jak otevřít zablokované dveře

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
randy

jak otevřít zablokované dveře

Příspěvek od randy »

může mi někdo poradit s otevřením dveří na nexii?zablokovaly se mi zámky předních dveří,zadní jsou jen zamknuté.problém spočívá v tom že mám vytáhlou baterku.stačilo by možná jen otevřít kapotu,ale jak to provést z venku.
Reklama
 

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Kua to je ale ježek v kleci... :lol: Pokud by se ti povedlo auto trosku podzvednout a měl jsi tam dobrý přístu tak leda háčkem zatáhnout za to lanko co vede bowdenem od páky na otvírání kapoty. Je tam kousem mimo bowden. (děkuju že se nikdo nebude vyjadřeovat ke slovu bowden/bovden atd.) ;)
Ale jinak mě nenapadá, jak se tam dostat
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
serpico

zablokované dveře

Příspěvek od serpico »

není souvislost s vyndanou baterkou, pokud nemáš DO, ale dveře jsou závislé na klíči - zevnitř je velmi masívní segment s umělé hmoty, ten se neulomí, ale může spadnout z čepu. Jak jde otáčet klíčem, teď v zimě by měl jít trochu stuha, pokud jde lehce tam je závada. Přestavoval jsem zámky, proto to vím. V servisu mi daly dva nové ale s jinými klíči. Musel jsem dát nový, z důvodu, že jsem auto otevřel úplně jinejma klíčema od služebního. Otevři auto třeba zadníma dveřma odblokuj kolíky zevnitř pokud půjdou. Oddělej tapecírunk a jseš u jádra pudla. Posbírej dole co spadlo a máš to opravený, ten otvírací segment se jenom natlačí na zámek. Měj se serpico
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

No tož teď nevím o co teda přsně jde. Jde o otevření dveří, nebo kapoty? Protože pokud by měl zamrzlý zámek u dveří řidiče a neotevře je klíčem (ale otočí) tak by se mu mohly s centrálem otevřít aspoň vedleší dveře nebo ty zadní...
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

cubafire píše:No tož teď nevím o co teda přsně jde. Jde o otevření dveří, nebo kapoty? Protože pokud by měl zamrzlý zámek u dveří řidiče a neotevře je klíčem (ale otočí) tak by se mu mohly s centrálem otevřít aspoň vedleší dveře nebo ty zadní...
lenze central je na elektriku a on tam nema bateriu
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

Doufám, že to nikdo nevezme jako návod, jask ukrást Nexii :( , jde to i jednodušejc a to zloději aut znají.
Jednou se mi seknul centrál (zámky na dveřích jsem měl mechanicky vyřazený, bo to stálo na ulici) a auto jde otevřít za pomoci zahnutého drátu se špičkou. Sice ztuha ale jde to, práce cca 5 min. Stačí nahoře poodtáhnout přední dveře, podložit špalíčkem, strčit drát dovnitř špičkou ohnutého konce zaháknout za vroubky kolíku (nejlépe od skla), přeprat mechanismus a je to.

Když tak ať admini smažou.
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

kazdy kdo mel nekdy skodovku tak jiz urcite tento navod zna...sam jsem se dostal do takovyho grifu, ze jsem to uz delal na svy skodarne tak do 1/2 minuty..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Zadne dvere na skode som otvaral dlhym nozom.
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

DREAM píše:kazdy kdo mel nekdy skodovku tak jiz urcite tento navod zna...sam jsem se dostal do takovyho grifu, ze jsem to uz delal na svy skodarne tak do 1/2 minuty..
a na cudzich aj rychlejsie, ze ? :lol: :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Jak bylo v reportáži Na vlastní oči, tak Octavia jde otevřít půlkou tenisáku, ale zpět k tématu. Jak bylo myšleno, že otáhneme dveře? To jako že bych měl takovou silu, že bych to otevřel u vrchu, když je zámek zacvaklý.... :shock: :?:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Ano, chytneš za tu horní hranu dveří a odtáhneš je. Ta škvíra stačí jen tak veliká, abys tam ten drát prostrčil. Ale pokud tvoje nexie neměla v sérii centrál, tak tam nemáš kolíčky se zoubkem, ale malý kulatý a ty se o něco obtížněji chytají drátem, ale jde to. Pokud máš ale zatuhlej mechanismus ve dveřích, tak se může taky stát, že za to můžeš tahat jak chceš a prostě to nevytáhneš (jednou se mi stalo, že zámek povolil až po dvou hodinách v teplý garáži). U pětidvířka to zadní dveře jistí ;)
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Tak to si asi budu muset vycvičit hada, který proleze tou rukavicí v sedadle a odjede s autem do tepla.... :lol:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“