Jaké zimní pneu na sedan?

Moderátor: Blue Lanos

laimes
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 17, 2005 21:33

Jaké zimní pneu na sedan?

Příspěvek od laimes »

poraďte mi někdo zimní pneumatuky na kalose sedan 1.4....a jaké ráfky?díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Ja kupujem pneu Sava Eskimo S3 v rozmere 185/60.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

No ja som dal Pirelli Winter 190 Snowsport..
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=4168

..a som maximalne spokojny..

..aky rozmer tam mash teraz obuty ..??
175/70 R13 ..??
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Včera jsem byl v pneuservisu. Původně jsem tam jel objednat 4 disky, abych měl zimní sadu kol. Navíc mi z Astry zbyla sada s pneu 175/65 R14 - chtěl jsem se domluvit, jestli by to někomu neprodali.
V pneuservisu dělá známý, který to prohlédl a tvrdil, že by se daly v pohodě použít disky z Astry. Jediný rozdíl je prý v tom, že na Kalose je předepsaný disk ET45 a na Astře jsem měl ET49. Tak to vyzkoušel a v pohodě to sedí. Pneu mám Kormoran SnowPro 185/60 R14 za 1055,- Kč/ks. Tak jsem snad neudělal hovadinu.
Moc se v tom nevyznám - může být nějaký problém s těmi ráfky ET49 místo ET45?
Co se týká pneu, je mi jasné, že za ty prachy nemůžu čekat zázraky. Na druhou stranu mi je ten známý sám nabídl. Nedělám si iluze - známe se jen ze školy, ale já jsem tam jel s tím, že tam nechám cca 12.000,- za nové ráfky a pneu, takže tím, co mi doporučil, vlastně prodělal nebo nevydělal.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Zkus po čase napsat o těch Kormoranech nějaké zkušenosti (hlavně životnost), říkal mně známý automechanik, že je to jak slisované saze. IMHO cena by tomu napovídala.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Docent píše:Zkus po čase napsat o těch Kormoranech nějaké zkušenosti (hlavně životnost), říkal mně známý automechanik, že je to jak slisované saze. IMHO cena by tomu napovídala.
Dneska už jsem s nima jel - cca 100 km po okreskách. Nepozoruju výrazný rozdíl, možná jsou trochu slyšet, ale nic výrazného. Díva jsem se po webu a popisy prodejců jsou různé :lol:
http://www.pneuexpert.cz/pneumatiky-oso ... 0-r-14-82t
http://www.osobnipneu.cz/pneu.php?pneu_id=162219
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tenhle rozdíl v Et nebude na škodu a rozhodně nic tím nezkazíš a opravdu se klidně dají používat kola z oplu a tvůj kámoš je dobrej protože na tobě fakt nechtěl za každou cenu vydělat i když Kormorány bych si na auto asi nedal já těm Polskejm moc nevěřím ale spoustu lidí na nich jezdí a v pohodě já budu dávat tyhle gumy až někam zahučím chci vědět že to nebylo jen proto že sem ušetřil 2 000 na pneumatikách jako kámoš kterej obul Matize jen na předek zimní a pak se hrozně divil když mu ho manželka poslala do sloupu a na autě byla 100 000 škoda a jen díky tomu že si to zpravoval sám to nebyla totálka jinak v servisu by to nikdo nědělal protže by to vyšlo dráž než nehavarovaný auto z bazaru http://www.e-pneumatiky.cz/InfoPage.asp?TP=FT&ID=32

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Mirek píše:
Docent píše:Zkus po čase napsat o těch Kormoranech nějaké zkušenosti (hlavně životnost), říkal mně známý automechanik, že je to jak slisované saze. IMHO cena by tomu napovídala.
Dneska už jsem s nima jel - cca 100 km po okreskách. Nepozoruju výrazný rozdíl, možná jsou trochu slyšet, ale nic výrazného. Díva jsem se po webu a popisy prodejců jsou různé :lol:
http://www.pneuexpert.cz/pneumatiky-oso ... 0-r-14-82t
http://www.osobnipneu.cz/pneu.php?pneu_id=162219
tak na tom osobnimpneu.cz Ti to napsali jasne, v garazi na aute ty gumy rozhodne nevadej :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Každá nová zimná pneumatika je v zime lepšia ako zjazdená, alebo letná ....

Ved sa pozrite, na čom mnohí jazdia!
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

LIFELIKE píše:Každá nová zimná pneumatika je v zime lepšia ako zjazdená, alebo letná ....
Naprostej souhlas.

V Brne na letnich gumach jezdi i autobusy MHD. Pak do toho vlezte..... -P
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Cross píše: V Brne na letnich gumach jezdi i autobusy MHD. Pak do toho vlezte..... -P
Však ona taky v Brně není pořádná zima ;) Jezdím dost často do Jeseníků a na Šumavu, tak vím, o čem mluvím. :)
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Cross píše:
LIFELIKE píše:Každá nová zimná pneumatika je v zime lepšia ako zjazdená, alebo letná ....
Naprostej souhlas.

V Brne na letnich gumach jezdi i autobusy MHD. Pak do toho vlezte..... -P
A člověk se ani nemůže připoutat...

Jinak k těm pneumatikám...moc bych nespoléhal na různé testy...protože třeba Sava v testech ADACu propadla, ale mně se zdá docela dobrá...nehučí, auto drží na silnici, leccos vyjedu...teda ne že bych tvrdil že sem chytřejší než ADAC :lol: , ale prostě hlasuju pro Savu, protože to podle mě byl dobrej kauf za ty prachy...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

Habron píše:
Cross píše: V Brne na letnich gumach jezdi i autobusy MHD. Pak do toho vlezte..... -P
Však ona taky v Brně není pořádná zima ;) Jezdím dost často do Jeseníků a na Šumavu, tak vím, o čem mluvím. :)
:lol: :lol: :lol:
Ale stejne si myslim, ze autobusy mestske hromadne by zimni gumy mely mit povinne.

Kessler píše: ale prostě hlasuju pro Savu, protože to podle mě byl dobrej kauf za ty prachy...
Urcite se daji sehnat ze levno dobre gumy. Nastesti. ;)
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Povinně by měly mít zimní pneu všechny dopravní prostředky, ale ono MHD nemá skoro ani na údržbu a natož aby kupovali zimní gumy pro 400 autobusů.

(Samozřejmě, že škodný nejsou, jen si pořád stěžujou, aby mohli zvyšovat jízdný. :lol: )
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

Habron píše: (Samozřejmě, že škodný nejsou, jen si pořád stěžujou, aby mohli zvyšovat jízdný. :lol: )
Ted jsi to vystih. Tohle je podle me velka pravda. :lol: :lol: :lol:
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Odpovědět

Zpět na „KALOS“