Nexia nebo Lanos

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

proton

Nexia nebo Lanos

Příspěvek od proton »

Zajimal by mně Vaš názor koupit Nexii nebo raděj Lanosa?Cenový rozdil je asi 20 litrů.
Reklama
 

igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek od igor.ma »

Tak Lanos je predsa len o nieco novsie vozidlo, podla mna aj krajsie, s modernejsim dizajnom. Ako som kdesi cital v recenziach, je to auto, ktore vyzera drahsie ako v skutocnosti je. :D Je to ovsem len moj nazor a predsa len, vlastnim Lanosa
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Osobne by som išiel do Lanosa, lebo je modernejší. Záleží to však na veľa faktoroch - stav, predchádzajúci majiteľ, najazdené km atď.
Uživatelský avatar
Nemesis
Příspěvky: 47
Registrován: sob črc 09, 2005 23:36
Bydliště: Brno

Příspěvek od Nemesis »

Nexia je poměrně spolehlivé auto, je to osvědčená a léty prověřená konstrukce Opelu Kadett. Na druhou stranu je Lanos modernější a dá se koupit mladší než Nexia...nejmladší Nexie už dneska mají 8 let... fakt těžko říct...ale já osobně bych šel spíš do Lanosa, kdybych na to měl...
Daewoo Racer TF 19 1.5 sedan '89
proton

Re: Nexia nebo Lanos

Příspěvek od proton »

proton píše:Zajimal by mně Vaš názor koupit Nexii nebo raděj Lanosa?Cenový rozdil je asi 20 litrů.
diky za odpovědi ale myslím lanose rok 98 a nexii rok 97 najeto tak kolem 100000 km nikdy jsem v těch autech nejel jen se mi libí a ceny solidní zajimá mně jizni vlasnosti a poruchovost,naradní díly.spotřeba mam favorita jestli si tim vubec polepším?
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek od igor.ma »

No polepsis si urcite, ci uz jednym alebo druhym, su to predsa novsie auta. Ta spotreba ta ale asi nepotesi, je urcite o nieco vecsia ako u Favorita, ale zase motory maju uplne iny vykon. Stale sa priklanam k nazoru, ze radsej Lanos.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

polepsis, aj ja som mal predtym Favorita (teda rodicia mali a este aj maju) a urcite je to lepsie, hlavne prva jazda v Lanose - vtedy vidis rozdiely, Lanos sa tak netrepe, je toho vela lepsieho - napr. servo, krajsi interier, nehrdzavie (preto radsej Lanosa ako Nexiu aj ked zalezi kde parkuje...) ...
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

kup si astru G - ked si ju das doviest tak ta to bude stat do 200 tis sk za 4 rocne auto s modernym dizajnom, sportovo ladenym podvozkom. Nexia aj lanos je len pre nas pamatnikov, ktory uz na tom jazdime par rokov
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek od igor.ma »

Radmont píše:kup si astru G - ked si ju das doviest tak ta to bude stat do 200 tis sk za 4 rocne auto s modernym dizajnom, sportovo ladenym podvozkom. Nexia aj lanos je len pre nas pamatnikov, ktory uz na tom jazdime par rokov
No s tym by som moc nesuhlasil, ja mam LANOSA 3 mesiace a po odstraneni pociatocnych chybiciek som s nim spokojny. Takze ak je chut, nech si ho kupi.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

ja budem mat Lanosa onedlho 2 roky, ale pravdu povedat, uz ma nudi. ked som ho kupoval bol som nadseny, ale uz som si tak zvykol, ze uz by som chcel nieco novsie, lepsie povedane, ine. Astra G 1.7 TD by bolo idealne riesenie ;)

ale mozno ma to len znervoznuje moj deravy vyfuk :roll:

ked som robil skusobnu jazdu citil som sa super - pohodlie, akceleracia, tichy motor, velky priestor, ale v poslednej dobe toto vsetko akosi postradam. motor vrci (skor vyfuk), auto skace (nekvalitna cesta)...

no ale skusim najprv dat doporiadku ten vyfuk, potom sa uvidi...

ale je to dobre auto, za tie peniaze za ktore sa predava sa vzdy oplati ;) ;) tak isto aj Nexia
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
proton

Re: Nexia nebo Lanos

Příspěvek od proton »

proton píše:Zajimal by mně Vaš názor koupit Nexii nebo raděj Lanosa?Cenový rozdil je asi 20 litrů.
Jo ta astra bude asi lepši ale ja myslím schopne auto do 80 tisic kč
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

mrk píše:ja budem mat Lanosa onedlho 2 roky, ale pravdu povedat, uz ma nudi. ked som ho kupoval bol som nadseny, ale uz som si tak zvykol, ze uz by som chcel nieco novsie, lepsie povedane, ine. Astra G 1.7 TD by bolo idealne riesenie ;)

ale mozno ma to len znervoznuje moj deravy vyfuk :roll:

ked som robil skusobnu jazdu citil som sa super - pohodlie, akceleracia, tichy motor, velky priestor, ale v poslednej dobe toto vsetko akosi postradam. motor vrci (skor vyfuk), auto skace (nekvalitna cesta)...

no ale skusim najprv dat doporiadku ten vyfuk, potom sa uvidi...

ale je to dobre auto, za tie peniaze za ktore sa predava sa vzdy oplati ;) ;) tak isto aj Nexia
Ja mam lanosa len nejakych 7 rokov takze som si ani poriadne nezvykol a este ma nemal kedy unudit ako kolegu mrka :roll:

Myslim, ze aj Astra by ta unudila to mi ver. Inak nepoznam nijake zabavne auto co by vedelo zabavat :):):)A ku tomu laufu, ked onom budes len hovorit a nevymenis ho tak sam sa asi tazko vymeni a jazdne vlastnosti sa nezlepsia :lol:

A k vyberu samozrejme, ze lanosa je aj o nieco bezpecnejsi!!! Da sa kupit dual airbag a aj ABS Ak bol garazovany tak aj 98 rocnik nebude zly. :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

tak tak, prave som siel Favoritom na cintorin, no hroza. ale cestou som videl pekne hrdzavu Nexiu.

kazde auto by ma zacalo nudit (nenapisal som ze Lanos je nudne auto, ale uz viem co dokaze a chcelo by to zmenu), to je normalka, clovek si zvykne a potom chce viac. a viac. a viac. a viac. Lanos je moje prve auto, ale urcite nie posledne.

myslis ze vymenou vyfuku sa zlepsia jazdne vlastnosti ?
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

zhanam lacny vyfuk. v PN maju za 3500 a za 4500, autowit ma za 2400 a ja by som rad este lacnejsie. pretoze v autodilykrc maju v prepocte za 1700. takze tak.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Nemesis
Příspěvky: 47
Registrován: sob črc 09, 2005 23:36
Bydliště: Brno

Re: Nexia nebo Lanos

Příspěvek od Nemesis »

proton píše:
proton píše:Zajimal by mně Vaš názor koupit Nexii nebo raděj Lanosa?Cenový rozdil je asi 20 litrů.
Jo ta astra bude asi lepši ale ja myslím schopne auto do 80 tisic kč
Za 80 táců máš slušnou Nexii v solidním stavu a asi 100 - 150 tis. km. Ty nejdražší, které mají najeto kolem 40 tis. km jsou tak okolo 100 000 Kč. Lanos za 80 000 Kč je dejme tomu z roku 97 a kolem 100 tis. km najeto. Ale dá se sehnat i Lanos z roku 03 za nějakých 160 000 Kč.
Jinak v Lanosovi jsem nikdy nejel, takže nemůžu říct, ale co se týče Nexie, tak oproti Favoritu:
- větší spotřeba
- větší výkon(asi o 20 k) a hlavně větší točivý moment v nízkých otáčkách - není třeba tolik vytáčet
- motor se daleko líp sbírá odspodu
- tišší - motor má kultivovanější zvuk
- jízdní vlastnosti víceméně podobné - Nexia ani Favorit nejsou na blbnutí
- Nexia sedan má dvakrát tak velký kufr jako Favorit
- Cena náhradních dílů podobná, ale menší výběr a dostupnost - člověk musí trochu shánět.
- Nexia je taky mnohem větší, sedan má skoro 4,5 metru, ale na vnitřním prostoru to moc znát není.
- lepší protikorozní ochrana - zvlášť v porovnání s Favoritama vyrobenýma před únorem 1993
Daewoo Racer TF 19 1.5 sedan '89
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“