Doporučíte Lacetti SW?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Dan

Doporučíte Lacetti SW?

Příspěvek od Dan »

Za pár dní oslaví můj Racer 12 narozeniny a tak pomalu nastal čas pořídit něco nového. Určitě by to mělo být kombi, kvůli kočárku, lyžím, kolům atd., dále trvám na automatické klimatizaci a hlavně všech elektricky stahovatelných oknech – nejlépe se mrad z Avií, starých škodovek a bůhví čeho ještě, vyvětrá křížem.. Motor stačí tak 1.6, najedu do 15 tisíc za rok a nejsem závodník. Lacetti SW mi padlo do oka už dřív a byl jsem pro něj rozhodnut, ale teď zas váhám. V nejvyšší výbavě by se dalo sehnat kolem 450 tisíc, konkurenti po kterých jsem se díval a líbili se mi (Toyota Corolla Combi, Corolla Verso, Octavia II) jsou v požadované výbavě nejméně o 100, 150 i více tisíc dražší. To už mi připadá docela dost, na druhou stran nechci dopadnout třeba jako Krtek, který mění žárovky jednu za druhou atd..
Prosím poraďte a doporučte, předem díky za všechny vaše názory.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Dane, Krtek to je exeplar cloveka, co si porad na neco stezuje a asi proste jen koupil spatnej kus :D
Ja mit volny prachy tak SW beru hned vsema 10, je to super velky auto a za dobry prachy.

Ted odobocim, neuvazoval jsi nad Astrou G caravan? Nad ni premyslim ja, ze ji casem vymenim za svoji nexii, az bude dosluhovat. ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Dan

Re

Příspěvek od Dan »

Asi před rokem jsem v Astře jel, ale abych řekl pravdu, nijak zvlášť mi nesedla. Hlavně mi vadil dunící motor v určitých otáčkách a jak jsem se pak dočetl, nebyla to vada, ale obecný jev. Vyzkoušel jsem už víc aut v cenách +- 500, Megana, 307,.. ale pomalu nejlíp se mi sedělo fakt v Lacetti. Možná mám z Racera po korejsku tvarovaná záda..
Je to pořád o jednom, s Lacettim se dostanu s elektrickými okny i auto klimou pod 450, u ostatních to bude nejmíň o 100 víc a opravdu nevím, jestli taková investice opravdu stojí za to.
Proto ještě jednou prosím všechny, kdo k tomu můžou pár slov říct, ať napíšou. Budu vám vděčnej.
Dík
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jen se se tak pouhlížel a padl mi do noty Megan combi 1,5 DCI 105 koní byl lehce jetý cca 20000 km v plné záruce Renault vyroben na jaře 2005 v plný palbě (6airbagů, autoklima, ESP, ABS no prostě vše) a byl asi za 420000. Ve Zličíně u Tesca je Renault. Těch 105 koní taky stačí a spotřeba je víc než příznivá, okolo 5 lt nafty na 100 :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Richarde , dobrá volba , ale snad nás nechceš opustit ?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Dan: Ještě mě napadly dvě alternativy:
1) Chevrolet Tacuma. Stojí sice 470 000 ale myslím že je slušně vybavená a ten prostor a variabilita je opravdu vynikající. Hlavně ten systém skládání zadních sedadel nemá chybu. Přitom zvenčí není moc velká.
2) Škoda Octavia Tour. V provedení liftback s 1.6 motorem, elektrický okna a zrcátka, automatická klima, ABS, airbagy stojí kolem 430 000. Což stojí za úvahu protože má tak velký kufr, že možná ani není potřeba brát Combi.
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tomáš píše:Richarde , dobrá volba , ale snad nás nechceš opustit ?
Zatím nebojte, třeba bude Captiva :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Dan

Re

Příspěvek od Dan »

to Kessler: Tacuma by asi byla díky variabilitě fajn, ale vzhledově se mi moc nelíbí. O Octavii I jsem taky přemýšlel, ale myslím, že Lacetti by mělo být v porovnání s ní lepší, přece jen je novější..
Nezkoušel jste někdo obě auta?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já nevím, jak na tom je Lacetti, s tímto problémem (kradení) ale jedním z několika důvodů, proč mám Nubiru je i fakt, že se moc nekradou :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Dan

Re

Příspěvek od Dan »

To s kradením mě taky napadlo. Je to i jeden z důvodů, proč asi nekoupím novou oktávku. Podle mě je pořád v povědomí lidí změna značky z Daewoo na Chevrolet a tím pádem k němu, a vlastně i všem ostatním korejcům, nemají moc důvěru.. S tím naopak žádný problém nemám, na Racerovi odešel po 170 tisících rozdělovač, teď má skoro o 15 víc a zatím.. už to klepu do dřeva.. Lacetti by na tom mohlo být nejmíň stejně..
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Projeď se s tim a uvidíš. Já furt věřim, že jsem koupil prvoxindl (asi 2 měsíce vyráběnej paskvil :evil: :evil: :evil: ). Pak si zjisti ceny ND a dostupnost servisu. Byl jsem zvyklej na 2 škodofky ve městě a teď dojíždim 70 km, což taky neni sranda. Pak ject 4 hodiny vlakem pro auto... A kolik najedeš a jak jsou na tom kandidáti se servisem. Mně to vyšlo na prvních 60 tisíc km (2 roky) zatim na 26 842 Kč a to mně čeká ta serviska s rozvodama a možná destičkama za 15-17 tisíc :evil: Mít servis před barákem abych tam moh otravovat s každou kravinou (pazvuky už ze 3 míst, vrže přední náprava, když mrzne, odešlá bederní opěrka a H7ky nezmiňuju vůbec) bylo by to jiný. Krom toho okoukni třeba rozměry pneumatik na kandidátech abys pak sehnal předepsaný pneu za rozumnou cenu. Já skoro po 2 letech zjistil,že mít 1,5 násobek průměrný mzdy u nás je málo na uživení tohodle auta v autorizovanym servisu alespoň podobu záruky. Jestli si chceš ale všechno dělat sám, neni co řešit.
Jo a zeptej se Ipema, jak je na tom rok po bouračce a "opravě". Jezdí asi rohlíkem a vypadá to na soudy...
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Krtek píše:Projeď se s tim a uvidíš. Já furt věřim, že jsem koupil prvoxindl (asi 2 měsíce vyráběnej paskvil :evil: :evil: :evil: ). Pak si zjisti ceny ND a dostupnost servisu. Byl jsem zvyklej na 2 škodofky ve městě a teď dojíždim 70 km, což taky neni sranda. Pak ject 4 hodiny vlakem pro auto... A kolik najedeš a jak jsou na tom kandidáti se servisem. Mně to vyšlo na prvních 60 tisíc km (2 roky) zatim na 26 842 Kč a to mně čeká ta serviska s rozvodama a možná destičkama za 15-17 tisíc :evil: Mít servis před barákem abych tam moh otravovat s každou kravinou (pazvuky už ze 3 míst, vrže přední náprava, když mrzne, odešlá bederní opěrka a H7ky nezmiňuju vůbec) bylo by to jiný. Krom toho okoukni třeba rozměry pneumatik na kandidátech abys pak sehnal předepsaný pneu za rozumnou cenu. Já skoro po 2 letech zjistil,že mít 1,5 násobek průměrný mzdy u nás je málo na uživení tohodle auta v autorizovanym servisu alespoň podobu záruky. Jestli si chceš ale všechno dělat sám, neni co řešit.
Jo a zeptej se Ipema, jak je na tom rok po bouračce a "opravě". Jezdí asi rohlíkem a vypadá to na soudy...
Takovej paradox, ja v Praze jezdim do servisu asi 35 Km. Ono se to nezda:). A s tou kvalitou servisu, asi je potreba hledat. Ja se svym prvnim Daewem jezdil do Radotina ( krachnul) potom z Esperem do Modran ( zavreli to) a ted jezdim pod Prosek a tam jsem nejspokojenejsi ( zatim je nezavreli :))
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

o1 vs Lacetti

Příspěvek od bobpe »

Tak ja som jazdil aj s O1 a teraz mam Lacetti HB. Jednoznačne Lacetti.
Podvozok, brzdy, komfort, ovládanie, pohodlie vozby, kvalita plastov, akustický hluk,... všetko má lepšie Lacetti. Nieje čo riešiť. A ešte - treba sa odviesť, vyskúšať si to auto. Každého čo som doteraz viezol, bol veľmi prekvapený, ako to auto ide!!! Samozrejme v dobrom.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Takovej paradox, ja v Praze jezdim do servisu asi 35 Km. Ono se to nezda:). A s tou kvalitou servisu, asi je potreba hledat. Ja se svym prvnim Daewem jezdil do Radotina ( krachnul) potom z Esperem do Modran ( zavreli to) a ted jezdim pod Prosek a tam jsem nejspokojenejsi ( zatim je nezavreli :))[/quote]

... ty už tam máš i svůj hrníček na kafe , viď ........ :lol: :lol: :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Dan

Re všem

Příspěvek od Dan »

Díky moc všem za příspěvky, už jsem se rozhodl. Jednoznačně to bude Lacetti, i když zatím ještě zůstává otevřená otázka motoru 1.6 proti 1.8. Jak na potvoru jsem ještě neobjevil salon, kde by měli k otestování oba dva. Nezkoušel jste je někdo?
Sice už předem vím, že mě budou štvát některé věci jako třeba pneu, které mají rozměr trochu odlišný od aut z Evropy a tím jsou i dražší, ale snad je to i tak dobrá volba. Za ty peníze..
Ještě jednou díky a až v něm budu jezdit, určitě se podělím o dojmy.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“