Dálkové ovládání - postup opravy.

Moderátor: Blue Lanos

rebelius
Příspěvky: 41
Registrován: stř srp 03, 2005 14:35

Dálkové ovládání - postup opravy.

Příspěvek od rebelius »

Zdravím nedávno se mi stalo že mi přestalo jít dálkové ovládání originál daewoo na leganzu. Ať jsem mačkal otevřít a nebo zavřít nic se nedělo. Předpokládal jsem že došlo k vymazání plavoucího kódu. Volal jsem do servisu a tam my chtěly prodat nové cca 1800 ,- . Moc se mi to nezdálo a začal jsem hledat řešení. Našel jsem na netu postup jak kód nahrat znovu . Bylo to něco ve smyslu otevřít dveře , zase zavřít a 20 sec. držet na dalce otevřít . Nepomohlo . Nakonec jsem to vyskoušel tak že jsem Nastartoval a podržel na dálce chvilku tlačítko zavřít , došlo k zamčení dveří , potom jsem je dálkou otevřel. Zhasnul jsem motor a vše bylo OK .
snad Vám to někomu pomůže a ušetří čas a peníze . Čau.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Máš takovou dálku jako je v Nubiře - Origo Daewoo? viz obrázek na:

https://www.chevroletclub.cz///viewtopic.p ... E1d%E1n%ED

Mám s ní taky problém stejný jako ty, najednou umřela a nechce se rozběhnout.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
rebelius
Příspěvky: 41
Registrován: stř srp 03, 2005 14:35

Příspěvek od rebelius »

Richard píše:Máš takovou dálku jako je v Nubiře - Origo Daewoo? viz obrázek na:

https://www.chevroletclub.cz///viewtopic.p ... E1d%E1n%ED

Mám s ní taky problém stejný jako ty, najednou umřela a nechce se rozběhnout.
Jo to je ona , schválně to zkus .
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

jo zkusím, normálně jsi nastartoval a pak jsi mačkal jo? :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
rebelius
Příspěvky: 41
Registrován: stř srp 03, 2005 14:35

Příspěvek od rebelius »

Richard píše:jo zkusím, normálně jsi nastartoval a pak jsi mačkal jo? :roll:
jo nastartoval jsem a potom jsem mačkal možná chvilku držel zamknutí až se mi zamkli dveře , pak bylo vše OK .
Potom napiš jak to dopadlo.
Segabond

Příspěvek od Segabond »

rebelius píše:
Richard píše:jo zkusím, normálně jsi nastartoval a pak jsi mačkal jo? :roll:
jo nastartoval jsem a potom jsem mačkal možná chvilku držel zamknutí až se mi zamkli dveře , pak bylo vše OK .
Potom napiš jak to dopadlo.
Hmm. U me to nedopadlo nijak. Stale to dalku ignoruje :cry: :(
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Segabond píše:
rebelius píše:
Richard píše:jo zkusím, normálně jsi nastartoval a pak jsi mačkal jo? :roll:
jo nastartoval jsem a potom jsem mačkal možná chvilku držel zamknutí až se mi zamkli dveře , pak bylo vše OK .
Potom napiš jak to dopadlo.
Hmm. U me to nedopadlo nijak. Stale to dalku ignoruje :cry: :(
No u mě to bylo jen vymyzaným plovoucím kodem ... pokud tam bude něco jinýho tak to asi nepomůže.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravicko pani.Dovolte mi pridat sa,tiez mam problem s DO.Leganzu mam od augusta s takym DO co tu spominate.Ked som ju bol pred kupou omrknut,DO fungovalo,ked som bol po nu,predavajuci povedal,ze dva dni predtym auto vecer zamkol s DO a rano musel odomykat klucom.Ovladac som dal pozret elektrikarom,kupil nove baterky,vyskusal vami popisovanu fintu a zatial stale nic.No ja ani neviem ktorym gombikom sa zatvara.Tym mensim?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Nevím odkud jsi, já jsem problém s dálkou vyřešil v úterý v Golc caru u Palikxe a Petram. Doporučuji návštěvu servsu, kde mají čtečku a programátor na Daewa a tím se dá "slinkovat" dálka s alarmem a centrálem.
Doporučuji Golc car Praha
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
kmartin
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 06, 2006 17:28
Bydliště: V.Dolina

Příspěvek od kmartin »

Som z Doliny,Velkej,to je tak 20 km pod Nitrou.Ked som prisiel do Daewoo-servisu v Nitre tak mi z voleja povedali,ze to mam dorabane,ze Leganzy sa s DO nepredavali.A ked som mu ukazal ovladac(podla mna je to original Daewoo),tak len krutil hlavou.A vyjadril sa v tom zmysle,nech to opravi ten,kto to tam dorabal.Inac mal som 8 rokov Tico a s tym servisom mam"same fantasticke skusenosti",to znamena,ze tam chodim,len ked uz nie je ina moznost.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No pokud máš to dálkové jak jsem fotil - origo Daewoo (černé s logem Daewoo a 2 šedivý tlačítka) tak máš i pod loketní opěrkou jednotku alarmu. Jak jsme zjistili s Palikxem a Petrem opravdu ta jednotka komunikuje přes konektor ALDL (diagnostika) a dá se to pomocí čtečky a programátru rozchodit. Mrkni na ang. manuál pro Nubiru myslím, že skoro v poslední časti v 3 souboru rar. je to popsáno. Opravdu mi to zatím maká, a nemohl jsem tím postupem popsaným v příručce k autu hnout. Hodně štěstí. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

kmartin píše:Som z Doliny,Velkej,to je tak 20 km pod Nitrou.Ked som prisiel do Daewoo-servisu v Nitre tak mi z voleja povedali,ze to mam dorabane,ze Leganzy sa s DO nepredavali.A ked som mu ukazal ovladac(podla mna je to original Daewoo),tak len krutil hlavou.A vyjadril sa v tom zmysle,nech to opravi ten,kto to tam dorabal.Inac mal som 8 rokov Tico a s tym servisom mam"same fantasticke skusenosti",to znamena,ze tam chodim,len ked uz nie je ina moznost.
Ja mám v LEGANZE dialkové ovládanie s alarmom a na 100% je originálne. Má tri TL : zamknúť, odomknúť, falošný alarm.
Segabond

Re: Dálkové ovládání - postup opravy.

Příspěvek od Segabond »

rebelius píše:Zdravím nedávno se mi stalo že mi přestalo jít dálkové ovládání originál daewoo na leganzu. Ať jsem mačkal otevřít a nebo zavřít nic se nedělo. Předpokládal jsem že došlo k vymazání plavoucího kódu. Volal jsem do servisu a tam my chtěly prodat nové cca 1800 ,- . Moc se mi to nezdálo a začal jsem hledat řešení. Našel jsem na netu postup jak kód nahrat znovu . Bylo to něco ve smyslu otevřít dveře , zase zavřít a 20 sec. držet na dalce otevřít . Nepomohlo . Nakonec jsem to vyskoušel tak že jsem Nastartoval a podržel na dálce chvilku tlačítko zavřít , došlo k zamčení dveří , potom jsem je dálkou otevřel. Zhasnul jsem motor a vše bylo OK .
snad Vám to někomu pomůže a ušetří čas a peníze . Čau.
Takze zkusil jsem to a tak to u Daewoo nechodi. Chodi to trochu jinak

1) Otevrit dvere klicem
2) Sednout, zavrit dvere
3) Zapnout zapalovani a do 3 sek vypnout zapalovani. Klic nevyndavat.
4) Stisknout na klicence tlacitko zavrit 3-4 krat do 20 sek. Dvere se museji zamknout a mate klicenku zesynchornizovanou :lol:
Uživatelský avatar
kmartin
Příspěvky: 28
Registrován: pon úno 06, 2006 17:28
Bydliště: V.Dolina

Příspěvek od kmartin »

Segabond,srdecna vdaka,presne to som potreboval vediet.Prave som to rozchodil.Dufam,ze to uz neude robit problemy.Este raz dik.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo takhle se to da delat taky.jen tenhle navod je konecne srozumitelne prelozenej. -i .
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“