Je tam nemrznúca chladiaca kvapalina?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Je tam nemrznúca chladiaca kvapalina?

Příspěvek od mipo »

Kupoval som auto v máji 2005 a neviem, či je v ňom už originál od výroby nemrznúca chladiaca kvapalina. Vedeli by ste poradiť?
Bojím sa, že keď sa spýtam v servise, tak mi povedia, že tam nie je aj keby tam bola, lebo chcú zarobiť.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

skus odtial trosilinku vybrat a daj to na noc do mraznicky a uvidis
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Je tam nemrznúca chladiaca kvapalina?

Příspěvek od Mirek »

mipo píše:Kupoval som auto v máji 2005 a neviem, či je v ňom už originál od výroby nemrznúca chladiaca kvapalina. Vedeli by ste poradiť?
Bojím sa, že keď sa spýtam v servise, tak mi povedia, že tam nie je aj keby tam bola, lebo chcú zarobiť.
Nech si to v servisu změřit nebo si kup za pár korun hustoměr a změř si to sám. Jsem na tom stejně - nevím, co tam je, ale zatím jsem to neřešil - resp. nevzpomněl jsem si na to.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No snad se do všech nových aut dává JEN NEMRZNOUCÍ SMĚS Tak bych to neřešil! jinak ten test s mrazničkou nic nezkazí :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Richard píše:No snad se do všech nových aut dává JEN NEMRZNOUCÍ SMĚS Tak bych to neřešil! jinak ten test s mrazničkou nic nezkazí :lol: :lol:
Som si to myslel tiež, ale zajtra to vyskúšam a uvidíme...
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

mipo píše:
Richard píše:No snad se do všech nových aut dává JEN NEMRZNOUCÍ SMĚS Tak bych to neřešil! jinak ten test s mrazničkou nic nezkazí :lol: :lol:
Som si to myslel tiež, ale zajtra to vyskúšam a uvidíme...
Klidně si to skus, ale před rokem jsem řešil totéž a v servise (ACH Ostrava) mi potvrdili, že je celoroční čili nemrznoucí. A zimu to taky přežilo :D takže tomu věřím...
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

mipo píše:Som si to myslel tiež, ale zajtra to vyskúšam a uvidíme...
Ako dopadol test?? ... Ked som o tom nedavno uvažvala, tak som to odbila tým, že tam musí byť nemrznúca zmes. Ale zvedavá som....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

LIFELIKE píše:
mipo píše:Som si to myslel tiež, ale zajtra to vyskúšam a uvidíme...
Ako dopadol test?? ... Ked som o tom nedavno uvažvala, tak som to odbila tým, že tam musí byť nemrznúca zmes. Ale zvedavá som....
Nejak som na to zabudol, ak si dnes večer spomeniek, tak skúsim.
Ľuboš
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 12, 2005 18:56
Bydliště: Ružomberok

Je tam nemrznúca chladiaca kvapalina?

Příspěvek od Ľuboš »

Ja som kupoval KALOS v novembri roku 2003 a problém s nemrznúcov kvapalinou som doteraz nemal. Auto parkuje praktický vonku a bez nejakých problémov myslím tým zamrznutie vody v chladiči alebo nebodaj prasknutý blok motora. Nič s týchto nepríjemností sa nestalo. Tak že asi tam naozaj je :P
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Teda pánové to snad nemyslíte vážně to je přece standart u každýho novýho auta myslím tak už asi dvacet let né li déle stejně jako že se na léto nevypouští a nedává se tam obyč voda stejně jako na dolévání se nemusí používat destilka ale právě naopak stačí normální voda z vodovodu ta směs je dělaná na to aby ošetřila vnitřek motoru proti vodnímu kameni ;)
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

petrm píše:Teda pánové to snad nemyslíte vážně to je přece standart u každýho novýho auta myslím tak už asi dvacet let né li déle stejně jako že se na léto nevypouští a nedává se tam obyč voda stejně jako na dolévání se nemusí používat destilka ale právě naopak stačí normální voda z vodovodu ta směs je dělaná na to aby ošetřila vnitřek motoru proti vodnímu kameni ;)
Důvěřuj, ale prověřuj :)
Já si to raději prověřím - už jsem se domlouval se známým, který dělá v autoservisu, že až pojedu kolem, tak se stavím a on změří :)
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Nejak som na to zabudol, ak si dnes večer spomeniek, tak skúsim.[/quote]

Pěkný dobrý večer :D
Mipo ty si dal do lednice Borovičku místo směsi :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

petrm píše:Teda pánové to snad nemyslíte vážně to je přece standart u každýho novýho auta myslím tak už asi dvacet let né li déle stejně jako že se na léto nevypouští a nedává se tam obyč voda stejně jako na dolévání se nemusí používat destilka ale právě naopak stačí normální voda z vodovodu ta směs je dělaná na to aby ošetřila vnitřek motoru proti vodnímu kameni ;)
Vzpoměl jsem si na jeden vtip (doufám, že mi neukamenujete) :lol:
To takhle jeden chalupář má chalupu u vody, a každé ráno (brzy) k potoku přijde cikánka a začne mlátit s prádlem o kameny a zpívat u toho. Po čase se chalupář nasere a když tam tak mlátí a řve vezme ji šutrákem po palici, ona spadne a utopí se. Přijde za ním starej cikán a povídá: Prečo si mi rozbil pračku?? Chalupář říká : Já néé to vodní kámen..... :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Topol píše:Mipo ty si dal do lednice Borovičku místo směsi :lol:
Nie, borovičku do brucha a potom som na to zabudol:-)
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Mám otázku síce veľmi nesúvisiacu, ale nemôžem na ňu nájsť odpoved v užívateľskej príručke.
Aký objem má nádrž ostrekovača čelného skla??? Mám tam ešte letnú zmes a rada by som ju aspoň zriedila na -5°C...ale neviem ako, ked neviem, aký má objem.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Odpovědět

Zpět na „KALOS“