Blinkry

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Blinkry

Příspěvek od Habron »

Tak jsem si všiml, co úplně nových (a hlavně drahých aut) má poruchu na blinkrech. Včera jsem to schválně počítal a zaměřil jsem se na auta, která podle mého odhadu stojí přes 750 tisíc (mercedesy, BMW, accordy a pod.) a možná 90% z nich má vadný blinkry, nebo tam prostě výrobce zapoměl namotnovat páčku na přepínání. Proč jinak by při odbočování do leva někdo nepoužil blinkr, že? A to ani nemluvím, že autobusy snad ani blinkry neměly ve standardní výbavě jen na objednávku ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Nemesis
Příspěvky: 47
Registrován: sob črc 09, 2005 23:36
Bydliště: Brno

Příspěvek od Nemesis »

Takové elektroniky je tam ve standardní výbavě, ale ta blbá páčka na blinkr je za extrémní příplatek, to leze do desetitisíců ;)

Taky se mi zdá, že mám vadný rychloměr. Mezi Žabovřeskama a Bystrcí je šedesátka, jedu šedesát a všichni mě předjíždějí...asi budu muset do servisu ;)
Daewoo Racer TF 19 1.5 sedan '89
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

je celkom mozne ze poniektori uz blinkre vyhodili a niektori asi setria elektrinou....ved je draha ze?
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
Nemesis
Příspěvky: 47
Registrován: sob črc 09, 2005 23:36
Bydliště: Brno

Příspěvek od Nemesis »

Rado píše:je celkom mozne ze poniektori uz blinkre vyhodili a niektori asi setria elektrinou....ved je draha ze?
A nejdražší je elektřina z akumulátoru :lol:
Daewoo Racer TF 19 1.5 sedan '89
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Ja mám tiež pocit, že nastala éra šetrenia, keď pozerám ako sa svieti alebo nesvieti... a najlepší sú tí čo šetria ešte o piatej večer, čo je už tma... :?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

peter NR píše:Ja mám tiež pocit, že nastala éra šetrenia, keď pozerám ako sa svieti alebo nesvieti... a najlepší sú tí čo šetria ešte o piatej večer, čo je už tma... :?
U nás se od minulé neděle musí svítit pořád, takže večer už naštěstí moc šetřílků nejezdí ;)
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

veď práve,že u nás sa musí už od 15.oktobra ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

Ty blinkry to je hrozny nesvar. Jako kdyby to byl nejaky problem drbnout do packy. Ale fakt je, ze v posledni dobe se to rozmaha nehorazne.
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No vžijte se do postavení výše zmiňovaných řidičů, celej život si utrhovali od huby aby si koupili pořádný auto, teď, když ho konečně mají a jezdí s ním, zjistí, že provoz auta stojí moc peněz! Tak aby ušetřili na ježdění, snaží se používání všeho v autě omezit na minimum, páčka na blinkry je hodně používaná, a i díky tomu poruchová, nebudu ji tedy používat a ušetřím nemalé peníze, stejně můžeme hovořit o ošlapání pedálů např. brzdy a spoustě jiných zařízení, které se do aut montují zcela zbytečně (rychloměr atd.) :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

To by znamenalo, že pedál plynu se asi tolik neopotřbovává, co ? :lol:
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Hehe, vsak po slovensky sa povie ukonu "zapnut ukazovatel zmeny smeru" slangovo "vyhodit smerovku" (tusim aj v cestine je to podobne). No a niektori to asi pochopili doslovne a smerovky vyhodili z auta :roll:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Nemesis
Příspěvky: 47
Registrován: sob črc 09, 2005 23:36
Bydliště: Brno

Příspěvek od Nemesis »

Včera jsem potkal jednoho šetřílka, kterej svítil jenom obrysovejma a bylo asi šest hodin, takže tma :evil: Skončilo to pogumovanou silnicí, protože jsem mu měl dávat přednost a všiml jsem si ho na poslední (ale skutečně poslední) chvíli... :roll:
Daewoo Racer TF 19 1.5 sedan '89
Uživatelský avatar
Reverend
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 21, 2005 08:03
Bydliště: SK-Bratislava

Příspěvek od Reverend »

On už nema čím vyhodiť smerovku, lebo je to zlodej a za každú krádež išiel jeden prst dopreč :lol: A elektrika z akumulatora je asi fakt najdrahšia - ved kolko benzinu sa muselo preliať cez motor aby sa nabil?? :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Reverend dne stř bře 15, 2006 15:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

vado píše:Hehe, vsak po slovensky sa povie ukonu "zapnut ukazovatel zmeny smeru" slangovo "vyhodit smerovku" (tusim aj v cestine je to podobne). No a niektori to asi pochopili doslovne a smerovky vyhodili z auta :roll:
alebo ako hovorí moj kolega "kam by som došiel, keby som na každej zatáčke vyhodil blinker?" :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Nemesis píše:Takové elektroniky je tam ve standardní výbavě, ale ta blbá páčka na blinkr je za extrémní příplatek, to leze do desetitisíců ;)

Taky se mi zdá, že mám vadný rychloměr. Mezi Žabovřeskama a Bystrcí je šedesátka, jedu šedesát a všichni mě předjíždějí...asi budu muset do servisu ;)
Tak v tom pripade to mam taky rozbity :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „POKEC“