NUBIRA a ledka alarmu

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
dudo
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 08, 2005 11:15

NUBIRA a ledka alarmu

Příspěvek od dudo »

Zdravicko
som tiez jeden zo "stastnych" majitelov novej nubiry... mam sedan sx a zevraj 3 auto na SK (uz ma 2 roky kupovane mesiac po uvedeni na trh... a z toho mesiaca som 3 tyzdne cakal na dopravu)
co som tu na fore cital, tak s nim nemam az take problemy, ale co mne sa stalo bolo toto:
po cca 3 mesiacoch sa odlupovala farba na prednom narazniku-vymenene do mesiaca (raz poslali naraznik na staru nubku)
po 12000km zacalo buchat horne ulozenie predneho tlmica-vymenene do tyzdna
po oprave ulozenia zacalo pri toceni volantom pistat-najprv 3x vymenene ulozenie tlmica, potom pumpa serva, nakoniec cele riadenie (trvalo to 9 mesiacov)
ziarovky h7 vymienam kazde 2 mesiace, a na spz som ich vymienal tiez pokym som tam nedal ledky
ostatne zatial vsetko ok... (akurat zacal vnutri vrzgat plast na palubke)
vsudy vseho som ale spokojny, vsetky opravy prebehli bez natahovaciek a dokazovania ci je to alebo neni v zaruke (ak neratam ze maju stale nejake zvlastne cislovanie ND v katalogoch ktore neni rovnake s cislami u dodavatelov... aj to riadenie my poslali na 2x)
kamarat si kupil novu oktavku combi... po tyzdni mal vsetky svetla zahmlene, zadne brzdove valceky mu pravidelne ostavaju vysiet, palubka vrzga od novoty... podobne aj moj druhy kamos, ktory si kupil almerku, buchanie na prednej naprave v tlmici ulozenia po 14000km... nevztahuje sa zaruka na ulozenie tlmica... zahmlievanie svetiel... nevztahuje sa zaruka a vyjadrenie od hella ze je to normalne... atd... takze je dnes uplne jedno ci je to taka alebo onaka znacka... vsetko made in china

mam jeden dotaz... ako spojazdnit tu ledku na vodicovych dverach aby blikala??? kde ju napojit??? radsej sa spytam ako by som to cele rozmontoval a cumel na to ako tela na nove vrata. viem ze by mala blikat ked auto ma alarm.. ja chcem aby blikala aj ked alarm neni, proste ked vypnem klucik a zamknem auto aby blikala. ci sa musi rozobrat tapacirung, natiahnut nejaky kabel alebo to staci niekde pri poistkach zapojit??

diky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Můžeš koupit za pár korun stáleblikající ledku - imitaci alarmu...k dostání ve všech dobrých obchodech s příslušenstvím... 8)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
dudo
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 08, 2005 11:15

Příspěvek od dudo »

to ja viem ze je dostat kupit... len na dverach ta ledka uz je... chcem len vediet ako ju ozivit... kadial idu draty, ako a kde ju zapojit...
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tady někdo řikal že když máš DO k centrálu tak bliká. Sundal bych tapecírunk a vidělo by se.
Jinak na 12 tis km docela fajn závady. Původně jsem se chtěl zeptat, kdes tu zbořeninu koupil a koukam ono to nebylo zbořený. Už se těšim na loupání nárazníku, volant už mi vrže půl roku a nic s tim nedělali i když jsem je upozornil, H7ky jsem nakoupil akčně v Kauflandu na celou zimu, jo a vrzající palubku už ani nekomentuju. Prostě jezdim tam, kde nejsou kostky. :evil:
Je to smutný ale musim říct, že Felda co jsem měl byla při stejnym zacházení po 4,5 letech a 100 tis km v lepši stavu než tohle "auto" po necelejch 2 letech a 60 tis km :evil:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

K tomu vrzani: jel sem nedavno v Touaregovi, asi 15000km, a byl sem v soku. Taky vrze. Ne moc, ale bylo slyset neco od volantu, operky pro ruce (ta operka je podle servisu prej bezna nemoc Touaregu) a neco od pravejch zadnich dveri.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

k tomu vrzání a závadám.
Volant klasika vrzal dokud jsem ho nesundal kvůli Airbagům (cívka airbagů měla přetržený plochý kabel).. tak jsem to sletoval, nasadil (volant sundavat bez stahováku je jak drápat se na Mount Everest v teplákách a důchodkách) a ten plast pod volantem, ten co byl celý od toho volantu poškrábaný, jsem nasadil tak jak původně měl být a jejda... nevrže (tady se to korejským kolegům asi vymklo.

Uložení tlumičů, ale i čehokoliv ostatního je u tohoto auta děs běs (Silentbloky které dělají rachot , docela paradox) a hlavně jsou všude a odcházejí (já jich mám 3/4 vyměněných a stejně některý vržou...

Ale na obranu: Mám sice Nůbu 1 ale po 75000 nevrže skoro nic (výjimkou je levý výdech ventilace vevnitř, jinak ticho (a to tu ještě nedávno byl tankodrom)
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
dudo
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 08, 2005 11:15

Příspěvek od dudo »

inac nakoniec sa zistilo ze to pistanie volantu (to nebolo pistanie z interieru, ale z exterieru, z okolia riadenia alebo serva) bolo zle zlozene riadenie, ktore pokazili, ohli pri prvej vymene toho horneho ulozenia tlmica... ale pssst... nikomu ani muk... aspon ze mi dali novu pumpu serva :lol:

to vrzganie palubky som nasiel... ked som si menil radio asi pred rokom, tak sa musia vytrhnut take pruzinkove pliesky co tam drzia celu tu striebornu nadheru kde je radio... tak som to znova rozobral a tie zapadkove pliesky som viac prihol, aby to silnejsie drzalo... a teraz je tam ticho... az na tie zimne gumy... tie robia momentalne najviac hluku

inac nic viac... a ked sa to tak zobere, tak az na ten naraznik a to uchytenie tlmica tomu autu nic nebolo ... a tie ziarovky

nechal som im komplet premerat lektriku, ani pri zvysenych otackach mi altik nedava vaic ako 14.2-14.3 V co je v norme... skusali sme to aj na fungl novej nub eeeee lacetti a tam to davalo 14.5v... cize som bol este pod... kupim asi tie GE h7 alebo tam hodim xenony

ale spat k tej ledke... mam DO k centralu a neblika... :x mne povedali ze to blika len vtedy ak je tam UZ senzor a alarm a napojene na riadiacu jednotku auta... :?: ...neda sa to niekde napojit aby som nemusel davat dolu tapacirung????? niekde pri riadiacej jednotke??? zevraj ta ledka je napojena od vyroby na RJ ale je len nefunkcna... cize ak niekto vie ktory kabel to je pri RJ tak tam by stacilo napojit 12V aj s nejakym odporom a blikatkom (totiz ta ledka co je na dverach neni blikajuca, je stalo svietiaca a blika za nu RJ a intervali su podla toho ci napr. bol zaznamenany poplach a pod) .... haaaa????? v servise mi ani za toho boha povedat ktory kablik to je..... hnupy

inac ten naraznik bol eeee.... inac povedane mal dubky od kamienkov, a ked som to ostriekal wapkou tak sa voda dostala pod lak a vytvorila bublinu... krtku cize ak uz si bol zoparkrat na wapke a nic sa nestalo tak mozes byt kludny... zatial som bol v servise jediny co to mal....

uz mam 40000km a zatial nic.... chcel som sa este spytat... boli nejake zvolavacky???? mna nikam nevolali... a zevraj na slovensku ani neboli zvolavacky... ak je tu niekto zo slovenska... boli alebo neboli???
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

U nás byly 2 svolávačky. Nic vážnýho jenom převodovka a podruhý brzdy. už se to tu myslim někde probíralo.
Ještě k těm plíškum u tý stříbrný nádhery :lol: nemáte je někdo náhradní servisáci ? Když mi dávali rádio tak jim jich pár upadlo a jsou nenávratně pryč. Je jich snad 6 nebo 8 a já jich tam mam odhadem 4-5. Kdyby byla možnost, koupil bych je páč prodejce mi je objednává ty 2 roky co auto mam :evil: Vzal bych 10 kousků.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
dudo
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 08, 2005 11:15

Příspěvek od dudo »

ja som tiez najprv chcel tie pliesky kupit a vymenit vsetky ked som zistil ze vdaka nim je ten vrzgavy zvuk... ked som sa spytal ci mi to mozu objednat tak mi povedali, ze dodacia doba je minimalne 2 tyzdne a cena je okolo 500korun.... tak som ich poslal do :oops:
je ich tam osem... cize 60 korun za kus... kua... tak som ich nasponoval a dal stare...

a co s tou ledkou??? nikto nic???
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

led

Příspěvek od bobpe »

je to žltý a oranžový, ide to dole na ľavú stranu do takej zelenej somariny, pod tú schránku na ľavej strane prístrojovky. Vo dverách je spojka, da sa to tam rozpojiť a od tade tahať cez prechodku 2 káble niekam na poistky.
dudo
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 08, 2005 11:15

Příspěvek od dudo »

diky... to je jedna polovica... no a kam to zapojit aby mi to svietilo len vtedy ked je vypnuty motor, klucik??? keby som to napojil priamo na poistky, tak by mi to blikalo asi stale... nie??? aj pocas jazdy... a to by ma vyrusovalo... na espere bol na spinacej skrinke jeden kontakt kde sa to dalo zapojit... je taka moznost aj niekde na poistkach na nubke???
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“