List vo ventilacii.....

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

List vo ventilacii.....

Příspěvek od Shermiar »

zrejme sa mi nejak dostal do ventil. list a bzuci to a rapka jak svina.....viete niekto poradit?????

Som zufaly, robil mi to stary renault19 som si myslel, ze tu mi to nehrozi......smola :lol:
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
Reklama
 

Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

klima & Co.

Příspěvek od bobpe »

Tak toto hrozí aj tu aj iným autám. Filter na klime funguje iba ak je zapnuta klima, inak ventilacia nejde cez filter a tak aj list aj také tie semienka napr, z brezy vyfukujú cez ventiláciu. Dobrá blbosť, čo? Skús dať dole skrinku pred spolujazdcom, nieje to problém, hore sú tušim 3 skrutky, dole tiež, odpoj kábliky na osvetlenie a daj potom dolu kryt filtra klimy. Vyber filter a tam je aj motor ventilácie. Skús či sa k tomu od tadeto nedostaneš. Možno nejakým háčikom, ihlicou. Ak nie, asi servis. Do motora ventilácie by som nešahal, je to v záruke a náhodou sa niečo stane....

Tú skrinku nieje potrebné dávať dole, ale je tam ďaleko lepší prístup.
Presne na toto som sa pýtal v servise, som myslel že to niekade fučí alebo čo keď ten bordel ide do ventilácie. Toto mi povedali, takže idem
dať pančuchu na nasávanie - tam pod čelné sklo, len to musím rozobrať a zistiť čo a ako to tam je a ako to bude pasovať alebo ako to upevniť.
Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Shermiar »

a kurnajs...to ja na mna komplikovane az az....hlavne mam k aftu este posvatnu bazen.....uvidim, ak to neprejde skusim ten servis....... :lol:


ale diky.....aspon viem, ze nie som krepy, ked mi tam tie listy padaju :cry:
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

:shock: Filter na klime funguje iba ak je zapnuta klima, inak ventilacia nejde cez filter :shock:

To není možné , u Nubiry I jde všechen vzduch do kabiny přez filtr.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Tomáš píše::shock: Filter na klime funguje iba ak je zapnuta klima, inak ventilacia nejde cez filter :shock:

To není možné , u Nubiry I jde všechen vzduch do kabiny přez filtr.
Na Nubiře II také, snad jen nešetrnou manipulací s vložkou filtru by mohlo nějaké těleso (list) spadnout do ventilátoru. Nečistoty padají pouze do žlabu sání (přívod vzduchu k filtru) pod žebrovaným plastovým krytem, který je pod předním sklem.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Shermiar »

no mozem cestne prehlasit, ze afto mam 2 mesiace, a nic som z nicim na nom nerobil......takze co teraz.....pomoooooooooc :x
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

ventilacia

Příspěvek od bobpe »

No ved ja som si tiez myslel, že keď je tam filter, tak sa tam nemá čo dostať nejaký bordel. Neviem tiež načo tam ten filter je, keď cez to prejde bordel až dovnútra. Ale je to tak, ja som s tým tiež nič nerobil, ale keď mi začali vyfukovať semienka z brezy cez fukače, tak ma to naštvalo, vybral som filter von a bol tam v tom nasávacom potrubí aj ďalší bordel čo sa mi potom od tade vysypal. Ono mi to pripadá tak, že to niekde okolo toho filtra fučí, ale v servise mi povedali to čo som napísal vyššie. Inak ten filter je nejaký čierny, keď porovnám filter v nasávaní motora a tento na klíme, tak tento je celý čierny, podla mňa otrasne špinavý, vyberal som ho keď som mal cca 5000km. Keby si pozrel v akom stave máš filter ty. Napadá ma všeličo....
Zajtra idem do servisu, uvidím čo mi povedia. Budem ich žiadať nech to rozoberu a chcem vidieť aj nový filter, ako vyzerá....
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

servis

Příspěvek od bobpe »

tak som doma zo servisu, je to tak, HEATING AND VENTILATION a CLIMA je oddelené. Je tam v tom nasávaní to potrubie rozdelené na dve časti a filter je iba v CLIMA časti. Vo VENTILATION nieje. Píšem to takto naschvál, je to tak v servisnom manuále aj mi to ukázali. Keď stiahnete, tuto na fore je odkaz na servisný manuál, tak je tam schéma ako to funguje a je to tam vidno, že je to z dvoch častí. Takže ostáva len tá pančucha. Filter je strašne špinavý, pojde na výmenu pri prehliadke.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak Lacceti už k nám nejezdí takže přísahat nemůžu ale všechny auta co znám mají jeden nasávací otvor na vzduch z venku a ten jde k motoru ventilátoru a filtr tak brání jakékoliv nečistotě v přístupu dovnitř jinak samozřejmě uvnitř už je rozdělená část topení na klima a topení ale vzduch prochází stále z jednoho místa a přes filtr když je jím auto vybaveno . Může se stát že při výměně filtru tam nějaká nečistota zapadne a pak se časem dostane klidně až k ventilátoru a ještě se tam může dostat zevnitř třeba dírama ventilace pod čelním oknem
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Tak to nechápu , co je to za novotu , Nubira má na 100% jeden filtr na oboje . Aspoň ta moje .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Shermiar »

bobpe: no to si ma potesil, ja tam idem v stredu :?

nevedia tam dat nieco oni???????? nejaky filter, cokolvek?????? :twisted:

ma to serie, dost a dost........hlavne preto, ze klimu pouzivam takmer furt......parchanti jedni....... :lol:
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
Uživatelský avatar
Shermiar
Příspěvky: 47
Registrován: stř srp 24, 2005 11:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Shermiar »

no uz to tak nehuci, ten servis asik odlozim, zatial.... :lol:
-< Lacetti 1,6 16V SX M2006 Melange Beige>-
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

filter

Příspěvek od bobpe »

jasne, nasavaci otvor je jeden ale potom sa to rozvetvuje na dve casti, a filter je iba v tej clima casti. A motor je aj tak PRED FILTROM!!!!
t.j. nasava to rovno do motora a potom je to rozvetvené do fukacov. pozrite si ten obrázok v galérii....
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

No prave ten obrazek je uplne stejnej jako pro Nubi I a II a k nim je i popis casti v tom obrazku a tam je popsano, ze ten velkej radiator hned za ventilatorem je klimoska a ten malej je topeni. Prijde mi to tak i logicky, protoze u automaticky klimatizace se teplota vystupniho vzduchu reguluje intenzitou topeni, takze vzduch se nejdriv musi ochladit pruchodem prez klimosku a pak se prihriva na pozadovanou teplotu v topeni.

Navic kdyby ten malej byl klimoska, tak mi nedava smysl ta klapka pred nim, ktera u topeni bude slouzit k nastaveni teploty vzduchu tim, jaka cast vzduchu bezi prez topeni a jaka jde primo.
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Dnes jsem sundal nasávací plastovou lištu pod předním oknem, vyčistil jsem prostor pod ní od listí a prachu, prohlédl jsem prostor sání ventilátoru a musím trvat na tom, že veškerý vzduch přiváděný do kabiny z vnějšího prostoru vozu proudí přes filtr. Vzduch nasávaný z kabiny vozu již přes filtr nejde. Částečně je to patrné z obrázku od bobpe v galerii. Na schematu je na sání ventilátoru vlevo přívod přefiltrovaného vzduchu z vnějšku vozu, vpravo je přívod z kabiny vozu, přívod vzduchu se volí pomocí klapky v sání ventilátoru (tato klapka je již za filtrem, těsně nad ventilátorem). Do ventilátoru lze sáhnout i přes sání vzduchu (po vyndání filtrů), podařilo se mi to úzkou hadicí vysavače (nevím nakolik je úspěšné vyčištění ventilátoru tímto způsobem). Nevěřím, že by u Lacetti byl způsob filtrace vzduchu proveden výrazně jinak - pouze částečně.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“