Filtr

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Arkadij
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 29, 2005 09:19

Filtr

Příspěvek od Arkadij »

Zdravím. Mám takový dotáz. Jak sportovní filtr ovlivní spotřebu? (myslím filtr do boxu, ne kužel). Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Vložka by měla mít na spotřebu vliv úplně minimální. Jinak platí obecně to, co bylo několikrát napsáno o sportovních kuželech: při stejném stylu jízdy spotřeba lehce klesne, při živější jízdě (ke které lépe táhnoucí sportovní filtr svádí) pochopitelně vzroste.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Spotřeba je přímo úměrná hmotnosti nohy a ne technologii sání :lol:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Arkadij
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 29, 2005 09:19

Příspěvek od Arkadij »

Díky. A ještě jedno. Prý to dělá něco se zvukem motoru. Prý že pak příjemně vrčí. Co je na tom pravdy?
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Ano, zvuk motoru se alespoň u kuželu změnil, může konečně dýchat. Ale jak je to s vložkou, to nevím.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Vložka taky změní zvuk motoru, ale musíš to chtít slyšet ;) a je to silně subjektivní.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Já mám kužel a je slišet jak pekně saje a při pršloupnutí a přidání plynu má super zvuk.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Môj hríbik pri zošliapnutom plyne a 3000 otáčkach reve ako lev :lol: :lol: :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

ja mam kuzel od GREENu a ten teda rozhodne pocut je ;) ;) ;)
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Habron píše:Vložka taky změní zvuk motoru, ale musíš to chtít slyšet ;) a je to silně subjektivní.
Dovolim si nesouhlasit, nejsem sam, kdo to zacal slyset po vymene filtru, resp. sport. vlozky. Nez jsem mel ladak, tak uiz tak to pekne brumlalo, ale ted to brumla jeste vic. ale brzy pujde ladak pryc a zase dam zpet seriovej vyfuk, uz me ten sportovni zvuk bez jakehokoliv efektu nebavi...
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

milosh píše:
Habron píše:Vložka taky změní zvuk motoru, ale musíš to chtít slyšet ;) a je to silně subjektivní.
Dovolim si nesouhlasit, nejsem sam, kdo to zacal slyset po vymene filtru, resp. sport. vlozky. Nez jsem mel ladak, tak uiz tak to pekne brumlalo, ale ted to brumla jeste vic. ale brzy pujde ladak pryc a zase dam zpet seriovej vyfuk, uz me ten sportovni zvuk bez jakehokoliv efektu nebavi...
Tak to já bych si taky zase dovolil nesouhlasit. S vložkou se mi zvuk změnil jen nepatrně, daleko větší změna zvuku nastala s namontováním kuželu a taky to subjektivně jede líp, než jen s vložkou.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

milosh píše:
Habron píše:Vložka taky změní zvuk motoru, ale musíš to chtít slyšet ;) a je to silně subjektivní.
Dovolim si nesouhlasit, nejsem sam, kdo to zacal slyset po vymene filtru, resp. sport. vlozky. Nez jsem mel ladak, tak uiz tak to pekne brumlalo, ale ted to brumla jeste vic. ale brzy pujde ladak pryc a zase dam zpet seriovej vyfuk, uz me ten sportovni zvuk bez jakehokoliv efektu nebavi...
Ted musim s tatkou trocha souhlasit, ze "sportovy" zvuk bez efektu je na **** :oops: :D Mam pozicanu na zajtrajsiu sluzobku Ochcafku 1.8Turbo 20V a ta nema okrem zadneho spojlera a prednych okuliarov ziadne doplnky ale ten motor nepotrebuje ziadne taketo ohlucovadla proste Vam to pri 1 a 2ke nepusti zo sedadla :idea: Tam nie je efekt ale skutocne 150konove stado.
Ale cena je niekde inde :?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Bohuzel já s filtrem moc počítat nemůžu( i když by to byla 1z věcí s kterou bych si rád pohrál) protože jedinný komu kužel nedělal problém byl Granko, jinak sem slyšel samá negativa... :roll:

p.s. Mimochodem všiml jsem si že druhé téma o filtrech bylo zamčeno, tak čekám kdy se to zvrhne tady! :lol: :lol: :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Rovněž já jsem neměl s kuželem problémy...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

A jaký měl kdo problémy s kuželem?
Mám ho už skoro dva roky a zatím jsem žádnej problém nezaznamenal.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“