Hyundai Accent VS. Chevrolet Lacetti VS. KIA Cerato

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Návštěvník

Hyundai Accent VS. Chevrolet Lacetti VS. KIA Cerato

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravim vsechny priznivce korejskych vozu. Vzhledem k pomeru cena/vykon jsem se rozhodl pri koupi noveho auta zamerit na vyse uvedene. Vybava je ve vsech temer stejna, mne uplne staci elektrika vpredu a central s dalkovym, klimatizaci nepotrebuji.

Accent ma navic palubni pocitac - to je dobra vec, ale zase ma obuty maly kolecka (14) - to je minus pro nej. Ovsem je bezkonkurencne nejlevnejsi.
cca 280 000,-

Lacetti je super odhlucnene, ale ma maly zavazadlovy prostor, hodne mekke perovani a gumove razeni.
cena cca 330 000,-

Cerato ma sice obsah 1,6 a podle recenze je ten motor velice povedeny, ale je to vykoupene vyssi spotrebou.
cena cca 315 000,-

Co bych si mel koupit rsp. - co doporucujete? Zadam tento dotaz i na sesterska fora a uvidime :-)
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Accent je nejlevnejsi, ale take nejmensi. Spis bych ho porovnaval s Kalosem/Aveem. Kia Cerato me zaujala, hlavne svoji cenou a dobrou vybavou v dieselu, ale ochladl jsem po tom, co sem se svezl s kamaradem v nove Sportage a "slysel jeji plasty".
Naposledy upravil(a) PavelZ dne stř led 25, 2006 16:38, celkem upraveno 1 x.
Vslayer

Příspěvek od Vslayer »

Accent je az na poslednim miste v mem osobnim zebricku, zatim to vypada na Cerato.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Cerato 1.5DCi je asi uz moc drahe, ze ?
videl som pekne cierne Cerato ale neviem aky rocnik, mam pocit ze robia caste face-lifty

ten novy Hyundai Accent vidim teraz prvykrat, fakt pekny, aj interier, uz len hmlovky mu chybaju, aj ked skoda ze tie listy na dverach su tak vysoko, asi vyrobca pozabudol naco vlastne maju sluzit. ale auto je pekne, dufam ze nie je take male ako jeho predchodcovia.
http://auto.zoznam.sk/?article=3409
http://www.km77.com/marcas/hyundai/2005 ... ma/g01.asp
tak ten by som bral ja, tiez kebyze je diesel.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Vslayer

Příspěvek od Vslayer »

Ano, ten diesel je uz nad muj rozpocet - bohuzel.
Spolujazdec
Příspěvky: 85
Registrován: pát srp 05, 2005 21:13
Bydliště: košice

Příspěvek od Spolujazdec »

S Lacetti a Ceratom je porovnatelná Elentra. U mňa sa do finále dostali tieto tri. Všetky som vyskúšal a najviac mi sadlo Lacetti, ale bolo to dosť neobjektívne. Dovtedy som mal Espero a bol som s nim max. spokojný. :D
Na Chevrolete aj na kraj sveta...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Proc ti nejvic sedlo Lacetti? Elantra je pekna, ale moc draha.
Uživatelský avatar
retty
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 13, 2006 15:35
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od retty »

Pomerne nedávno som riešil rovnakú dilemu:
accent má sused, je s ním spokojný, avšak na môj vkus je dosť malý, palubný počítač má obmedzenú funkcionalitu, počítadlo km, priemerná spotreba, avšak okamžitá spotreba či dojazd chýba. Ak hyundai, skôr by som pozeral po elantre.
Reálne som zvažoval medzi Ceratom a Lacetti. Previezol som sa v obidvoch a môj subjektívny dojem bol jednoznačne lepší v Chevrolete. ťažko povedať v čom to bolo, najlepšie urobíš, ak sa prevezieš. Tá 1,6 v Kii nejak v testoch ale neoslnila, v zahraničných ju dokonca považujú za najnevhodnejšiu motorizáciu. Kia má dobrý nový diesel 1,5.
U mňa to vyhralo Lacetti SW a to asi z týchto dôvodov:
- je to kombík
- predajca bol ochotný baviť sa o cene, narozdiel od toho z Kie
- 1,6 je svižnejšia ako v Kii (80kW vs 75)
- s radením som nemal problém, avšak voz nemá rád rýchle radenie, to ide ťažšie. Manželka doteraz jazdila vo fábii a radenie v Lacetti sa jej javí ako lepšie
- podvozok je akurát, nezdá sa byť nejak príliž mäkky
- má lepšiu škálovateľnosť výbavy (Cerato má v SR len 2 stupne výbavy)
- bolo pri rovnakej výbave lacnejšie ako Cerato
mínusy:
- kufor je pomerne plytký, má "len" 405l, avšak ak sa naloží po strechu a na strechu ...
- nemá palubný počítač (aj keď ten z Cerata nemá zďaleka toľko funkcií ako napr. Octavia)
- zatiaľ nerobia pre Lacetti diesel, je však otázka, či by sa mi pri mojich cca 15 tis ročne vyplatil
Spolujazdec
Příspěvky: 85
Registrován: pát srp 05, 2005 21:13
Bydliště: košice

Příspěvek od Spolujazdec »

Ja mám síce sedan, ale retty to v podstate vystihol.
Na Chevrolete aj na kraj sveta...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zuzil jsem vyber na Lacetti a Cerato. Verze musi byt hatchback. Bohuzel proti Lacetti hovori prave velikost kufru, kterej je mensi, nez u Cerata. Nejvic me fakt trapi ten motor, jeden napise, ze je sviznej a rychlej, nekdo jinej rika opak a ted co si z toho mam vybrat. U Lacetti bych musel vzit 1,4.
Spolujazdec
Příspěvky: 85
Registrován: pát srp 05, 2005 21:13
Bydliště: košice

Příspěvek od Spolujazdec »

Choď ich vyskúšať, najlepšie v jeden deň.

Jedno z nich ti bude šepkať kúp si ma.
Na Chevrolete aj na kraj sveta...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mas recht, tak to udelam. Kia salon je za rohem.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Spolujazdec píše:Choď ich vyskúšať, najlepšie v jeden deň.

Jedno z nich ti bude šepkať kúp si ma.

tak tak len si treba dat pozor na predavacov - bruchomluvcov :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
retty
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 13, 2006 15:35
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od retty »

Anonymous píše:Zuzil jsem vyber na Lacetti a Cerato. Verze musi byt hatchback. Bohuzel proti Lacetti hovori prave velikost kufru, kterej je mensi, nez u Cerata. Nejvic me fakt trapi ten motor, jeden napise, ze je sviznej a rychlej, nekdo jinej rika opak a ted co si z toho mam vybrat. U Lacetti bych musel vzit 1,4.
Je pravda, ze objem kufra je papierovo 348 ku 275 v prospech Cerata, ale bacha, Kia to meria podla nejakej korejskej metodiky, rataju do toho aj objem pre rezervu, co udavany objem znacne skresluje. Radsej sa na kufor pozri aj s metrom v ruke :).
Vslayer

Příspěvek od Vslayer »

4retty: jo, to je dobra pripominka diky, ja o tom vim a mam v planu si to premerit.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“