Palivový filtr

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Palivový filtr

Příspěvek od Peggy »

Mám prosbu, Chci si vyměnit palivový filtr u Lanose 1.5, ale nevím kde se přesně nachází. Může někdo poradit ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Chod do servisu tam ho najdu :lol: :lol: :lol: ale nie tu je foto je to vzadu pri priecke co oddeluje motor a kabinu. Je to taky valcek a idu donho dve hadice je na nich napisane Fuel :D

Obrázek

Vidis ten valcek za sacou klapkou?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Příspěvek od Peggy »

Blue Lanos píše:Chod do servisu tam ho najdu :lol: :lol: :lol: ale nie tu je foto je to vzadu pri priecke co oddeluje motor a kabinu. Je to taky valcek a idu donho dve hadice je na nich napisane Fuel :D

Obrázek

Vidis ten valcek za sacou klapkou?


Jo jo, vidím. Tak ti děkuju za radu a foto.
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Příspěvek od Peggy »

Jo jo, vidím. Tak ti děkuju za radu a foto.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Dik nemas zas ;) Foto je samozrejme z lanosclub.com :)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

:D problem, taky ten palivac chcu menit, ALE kdyz sem se dival na autokelly do katalogu, tak tam je zhruba 6 filtru na lanosa, ale kazdej vypada uplne nejak jinak, a ja kdyz sem dneska zkousel odpojit hadicku od toho staryho palivacu, tak vychcalo trosku benzinu, ale na tom filtru zustala takova plastova pojistka co drzela tu hadicku. Jde mi o to, ze nektery ty filtry co nabizijou ty plastovy pojistky nemaji ba dokonce ten filtr vypada pokazdy jinak, takze? co mi radite? jo a nebo se ty plastovy pojistky taky daji sundat? :roll: dik vsem
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

ja som kupil bez problemov, povedal som ze chcem aj s tymi plastovymi poistkami, nechcelo sa mi s tym babrat, a este som to dobre utiahol tymi umelymi paskami, lebo sa mi zdalo ze to je moc volne, predsalen tecie tade palivo ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

Viktor píše:ja som kupil bez problemov, povedal som ze chcem aj s tymi plastovymi poistkami, nechcelo sa mi s tym babrat, a este som to dobre utiahol tymi umelymi paskami, lebo sa mi zdalo ze to je moc volne, predsalen tecie tade palivo ...
mazec, dneska sem ho sehnal a koupil za 250kc je to znacka FRAM a je totoznej s tim co sem z auta vytahl :D a je to k necemu dobry ten filtr vymenit? a je aji nejaka doba po ktere se palivac ma menit? ;)
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

krowman: no, dobre na nieco to je urcite. nam sa na favorite zapchal a auto za jazdy skapinalo (z nicoho nic zacalo spomalovat, parkrat sa mi podarilo podradit a este chvilu ist ale hodne pomaly, vacsinou sa museo zastavit, lebo bolo mrtvo). az ked sa zase trocha benzinu pretlacilo tak slo natocit (logicky). a vacsinou skapinalo pri jazde hore kopcom. chcel by si to zazit ?
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

mrk píše:krowman: no, dobre na nieco to je urcite. nam sa na favorite zapchal a auto za jazdy skapinalo (z nicoho nic zacalo spomalovat, parkrat sa mi podarilo podradit a este chvilu ist ale hodne pomaly, vacsinou sa museo zastavit, lebo bolo mrtvo). az ked sa zase trocha benzinu pretlacilo tak slo natocit (logicky). a vacsinou skapinalo pri jazde hore kopcom. chcel by si to zazit ?
:arrow: to asi nechtel no... :D
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

krowman píše:
Viktor píše:ja som kupil bez problemov, povedal som ze chcem aj s tymi plastovymi poistkami, nechcelo sa mi s tym babrat, a este som to dobre utiahol tymi umelymi paskami, lebo sa mi zdalo ze to je moc volne, predsalen tecie tade palivo ...
mazec, dneska sem ho sehnal a koupil za 250kc je to znacka FRAM a je totoznej s tim co sem z auta vytahl :D a je to k necemu dobry ten filtr vymenit? a je aji nejaka doba po ktere se palivac ma menit? ;)
No měnit ho nemusíš, ale ono po čase tvůj mazlík nepojede. :mrgreen: :mrgreen:
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

ros píše:
krowman píše:
Viktor píše:ja som kupil bez problemov, povedal som ze chcem aj s tymi plastovymi poistkami, nechcelo sa mi s tym babrat, a este som to dobre utiahol tymi umelymi paskami, lebo sa mi zdalo ze to je moc volne, predsalen tecie tade palivo ...
mazec, dneska sem ho sehnal a koupil za 250kc je to znacka FRAM a je totoznej s tim co sem z auta vytahl :D a je to k necemu dobry ten filtr vymenit? a je aji nejaka doba po ktere se palivac ma menit? ;)
No měnit ho nemusíš, ale ono po čase tvůj mazlík nepojede. :mrgreen: :mrgreen:
:arrow: tak to by bylo spatneeee kua :oops: :lol: ale uz je tam danej, dneska sem ho tam dal a je to good, zitra ten starej rozkucham, abych videl jak to v nem vypada :oops: :D
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já jsem také rozkuchal starý palivový filtr a moc tam toho asi neuvidíš. Ten můj vypadal poměrně čistý, třeba by ještě vydržel nějaký ten kilometr.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

V.Brousek píše:Já jsem také rozkuchal starý palivový filtr a moc tam toho asi neuvidíš. Ten můj vypadal poměrně čistý, třeba by ještě vydržel nějaký ten kilometr.

:arrow: presne jak rikas :D byl trosku death, ale jeste by tam mohl vydrzet :) jinak zrejme byl v mym lanosu puvodni, takze po 10 letech sem to menil za novej :) :D
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Filtr měl najeto asi 40000 km, tak na co čekat. Mám před sebou cestu do Chorvatska a nechci mít problém kvůli své blbosti, že jsem neudělal něco, co mělo být již dávno vyměněné. Někde jsem snad četl, že životnost je asi 30000 km, ale nevím to přesně. Pokud natankuješ nějaký sajrat, nevydrží ani 10000 km.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Odpovědět

Zpět na „LANOS“