Vysoké otáčky

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
miilanekk@seznam.cz

Vysoké otáčky

Příspěvek od miilanekk@seznam.cz »

Chci se zeptat kdyz nastartuju tak mam vysoke otacky asi po minute klesnou na normal :?
Reklama
 

Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoké otáčky

Příspěvek od Kruger !!! »

miilanekk@seznam.cz píše:Chci se zeptat kdyz nastartuju tak mam vysoke otacky asi po minute klesnou na normal :?
To je naprosto normal pač je v činnosti automatický sytič řízený řídící jednotkou (v manuálu se píše, že se má počkat půl minuty před vyjetím ;) )
Návštěvník

Re: Vysoké otáčky

Příspěvek od Návštěvník »

kamos ma 16v ten kdyz nastartuje tak ma vse v poho
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Pánové, zkuste 1-2 zapnout klíček na cca 5sekund aby se natlakovala paliv. soustava, mě to potom nastartuje v celkem nízkých otáčkách a alespon to tolik nemlátí než se to zaolejuje ;)
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Huda

Příspěvek od Huda »

Olda píše:Pánové, zkuste 1-2 zapnout klíček na cca 5sekund aby se natlakovala paliv. soustava, mě to potom nastartuje v celkem nízkých otáčkách a alespon to tolik nemlátí

než se to zaolejuje ;)
tak to nrfunguje nemuze byt rozbitej sitic
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Huda píše:
Olda píše:Pánové, zkuste 1-2 zapnout klíček na cca 5sekund aby se natlakovala paliv. soustava, mě to potom nastartuje v celkem nízkých otáčkách a alespon to tolik nemlátí

než se to zaolejuje ;)
tak to nrfunguje nemuze byt rozbitej sitic
Ne, palivo a otáčky dávkuje řj, ale pokud to nenatlakuji, tak startuji tak na 1500 ot :? a mlátí to jak svina :lol:
samozřejmě pokud jednou zapneš klíček tak ho musíš pak nechat asi 15 sek. vypnutej aby se čerpadlo znovu sepnulo, poznáš to podle bzučení od pravé zadní sedačky... ;)
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Když je motor studený a nastartuje se, tak se zapne sytič. Já mám otáčky za studena kolem 1200, ale za chvíli klesnou na obvyklých 800.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Ivan píše:Když je motor studený a nastartuje se, tak se zapne sytič. Já mám otáčky za studena kolem 1200, ale za chvíli klesnou na obvyklých 800.
Tak tak. 8)
A není vyjímkou 1500 nebo, že zůstane chvilinku viset 1500 rpm po vyřazení na křižovatce.
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

dnes som to rano skusal pekne az na 3 krat som nastartova. A zda sa ze to funguje mal so nizsie otacky ako ked otocim klucom pockam a hned natocim :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

Ivan píše:Když je motor studený a nastartuje se, tak se zapne sytič. Já mám otáčky za studena kolem 1200, ale za chvíli klesnou na obvyklých 800.
presne takto sa chova aj moja Nessi :P
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kruger !!! »

Mno, ony asi mají 16v nižší otáčky než 8v pač já mám těch 1500 ot/min. pokaždé (po delším odstavení) a na křižovatkách rovněž, ale pak to pozvolna klesá :lol: . Neviděl bych v tom problém - jinak volnoběžné podle otáčkoměru tipuji tak na 900, ale mám 8v. Jinak při startování po delším odstavení čekám na zhasnutí kontrolky AirBagu, až tak moc zas spěchat nemusím :)
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no tak ked radi robite pokusy, tak skuste toto:
situacia: vypnuty motor. stlacte plynovy pedal az na podlahu a podrzte ho tak povedzme 2sekundy. pustite plynovy pedal. nastartujte :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

inak ked je studeny motor, tak u mna to trva dost dlho kym klesnu otacky. ale klesaniu otacok napomaham tak, ze vytlacim spojku a pustim, hned na to vzdy klesnu otacky, tak o 50 ot/min. pripadne pustim naplne ventilator kurenia a klesnu otacky ovela.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“