Nexia 3-dver. vs. rodina :)

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Nexia 3-dver. vs. rodina :)

Příspěvek od milosh »

Pratele, tech nekolik mesicu co me ceka do narozeni prvniho potomka bude pro me "kritickych" :D
Teda spis pro moji nastavajici zenu, ale ja premyslim nad tim co s autem. Rad bych koupil vetsi karu, protoze by bylo pohodlnejsi kocarek skladat do vetsiho kufru, mimi bych nemusel davat na zadni sedacku pred ty jediny predni dvere, ale otazka je samozrejme financni. Auto je prodelecne, to vime vsichni a i kdyz jsem zde udelal nekolik temat o nakupu novyho auta, poto, co jsem dnes jel od rodicu s autem plnym darku atd... jsem dospel k nazoru ze mozna by jeste nejaky ten rok moje 3D zelena zabka bude muset slouzit
:lol:

Otazku mam tedy na majitele a rodice, kteri sve deti vozi ve stejnem modelu a jestli nemate problemy s tim ze auto je male, resp. male neni, ale to ze nema 5 dveri by mohl byt mensi problem. Velikost kufru je podle me dostacujici ;)

Bude to ted se mnou tezky, hlavne asi pro vas co rodinu nemate a nevite co vas ceka, to ja zatim taky jeste ne, ale tesim se na to 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Miloshi, celkom fundovaná rada to nebude, keďže trojdver som nikdy nemal, ale pri čítaní tvojich riadkov ma napadlo, že až bude baby večšie a bude v autosedačke, možno bude chcieť mamina sedieť pri ňom vzadu a problém s absenciou dverí by mohla mať ona...
naše kids boli dosť živé - vyliezali zo sedačky atd...
my sme mali skor trable s tým, že máme malé auto - vtedy ešte Renault 5 - síce 5dver, ale malý........., ale keď som sa naučil ako na ten kočík už to potom šlo. ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

No ja si taky rikam ze zatim to stacit bude, precejen do nexie se vejdou 2 renaulty 5 :lol:

Uvidime, treba dostaneme PORADNY svatebni dar ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Miloshi, i když jsi nejdřív tak ohavně zavrhl Nubiru kombi :lol: přesto mi to nedá a na tuhle tvojí otázku odpovím. Mám 3 děti, kluci jsou už velký 23 a 21 let. zhruba v r.1991 jsem vyměnil Moskviče za Favorita. Překvapilo mě, že ve Favu není žádné místo. Pokud člověk dal věci do 150 malejch tašek, tak se tam dyly dát. V zimě jsem vozil lyžáky na střeše v kufru :roll: :shock: :cry: Pak se mi v r. 92 narodila holka. Ve Favu jsem před každou jízdou rozmontoval kočár (tehdy velkou Libertu) takhle = kolečka dolů a do kufru, vlastní kočár do kufru a podvozek na střechu :roll: :roll: Pak jsem se zbláznil a koupil Pontiaca Le Mans třídvéřáka. Kufr stačil na celý kočárek i s kolečkama, tzn. že u Liberty se jen sklopilo madlo a celý kočár se dal bez demontáže do kufru i s kolečkama. Dneska jsou kočáry menší, i když děti jsou větší. Jako zasloužilý rodič nechápu, jak se můžou děti do dnešních kočárů vejít v zimě s fusakem :shock: Jinak si myslím, že se do Nexie s jedním dítětem bez problémů vejdeš, my jezdili v 5 lidech a taky to šlo, a máme to na chalupu cca hodiny. Hezký zbytek vánoc ! :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Riso diky a omlouvam se :lol:
Uvidime az se to narodi, jak to bude velkej kousek :D Pokud nebude mit metr a 8 kilo tak to bude snad v pohode :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Rom@n

Příspěvek od Rom@n »

Ahoj Miloshi,
já mám Kadetta 3dv. což je to samé a jezdím s ním od narození dítěte.Teď je ji 5roků a abych se přiznal je to čím dál horší.
Né snad kvůli dítěti, ale kvůli mladý, protože musí sedět vzadu a to věčný nalézání a vylézání jí už leze na nervy :(
Jinak do kufru dáš kočarek úplně v pohodě, mě se do Kadetta teda vešel.
Ono má ještě 3dv něco do sebe, nemusíš myslet na detskou pojistku ve dveřích, tady není co otevřít :D
Vím co je to osobní vztah k autu a tak věř, že se to dá s 3dv. v pohodě přežít ;)

Rom@n
Kadett.cz
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Romane, dik za postrehy, stejne mam to auto tak rad ze bych se ho asi jen tak nezbavil ;) Prachy se budou hodit na jiny veci...
Nastesti jsme mimco planovali a tak si ho neporidili zase tak mladi a radsi dopredu vybavili byt a ted uz to snad bude v pohode, ale jeste nas ceka svatba, takze to bude taky vycerpavajici (hlavne pro me :lol: )
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ale ked nepovies ANO :lol: :lol: :lol:

bude to vycerpavajuce pre druhych ked ta budu nahanat :lol: :lol:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Ono i třídveřák má taky svoje výhody. Děti Ti neotevřou za jízdy dveře, neotevírají okna apod. Já jsem obě svoje děti vozil taky ve třídveřáku (to byla ještě stará dobrá Octávie). Dětskou sedačku jsem si vyrobil, včetně čtyřbodových pásů. Je fakt, že to bylo kdysi a byly podstatně jiné možnosti. Ale jde to i teď.
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Do výroby autosedačky bych se rozhodně nepouštěl. Musí být homologovaná a ......................jde přece jen o vlastní dítě.

Avíc pozor na jednu věc, ža budeš kupovat autosedačku pro miminko. Nexie má krátké pásy na některé autosedačky. Prostě je tam neupneš. Kdyžtak ti můžu poradit, o dětských sedačkách něco vím.
Nabídka platí pro všechny ostatní.
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Pajda píše:Do výroby autosedačky bych se rozhodně nepouštěl. Musí být homologovaná a ......................jde přece jen o vlastní dítě.

Avíc pozor na jednu věc, ža budeš kupovat autosedačku pro miminko. Nexie má krátké pásy na některé autosedačky. Prostě je tam neupneš. Kdyžtak ti můžu poradit, o dětských sedačkách něco vím.
Nabídka platí pro všechny ostatní.
Nemyslel jsem v dnešní době vyrábět autosedačku! Mínil jsem, že jde 3D i s dětmi. V době, kdy moje děti byly malé, autosedačky nebyly.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Nám , když se narodila první holka , tak jsem měl Matize a žena Fiata Pandu . Řešil jsem to pouze boxem , do kterého jsem dal v pohodě celý kočárek a ještě okolo plínky a lehký blbiny ........ byl jsem takhle i dvakrát v Chorvatsku , problém bych viděl spíš v Tvé absenci zadních dveří, žena taky nadávala , když rvala sedačku dozadu do Pandy ( a to jsem tam ještě domontovával pásy , které to vzadu nemělo) . Při očekávání dalšího přírůstku už jsem jednoznačně volil kombi . Takže Panda z baráku a Nubira byla vítězem nad Citroenem Xsara break , Renaultem Megane combi a Pažoutem 306 combi ( všechny vycházely cenově hůř a i stav byl v porovnání s Daewoo horší). Nakonec jsem zůstal u značky a postupně z toho udělám Daewoo sbírku :lol: :lol: :lol:
Nubira není špatná , ale taky musíš trefit dobrej kus , viděl jsem jich po bazarech dost a některý bych nechtěl ani zadarmo .
Na tvém místě bych to asi nechal být , nakonec velkej kočárek budeš vozit tak rok , pak golfky a to už je jedno , nakonec budeš rád , že ti dítě nestahuje okna , neotvírá dveře atd...
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

My kdyz jsme meli prvni dite, tak jsme meli petidverovou Fiestu. Auto to bylo male s malym kufrem. Kdyz jsme tam potrebovali dat kocarek, museli jsme u neho oddelat dve kola. :evil: Byl to boj, ale slo to. Kdyz mas male auto, vozis proste min kramu. ;)
Ale jakmile bylo na ceste druhe dite, jednoznacne jsme sli do kombiku.
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Vojta píše:Ono i třídveřák má taky svoje výhody. Děti Ti neotevřou za jízdy dveře, neotevírají okna apod...
To je fakt, celkom som zabudol, že musím mať stále na zad. dverách zapnuté detské poistky a potom, keď tam náhodou veziem dospelého, musím vybiehať aby som otvoril.... A čo sa týka ovládania okien, tiež musí byť stále vypnuté ovládanie zad okien, lebo synátor je dosť na tlačítka... Dokonca som musel prerábať ten vypínač, ktorým sa ovládanie vypína, lebo keĎ vypnete ovl. zad okien, ani PP okno sa nedá ovládať z PP dverí a žena furt do mňa hučala - otvor viac, otvor menej...
.....tak teraz mi to už vypína len zad okná..... :roll:

Miloshi, keď budeme ešte chvílu nad tým polemizovať, zistíme že tvoja 3D Nessi je stvorená na vozenie detí a rodinné autá v konečnom dôsledku prinášajú len viac komplikácií... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“