prasklo zpetne zrcatko

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

bigmac

prasklo zpetne zrcatko

Příspěvek od bigmac »

Zdravim, dneska rano mi samo od sebe prasklo (naprasklo - od shora veprostred do cca pulky svisla praklina) zpetne zrcatko u spolujezdce. Mel jsem tedy zapnute vyhrivani....ale stejne-smejd jeden. Stalo se to nekomu z vas taky?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No , to se mi nestalo a ani dodneška nevím , jestli mám ty zrcátka vubec vyhřívané , jak na to přijít ? Když jsou mokrá , tak oschnou asi přirozeně . Vyhřívání je na něčem závislé , nebo běží furt ? Třeba se světlama , nebo ventilátorem topení , to je asi blbost co? proč by to vyhřívalo při klimatizaci ........... Rozebírat to nechci , nemám chuť něco sku.vit.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
bigmac

Příspěvek od bigmac »

Tomáš píše:No , to se mi nestalo a ani dodneška nevím , jestli mám ty zrcátka vubec vyhřívané , jak na to přijít ? Když jsou mokrá , tak oschnou asi přirozeně . Vyhřívání je na něčem závislé , nebo běží furt ? Třeba se světlama , nebo ventilátorem topení , to je asi blbost co? proč by to vyhřívalo při klimatizaci ........... Rozebírat to nechci , nemám chuť něco sku.vit.
Mne se to vyhrivani zapne automaticky spolu s vyhrivanim-rozmrazovanim zadniho okna, poznas to tak, ze zrcatka jsou opravdu tepla kdyz na ne sahnes...Je to asi vcelku nepotrebna vec, zvlast kdyz to kvuli tomu pak praska :lol:
Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Shermiar »

na vyhrievane zrkadla nadam dopustit, je to paradicka na jesen aj v zime.......no a hej, zapinaju sa tym istym gombikom ako rozmrazovanie zadneho skla..... :lol:
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Presne tak, vyhrivani se zapne spolu s vyhrivanim zadniho skla (u me je to na to cudliku i nakresleno). S chuti to vyuzivam kdyz jsou po ranu zrcatka orosena, v zime zamrzla nebo kdyz se pri jizde v mlze zacnou rosit a zatim zadny problem.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Tak to jste mě potěšili , musím zkusit , jestli to tam mám . Je super , že i po roce a kus , co tu Nubku mám , pořád nacházím něco nového :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Vyhřívání zrcátek jsem měl u Feldy a teď u Nubiry a také na něj nedám dopustit, ať mrzne, sneží nebo je mlha zrcátka jsou čistá a ještě nikdy mi nic neprasklo, asi máš smůlu :cry: :cry:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Spolujazdec
Příspěvky: 85
Registrován: pát srp 05, 2005 21:13
Bydliště: košice

Příspěvek od Spolujazdec »

Prasklo mi rovnako a tiež na pravej strane, na espere,
ale nebolo vyhrievané.
Na Chevrolete aj na kraj sveta...
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Tak mi to vyhřívá taky :lol: :lol: :lol: to jsem ale pako ! Na svojí obhajobu ale musím říct , že žádnej znak u vyhřívání okna , jako má PavelZ ,nemám. :?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

:lol: taky mam vyhrivani zatim mi neprasklo ale leve prestalo vyhrivat.a na vypinaci taky nemam znak zrcatka.a pouzivam vzdy jak v nich neni nic videt a neni to spinou. :lol:
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Tomáš píše:Tak mi to vyhřívá taky :lol: :lol: :lol: to jsem ale pako ! Na svojí obhajobu ale musím říct , že žádnej znak u vyhřívání okna , jako má PavelZ ,nemám. :?
Ja to mel u Espera, tedy ten znacek a byl jakoby pridanej. U Nubiry znacek neni a zrcatka hreji. Ted me napadlo jestli ti ti neprasklo kvuli nefukcnosti toho zarizeni co vyhrivani vypina, nevim jestli je to casovej nebo odporovej spinac ale vypinato. Kdyby ti to nevyplo tak je mozny ze to to sklo u zrcatka teplem nevydrzelo
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Teda vy mi dáváte , takže to i samo vypíná , to je asi logický, bude tam nějaký čidlo proti přehřátí , ale zadní okno frčí furt , dokud ho neodmáčkneš , ne ?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Tomáš píše:Teda vy mi dáváte , takže to i samo vypíná , to je asi logický, bude tam nějaký čidlo proti přehřátí , ale zadní okno frčí furt , dokud ho neodmáčkneš , ne ?
Kdepak, vypina se to samo uplne vsechno, jak zadni okno, tak zrcatka. Ale mam dojem, ze to vypne jen tehdy, kdyz to pouzivam v lete na zamlzeny zadni okno, kdy je teplo a ohreje se to asi hodne. Ted, kdyz uz je chladno, sem si nevsiml, ze by mi to nekdy vyplo.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

zadní okno si myslím že je asi na časový spínač cca 10 min :?:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Olda píše:zadní okno si myslím že je asi na časový spínač cca 10 min :?:
U me (r.v. 2003) urcite ne. Nemuzu rict presny casy, ale protoze jezdim vetsinou stejnou trasu, tak vim, ze v tele vypina nekolikanasobne driv nez v zime (skoro mam dojem, ze kdyz je hodne zima, tak by to nevyplo vubec). Takze myslim, ze je tam tepelne cidlo (ono tam vlastne nemusi byt cidlo, staci kontrolovat odpor te topne spiraly a kdyz dosahne nejake mezni hodnoty, tak to vypnout).
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“