Víko kufru

Moderátor: Blue Lanos

Martens
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 29, 2005 20:59
Bydliště: Plzeň

Víko kufru

Příspěvek od Martens »

Padá taky někomu víko kufru na hlavu? Jsou tam zkrutné tyče, ale asi nestačí. Už jste to někdo řešil? :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Staci ked ho otvoris uplne a on sa potom uz tak lahko nesklopi... Aspon moj nie...
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Tie skrutné tyče sú tuším nastaviteľné do dvoch poloh, ale ak máš krídlo, je možné že to aj tak nestačí. Videl som to riešené tak, že tam bol pridaný 1 tlmič (z nejakého "hečbeku")
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
j.verny
Příspěvky: 53
Registrován: úte čer 14, 2005 01:02
Bydliště: Děčínsko, sev.čechy, ČR
Kontaktovat uživatele:

tlumič...

Příspěvek od j.verny »

Já jsem zase viděl tlumič z 5tých dveří "nějakého hečbegu" :lol: daný do předu. Otevřel si kapotu motoru a měl ji na tlumiči.
Docela dobrý, akorát by to asi chtělo nějakého matematika aby vypočítal přesné uchycení...

Jinak mě se kufr otevře, zhoupne se a je otevřený asi tak na 1/3. Řekl bych, že ty skrutné tyče měknou...
Espero 1.8 CD, černá metal., Korea, plná výbava... Jsem happy :o)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

No toto iste robi aj na lanosoch 4dv. mame tam tie iste sproste draty :x Mohli tam dat miesto toho blbeho mechanizmu jednu plynove speru a bolo by po probleme. Mam doma dve ale neviem ako a kde to tam uchytit :oops: :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Blue Lanos píše:No toto iste robi aj na lanosoch 4dv. mame tam tie iste sproste draty :x Mohli tam dat miesto toho blbeho mechanizmu jednu plynove speru a bolo by po probleme. Mam doma dve ale neviem ako a kde to tam uchytit :oops: :roll:
No ony tie vzpery sú rôzne dlžky a majú aj roznu pracovnú dlžku, takže nie každá musí pasovať - a vyrátať uchytenie do auta tiež nebude asi jednoduché, ale držím palce ak sa do toho pustíš ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Martens
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 29, 2005 20:59
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Martens »

Tak jsem navrtal 2 dirky a natah pruzinu. Ted, kdo stoji u kufru, ma po zubech :D . Nevystreli az nahoru, protoze to kridlo je asi opravdu tezke, ale po uplnym otevreni uz drzi. aspon tak. ;)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Blahozelam k uspesnemu zvladnutiu misie... ... a pozor na bradu! :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
tvb
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 21, 2005 23:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvb »

Martens píše:Tak jsem navrtal 2 dirky a natah pruzinu. Ted, kdo stoji u kufru, ma po zubech :D . Nevystreli az nahoru, protoze to kridlo je asi opravdu tezke, ale po uplnym otevreni uz drzi. aspon tak. ;)
No keby si dal fotecku, bolo by to idealne, mna to uz serie poriadne... idem do Tesca ci metra, nalozim plny kufor blbosti a potom doma vykladam pri dverach do baraku.. je to dole kopcom a musim vzdy cuvat... utvorim kufor... drzi, ked sa vrtam v kufri a zakyvam autom tak ma to vzdy mrdne po hlave.. ak mi chces zachranit nejake neurony tak mi to prosim odpfot.
Espero 1.5DOHC LPG, elektrony, tazne 155tis km
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

pravda, ze foto by nezaskodilo by som nieco podobne vykoumal na lanos ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

A nebo dejte zkrutné tyče z Racera...já když otevírám kufr, tak musím opatrně, aby mě to nebacilo do brady :D A přivřené to víko vůbec nechce být...hned vystřelí nahoru....
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

jak to?? :shock:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

tady je obrazkovy rekl bych univerzalni navod :D

http://forum.chevyklub.hu/viewtopic.php ... &start=125
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

peter NR píše:
Blue Lanos píše:No toto iste robi aj na lanosoch 4dv. mame tam tie iste sproste draty :x Mohli tam dat miesto toho blbeho mechanizmu jednu plynove speru a bolo by po probleme. Mam doma dve ale neviem ako a kde to tam uchytit :oops: :roll:
No ony tie vzpery sú rôzne dlžky a majú aj roznu pracovnú dlžku, takže nie každá musí pasovať - a vyrátať uchytenie do auta tiež nebude asi jednoduché, ale držím palce ak sa do toho pustíš ;)
Neni potreba, v praci jsem byl postaven pred podobny problem-jenze to byli ocelova vrata otvirajici se nahoru, staci to proste jen parkrat vyzkouset aby to chodilo jak potrebujes...
Hodne uspechu a nebat se toho! ;)
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Len by som odporúčal, ak to budete niekto robiť, dať to na obe strany...
Lebo mne keď niekto nezvyknutý zatvára kufor, tak ma ide rozhodiť!!!
Tak na štvrtý krát (aj to až keď zarevem) ho dokáže zavrieť...
A to stačí, aby do toho ťukol v strede...

Keď bude pripevnená len jedna vzpera, tak to bude pri zatváraní krútiť kapotu, aspoň podľa mňa...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“