Kalos vs. Lanos

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Kalos vs. Lanos

Příspěvek od Mirek »

Několikrát jsem tady četl, že nástupcem Lanose je Lacetti, že Kalos je menší než Lanos atd. Tak jsem to lehce pohledal a tady je výsledek:
Lanos sedan: délka 4237, šířka 1678, výška 1432
Kalos sedan: délka 4235, šířka 1670, výška 1495
Lacetti sedan: délka 4515, šířka 1725, výška 1445
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

A winner is?? LANOS!! :D Ale aj tak kalos nie je je vacsi ale zasa Lacatti sedan bola nubira (asi travestita :lol: ) a ta sa nedala dorvant s lanosom. Potom vymysleli Lacettiho 5dv a ten som si myslel, ze by bol dostojnym nastupcom aspon 5dv. modelu :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Blue Lanos píše:A winner is?? LANOS!! :D Ale aj tak kalos nie je je vacsi ale zasa Lacatti sedan bola nubira (asi travestita :lol: ) a ta sa nedala dorvant s lanosom. Potom vymysleli Lacettiho 5dv a ten som si myslel, ze by bol dostojnym nastupcom aspon 5dv. modelu :oops:
Kalos je přece vyšší! :lol:
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

to sem vedel, len som to zabudol napisat a potom som len cakal kto mi to prvý sem vyhodi :lol: :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Mirek píše: Kalos je přece vyšší! :lol:
...a vyššia bere... :lol:

Ja si myslím, že kalos je nástupcom lanosa a lacetti nástupcom nubiry...
Jedine žeby som sa mýlil...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Jasně kalos je místo lanose a Lacík JE Nubira, akorát zkrácená. Když Nubir3=Lacetti Sedan a combi tak to ani jinak bejt nemůže. Lacetti HB je prostě jenom taková sportovnější nebo sociálnější verze pro lidi co chtěj "velký auto" a nepotřebujou moc kufr.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Kalos je nastupcem Lanosu. I puvodni Nubiry se prodavaly ve 3 verzich: HB, sedan, kombi, jen toho HB se u nas moc neprodalo. Takze Lacetti ve vsech verzich je nastupce Nubiry.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Kalos je nastupcom Lanosa. Ale kedze teraz mam Lanosa, Kalosa by som si namiesto neho urcite nekupoval, lebo by sa mi to zdal byt skok do nizsej triedy. Lanos nebol na pohlad tak male auto ako je Kalos.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

mrk píše:Kalos je nastupcom Lanosa. Ale kedze teraz mam Lanosa, Kalosa by som si namiesto neho urcite nekupoval, lebo by sa mi to zdal byt skok do nizsej triedy. Lanos nebol na pohlad tak male auto ako je Kalos.
To máš pravdu, ale taký je trend - autá tejto kategórie sú čím ďalej menšie, ale zasa vyššie...
...a mimochodom ja tiež nepatrím k obdivovateľom tohoto trendu... :roll:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Neviem, ako je to s tym trendom, ale nove Clio sa mi zda byt vacsie, aj nova Fiesta ako predosle modely.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

to je fakt... asi ako u ktorej značky - zober si fabia vs. felicia, volakedy sa mi páčili napr. aj seaty ale novinky ako altea, leon (new), toledo (new) mi nič nehovoria, svokor kúpil nového civic-a, čo bol volakedy nízky šporťák a teraz v tom sedíš ako v autobuse... ale to je len môj názor, koľko ludí tolko chutí... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Souhlas s Peter NR. Ten trend vysokejch úzkejch hnusů m,i taky leze krkem. Možná je to dobrý pro nastupování v důchodu. Nejhezčí Civic byl ten v TNFS Undergroundu. Ten dnešní už ujde ale předposlední generace byla obrhnusná. U Fabie se nemůžu zabvit pocitu, že to auto si vozí v hlavě nádor. Prostě mi to tak nějak připadá ta její buldokovitost. Zlatá Felda, poslední česká a poslední hezká škodofka.
S těma třídama je potíž. Velký auta se zvětšujou a u malejch vznikaji podkategorie. Dřív třeba Panda 1 a starý Polo bylo skoro to samý a dneska jsou to 2 různý třídy. Viz třeba rozdíl v Golfu 1 a 4
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Však i ten Racer byl ve své době myslím střední třída a teď se může skoro zařadit ke Kalosovi do malých vozů, i když je o něco delší...a o 13,5 cm nižší... :shock:
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od slaza »

Krtek píše:Souhlas s Peter NR. Ten trend vysokejch úzkejch hnusů m,i taky leze krkem. Možná je to dobrý pro nastupování v důchodu. Nejhezčí Civic byl ten v TNFS Undergroundu. Ten dnešní už ujde ale předposlední generace byla obrhnusná. U Fabie se nemůžu zabvit pocitu, že to auto si vozí v hlavě nádor. Prostě mi to tak nějak připadá ta její buldokovitost. Zlatá Felda, poslední česká a poslední hezká škodofka.
S těma třídama je potíž. Velký auta se zvětšujou a u malejch vznikaji podkategorie. Dřív třeba Panda 1 a starý Polo bylo skoro to samý a dneska jsou to 2 různý třídy. Viz třeba rozdíl v Golfu 1 a 4
Přesně jsi to trefil, moji mamince (80 let) se do Kalose velmi dobře nastupuje, lépe jak do Feldy, o Fabii nemluvě. Pro ročníky nad 50 to je (nebo loni bylo), ideální auto (výkon x prostor x cena). Ale proti gustu žádný dyšputát.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Kalos a Lanos majú aj celkom dosť vecí spoločných takže porovnávať je ťažké a ked je Kalos nástupca Lanos tak by mal byť aj rozmerovo väčší :lol: :lol:
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Odpovědět

Zpět na „KALOS“