Kontrolka rezervy paliva "hladové oko"

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
šemík
Příspěvky: 82
Registrován: stř zář 10, 2003 08:31
Bydliště: Slavkov u Brna

Kontrolka rezervy paliva "hladové oko"

Příspěvek od šemík »

Kluci nesvítí mě ta oranžová kontrolka rezervy paliva. Nevíte kde to má snímač? Já jsem myslel, že si to bere signal z palivoměru, ale asi ne .
Daewoo Lanos 1.5 žádný tuning.
Reklama
 

Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

A žárofka v tý kontrolce funguje :roll: ?
Uživatelský avatar
šemík
Příspěvky: 82
Registrován: stř zář 10, 2003 08:31
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od šemík »

Tu jsem samozřejmě kontroloval a je v pořádku :)
Daewoo Lanos 1.5 žádný tuning.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Kontrolka je nezavisla na palivomeru. V nadrzi je odpor, kdyz je pod hladinou, tak ho benzin chladi a zarovka nesviti. Kdyz hladina klesne, tak se dostane na vzduch, ohreje se a zarovka sviti.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

V tomhle má Pavel pravdu, to není jak hladové oko u Škodovky, co bliká už od půlky nádrže. Já abych ho uviděl v práci :lol: tak jsem vzal kanystr (pro jistotu) a jel asi tak 50km s ručičkou úplně na doraze (na 0), teprve pak se začalo oko pomalu rozvěcovat v zatáčkách a je tam určitě ten odpor, protože se rozvěcuje plynule a pomalu. Vzal jsem pak do nádrže 57 litrů a pěkně jsem se opotil při placení :lol: :lol: Tak pokud chceš hladový oko zkoušet, přeju pevný nervy... :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Jo to se stává i u Matize , nejdřív jen žhne , pak se postupně rozjasní......
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

je fakt, ze v lanose je ta kontrolka hodne na krev, veril bych tomu, ze slabsi povahy ji nikdy ani svitit neuvidej :)
Daewoo Lanos 1.6SX 5dv HB, 2xABG, ABS, klima, r.v.1999, najeto 53000;
hardcore tuning vyfuku (proste rezavej jako prase), karoserie na mnoha mistech vylepsena skrabanci... :)
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mne ked zasvieti, naladujem po hrdlo do nadrze 51 litrov. A kontrolka je zapojena cez termistor (odpor zavisly na teplote). Ked je ponorena, je studeny, ma vysoky odpor. Za tepla sa odpor znizi a oko svieti (pozri zapojenie na strane 204 v pdf-ku elektrickeho zapojenia Lanos)
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Tomáš píše:Jo to se stává i u Matize , nejdřív jen žhne , pak se postupně rozjasní......
Kontrolka se možná rozjasní, za to mně se při tom naopak zachmuřuje tvář :twisted: .
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek od igor.ma »

Chlapi, ja som to dnes vyriesil, prave som priviezol svojho Lanosa zo zastavby LPG, prvy dojem zatial dobry, uvidime. Vraj sa to bude prvych 2000 km este ustalovat.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo kontrolka rezervy je opravdu pro silné povahy :lol: :lol: :lol: :lol: taky sem se jednou oúpotil a modlil se aby se rozsvítila abych věděl že funguje a že ještě někam dojedu ;)
Uživatelský avatar
šemík
Příspěvky: 82
Registrován: stř zář 10, 2003 08:31
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od šemík »

Tak já jsem nejvíc natankoval 46 litrů, tak to mě asi do rozsvícení chybělo dost. Ale vycházel jsem z techničáku, tam píšou, že nádrž je na 48 litrů, tak jsem myslel, že už to musí svítit, když tam zbývají 2 litry.
Daewoo Lanos 1.5 žádný tuning.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No na tohle jsem ja slaba povaha jak tady nekdo uz psal, jak mam 1/4 nadrze okamzite tankuju, to bych asi psychicky neutahnul :shock: :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 78
Registrován: úte zář 21, 2004 22:22
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Milan »

Tak ja neviem, ale mam 1.6-ku a od okamihu, ked zacne trvalo svietit spravim este 40km v pohode. Viac som neskusal, ale potom sa zmesti do nadrze 51litrov, potom uz z nadrze vyteka von.
Fuchsröhre - love it or hate it
Lanos 1.6SX, 4dv., cierny, klima, chip, Dezent N 6,5x15, Michelin Pilot Exalto PE2 195/45, vzadu nalepky okruhov
Dubravka, Bratislava
Schumacher 7x MS!
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Peggy

Příspěvek od Peggy »

No já sem si celou tu dobu lámal hlavu, jestli my ta kontrolka funguje a až po vašem předčtení jsem to vyzkoušel taky a můžu potvrdit že je to fakt pro silný povahy. Ale svítí !!!!!!!!!!! Ještě chci skusit kolik na tu rezervu najedu. Ale sou to fakt nervy.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“