Poistka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Laco

Poistka

Příspěvek od Laco »

Stretol som ťažké vozidlo údržby ciest. Naraz prask a sklo na mojom Kalose prasknuté.Volal som cestárom a bolo mi povedané, že na poškodenia z titulu údržby ciest sa povinné zmluvné poistenie nevzťahuje. Padla mi sánka a nebol som schopný reagovať. Až postupne mi to dochádzalo. Ak Vám poškodia cestári auto, alebo nebodaj v záveji schované úplne zničia, skáčte od radosti. Budete mať nové auto. Ale za vlastné! Nik Vám stratu nenahradí. Zákony sa robia pre ľudí. Ale len pre niektorých. Všetci sme si rovní a niektorí sú rovnejší.
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

a co pojistka čelního skla ??????.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

No a čo to uribiť trochu inak:-) Niekam sa odvez a zavolaj policajtov/poisťovňu, že z auta/kamión idúceho oproti tebe na teba vyletel kamienok a bolo to. Žiadnych cestárov spomínať nemusíš...
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

je ale jeden problém.Ten řidič s tím musí souhlasit.Nikoho ale nedonutíš k tomuto souhlasu,protože potom pravděpodobně riskuje, že přijde o bonus.Pokud máš pojištění předního skla,nikoho shánět nemusíš,pojišťovna škodu uzná automaticky.U nás to stojí 500 ročně.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Ja to, ale myslím s neznámim vynníkom. U havaríjneho by to malo ísť, u PZP neviem.
Ak má pripoistenie predného skla, tak je za vodou, ak nie, tak by to mohol vyskúšať.
Laco

Poistka

Příspěvek od Laco »

Vdaka vsetkym za radu. Chcel som nadhodit tému na "dokonalost" zakonov pre obycajnych ludi. Posypacie auto sa povazuje za pracovny stroj a pre tie neplati PZP. Takze ak stretnete vyhnite sa co najviac. Inak bude tak ako ste mi poradili.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“