Poutat se či nepoutat???

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

budilm
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 29, 2005 09:17
Bydliště: Sokolov/Plzeň

Poutat se či nepoutat???

Příspěvek od budilm »

Jak jistě mnoho z Vás ví u některých nexíí jsou už z výroby vadné zámky na bezpečnostních pásech. Oficiální zpráva byla zveřejněna už asi před půl rokem. Také jsem se rozhodl, že zjistím zda do této skupiny vlastníků nexií patřím. Zjistil jsem, že najít v ČR autorizovaný servis DAEWOO, který je o této skutečnosti informován je velmi nepravděpodobné. Svou odysseu jsem začal v Sokolově, kde mi v jistém servisu (nechci jmenovat, ale ono jich tam autorizovaných moc není....) řekli, že o tom nic neví a že by jim to určitě z vyšších instancí dali vědět. V obavě o svou bezpečnost jsem naléhal, aby se zeptali šéfa jestli o něčem neví. Bylo mi řečeno, že ano (šéf o tom ví), že je to problém známý, ale vzhledem k tomu, že je auto dovezeno z německa, budu muset svůj požadavek přednést tam. Nedal jsem se tak snadno odbýt a alespoň jsem se zeptal na jiný servis v blízkosti Plzně (bylo mi jasné že bezplatnou opravu nechtějí provést). Ten den jsem vyrazil na cestu do Plzně a ihned do servisu. Tam samozřejmě také o ničem nevěděli a nabyl jsem dojmu, že je hrozně moc otravuju, když jim za tu opravu nechci platit. Alespoň jsem z technika vymámil čílslo na linku DAEWOO a následně tam zavolal. Bylo mi řečeno, že to není možné, že o tom autorizovaný servis neví a že se na to podívají. Za pár hodin mi telefonovali zpět, že se mám dostavit do onoho servisu a že mi tu opravu provedou. Tak jsem tam jel přes půl Plzně (jak ten blbec....) a oni mne pouze odkázali na servis v Klatovech, že v Plzni DAEWOO nedělají. Dali mi na ně číslo, tak jsem jim tam zavolal. Zeptali se mě na výrobní číslo a že zavolají zpět..... Zavolali a řekli mi, že se moje výr.č. nenachází v databázi vozidel s touto vadou a že mám být klidný. KLIDNÝ!!!!! HAHÁ !!!!! V původní zprávě zveřejněné na internetu byla vozidla identifikována jako ta co mají na 10 pozici ve výr. č. písmena P,R,S,T nebo V. To moje tam má zrovna V. Tak nevím. Mám jim věřit nebo nemám........ Co vy na to????

Omlouvám se za délku příspěvku...když ono se tak krásně člověku uleví..... :)
Reklama
 

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Sorry že ti neporadím, spíš bych chtěl, kdybys sem mohl dat to číslo na daewoo linku abychom my ostatní věděli na koho se obrátit. Ono totiž Daewoo servisů o hodně ubylo co to přešlo pod GM.
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

a jak se ta vada pozná???
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Myslím, že se to tu už někde rozebíralo...že se samovolně odepínaly pásy nebo tak něco...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Tak timhle moje nessi netrpí. nikdy totiž z pásama nebyl problem
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Poznáš to tak, že jkdyž si zapneš pás, tak ten červený čudlín úplně nevyskočí a aniž by sis toho všiml, tak po zatažení za pás vyskočí jak kdybys vystupoval. :lol: Vůbec žádná funkce.
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
JuST
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 08, 2005 13:00
Bydliště: LM-ZV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuST »

No tak u nas na slovensku to robia v autorizovanych servisoch OPEL (napr. v Banskej Bystrici), a urobili to bez problemov :), na Espero to vymenili cca 30-60 minut, neviem presne lebo robili viac veci.
budilm
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 29, 2005 09:17
Bydliště: Sokolov/Plzeň

Příspěvek od budilm »

Ahojte.Číslo na DAEWOO linku dodám. Jen co ho někde vyhrabu. Také už se mi stalo, že jsem si pás zapnul a po zatažení za něj se sám rozepnul. Zobáček prostě vyskočil ze zámku jako nic. Proto dávám vždycky bacha a pořádně to vždycky jěště jednou přezkouším a to tak, že s tím pásem v zámku trochu "zakverpluju" (sorry za ten výraz, jen nevím jak bych to jinak popsal). Občas se ozve jakési docvaknutí. Pásy dle mého na mé nessii nejsou OK a dokud se do té "databáze vadných" nebudu moci podívat osobně tak tomu věřit nebudu. Nechci v žádném případě šířit paniku, ale ty pásy tam jsou taky proto, že když vystřelí airbag, tak nepřipoutanému to udělá víc škody než užitku. A když už tam jsou kvůli mé bezpečnosti tak se taky bezpečně chci cítit a ne že mi nějakej technik po telefonu řekne, že moje auto na seznamu není. (jinými slovy se nejspíš nechtějí zabývat opravou za kterou nic nedostanou). Ještě kouknu na to číslo na linku DAEWOO.

Ahojte
Uživatelský avatar
Kolopo
Příspěvky: 84
Registrován: stř bře 30, 2005 23:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kolopo »

Tak já mám na 10pozici taky "V" a pásy jsou OK, alespoň v tom smyslu že se nerozepnou!!! Je to odzkoušeno v 30km/h proti betonovýmu pilíři na mostě v Mšených Lázních. Nessí koupil táta novou v Chabařovicích v září 97 a v listopadu jí zbořil :cry: a pás ho asi zachránil!!! Opravená je pěkně, škoda byla za 110 000Kč, a jezdim s ní spokojeně dál i skoro po devíti letech akorát se mi pás navíjí jen do třičtvrtě- na to se v servisu vys.... ale sám se nikdy nerozepne!!!!
Kolopo
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

tak môj šéf má aj Nexiu a raz sme sa bavili o tom, že mu prišla domov pozvánka na kontrolu oných pásov.... takže rieši sa to aj tak
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Jestli myslíte VIN tak já tam mám T a žádný problém s pásy nemám.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od congo »

ja som to vyriesil na sposob domaci tuning :? odmontoval som tie uchyty na pasi a hotovo. proste ich nezapinam a mam pokoj :lol: :lol: hehehe
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

congo píše:ja som to vyriesil na sposob domaci tuning :? odmontoval som tie uchyty na pasi a hotovo. proste ich nezapinam a mam pokoj :lol: :lol: hehehe
Takových hrdinů jsem za svou praxi několik viděl. A několik je jich taky už pod kytičkama. Ti co bourali jen ve 30km/h měli štěstí. Měnili jen čelní sklo, protože na něm byly dvě "vybouleniny" :roll:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

congo píše:ja som to vyriesil na sposob domaci tuning :? odmontoval som tie uchyty na pasi a hotovo. proste ich nezapinam a mam pokoj :lol: :lol: hehehe
no tak teba by osm nechcel stretnut ako si v pritismere bural , lebo by sa mohlo stat ze by si letiaci von z auta cez celne sklo mohol poskodit aj moje auto :( :(

To ti fakt na vlastnom zdravi nezalezi??

Len jeden priklad:
Kamarat nieje to davno si kupil BMW 320d, asi po mesiaci co ho mal s nim bural a to dost dost. Samozrejme ze mu praskol aj airbag a nebol priputany, vecer som ho viezol na pohotovost lebo ho bolela hlava jako kona a z nosa mu tiekla krv. Bol som s nim v nemocnici a vysetrenia trvali skoro tri hodiny. Mal velke stastie ze nesiel moc rychlo lebo keby vyletel z auta tak neviem neviem ci uz som nemal o jedneho kamarat a menej.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“