Sériový alarm (Anti-theft)

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Dvain
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 31, 2005 20:00
Bydliště: Praha

Alarm

Příspěvek od Dvain »

Prohrabal jsem už snad všechna schémata ke Kalosovi a dospěl jsem k závěru, že úplně každý Kalos má Anti-theft control module. Teda alespoň já ho tam mám :D. Z tohoto modulu je vyvedena siréna, ale žádná tam není! Je tam jen konektor (vpravo od baterie). Zkoušel jsem na něm změřit napětí a opravdu se tam při poplachu objeví 12V. Byl jsem dnes v GM koupit sirénu, fotky budou :D. Jednotka se aktivuje pouze dálkovým ovladačem, ale deaktivovat se dá i normálním klíčem. Siréna bude při poplachu houkat 28 vteřin (V ČR je dovoleno 40 vteřin), ale reálně si myslím tak max. 10 :cry:.

Máte tam někdo sirénu od výroby?
Tmavě modrý 3D Kalos 1.2
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od mipo »

Dvain píše:Zkoušel jsem na něm změřit napětí a opravdu se tam při poplachu objeví 12V.
Máte tam někdo sirénu od výroby?
Kedy sa spustí poplach?
Sirénu tam nemám. Chceš mi teda povedať, že Kalos má od výroby v sebe zabudovaný "alarm"? Na okne síce mám nálepku, že auto a rádio sú vybavené nejakým proti zlodejským systémom, ale nevenoval som tomu pozornosť.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tahle nálepka byla na všech Daewech už od roku 97 a žádnej alarm kromě leganzi nikde :lol: :lol:
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

petrm píše:Tahle nálepka byla na všech Daewech už od roku 97 a žádnej alarm kromě leganzi nikde :lol: :lol:
Čo potom znamená, Anti-Thieft System (proti-zlodejský systém)? Je to tam iba na okrasu alebo ako?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Nevím co ta nálepka přesně znamená (něco a ochraně rádia a auta ) ale mají ji všechny auta od roku 97 fakt asi to je podle korejců alarm když je tam imobil a jen pro úplnost to že se alarm když je v autě vypne po otočení klíčem v zámku dělaly i Nubiry a Leganzy a předělávalo se to protože stačí aby ti někdo vrazil šroubovák do zámku a otočil s ním a pak je alarm vypnutej :cry: a tudíž na nic :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Dvain
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 31, 2005 20:00
Bydliště: Praha

Re: Alarm

Příspěvek od Dvain »

mipo píše:Kedy sa spustí poplach?
Sirénu tam nemám. Chceš mi teda povedať, že Kalos má od výroby v sebe zabudovaný "alarm"? Na okne síce mám nálepku, že auto a rádio sú vybavené nejakým proti zlodejským systémom, ale nevenoval som tomu pozornosť.
Možná je to zase nějaká vychytávka modelu 2006, ale když zamknu auto dálkou, tak začne blikat červená dioda vedle hodin. Když si nechám dole okno, odemknu zevnitř a otevřu, tak začnou blikat blinkry. A když se tam namontuje siréna, tak houká i siréna :lol:. To s tím rádiem nevím, zkoušel jsem tátův panel z Lacetti a hraje to taky.
Tmavě modrý 3D Kalos 1.2
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od mipo »

Dvain píše:Možná je to zase nějaká vychytávka modelu 2006, ale když zamknu auto dálkou, tak začne blikat červená dioda vedle hodin. Když si nechám dole okno, odemknu zevnitř a otevřu, tak začnou blikat blinkry. A když se tam namontuje siréna, tak houká i siréna :lol:.
Aj mne začala blikať kontrolka, ale bolo mi povedané, že je to kontrolka imobilizéra. Bohužiaľ ma nenapadlo vyslúšať, či je to aj alarm.

Nemohol by niekto s modelom r.v. 2005 vyskúšať hore spomínaný postup? Nechať si otvorené okno, zamknúť diaľkovým, otvoriť zvonku, otvoriť dvere a kuknúť či vám blikajú blinkre.
Zamozrejme iba ak nemáte domontovaný alarm.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Alarm

Příspěvek od Mirek »

Dvain píše:Možná je to zase nějaká vychytávka modelu 2006, ale když zamknu auto dálkou, tak začne blikat červená dioda vedle hodin. Když si nechám dole okno, odemknu zevnitř a otevřu, tak začnou blikat blinkry. A když se tam namontuje siréna, tak houká i siréna :lol:. To s tím rádiem nevím, zkoušel jsem tátův panel z Lacetti a hraje to taky.
Tak to je bomba. Několikrát se mi stalo, že když jsem zavíral kufr u zamčeného auta a víc jsem s tím bouchl, rozblikaly se všechny blinkry. Nevěděl jsem, co to znamená. Takže alarm. No super!!
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Alarm

Příspěvek od Mirek »

Dvain píše:Prohrabal jsem už snad všechna schémata ke Kalosovi a dospěl jsem k závěru, že úplně každý Kalos má Anti-theft control module. Teda alespoň já ho tam mám :D. Z tohoto modulu je vyvedena siréna, ale žádná tam není! Je tam jen konektor (vpravo od baterie). Zkoušel jsem na něm změřit napětí a opravdu se tam při poplachu objeví 12V. Byl jsem dnes v GM koupit sirénu, fotky budou :D. Jednotka se aktivuje pouze dálkovým ovladačem, ale deaktivovat se dá i normálním klíčem. Siréna bude při poplachu houkat 28 vteřin (V ČR je dovoleno 40 vteřin), ale reálně si myslím tak max. 10 :cry:.

Máte tam někdo sirénu od výroby?
Sirénu od výroby tam nemám. Jsem zvědavý na tvoje fotky a zkušenosti.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Dvain
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 31, 2005 20:00
Bydliště: Praha

Re: Alarm

Příspěvek od Dvain »

mipo píše: Aj mne začala blikať kontrolka, ale bolo mi povedané, že je to kontrolka imobilizéra. Bohužiaľ ma nenapadlo vyslúšať, či je to aj alarm.
Imobilizer je podle všeho umístěn přímo pod zapalováním, protože je kolem zámku zapalování čtecí cívka, která čte kod z klíče. Kody jsou uloženy v peměti EEPROM a může jich být až pět. Tzn. každý klíč má od výroby jiný kod. Pokud se kod klíče neshoduje ani s jedním z tabukly kodů, nejde auto nastartovat. Aby se aktivoval další klíč, je potřeba přístroj Scan100 (mají ho v každém servise, nemůžete ho někdo sehnat?), kterým se do paměti připíše kod nového klíče. Tolik jsem pochopil ze servisního manuálu. Imobilizer je aktivní, ikdyž auto zamknete klíčem a kontrolka blikat nezačne. Vždyť třeba Kalosům bez dálky nebliká nikdy...

Je tu někdo ze servisu? Řekněte nám k tomu něco.
Tmavě modrý 3D Kalos 1.2
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Alarm

Příspěvek od Mirek »

mipo píše:Nemohol by niekto s modelom r.v. 2005 vyskúšať hore spomínaný postup? Nechať si otvorené okno, zamknúť diaľkovým, otvoriť zvonku, otvoriť dvere a kuknúť či vám blikajú blinkre.
Zamozrejme iba ak nemáte domontovaný alarm.
Tak jsem to zkoušel - je to tak. Asi zbývá připojit sirénu a máme alarm! :shock:
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Dvain
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 31, 2005 20:00
Bydliště: Praha

Alarm II

Příspěvek od Dvain »

Tak od jednoho servisního technika mám potvrzeno, že nikdy žádnou sirénu do Kalose nemontoval a že Kalosy bez dálkového ovládání zřejmě vůbec nemají Anti-theft control module, protože tam nenašel konektor na sirénu. Zmiňovaný modul má anténu, takže slouží zaroveň jako příjmač dálky a zaroveň jako alarm. Tzn. Kalosáci (a možná i Lačettáři) bez dálky mají se zabudovaným alarmem smůlu a nejen proto, že tam žádný není, ale taky proto, že by ho neměli jak aktivovat :cry:.
Tmavě modrý 3D Kalos 1.2
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Já mám naštěstí kalose s dálkou a alarm tam zřejmě je. Konektor vedle baterie mám taky, teda alespoň doufám, že je to ono.
Kde a za kolik jsi objednal tu sirénu? A máš tušení, kam se přišroubuje?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Dvain
Příspěvky: 31
Registrován: úte kvě 31, 2005 20:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dvain »

Mirek píše:Já mám naštěstí kalose s dálkou a alarm tam zřejmě je. Konektor vedle baterie mám taky, teda alespoň doufám, že je to ono.
Kde a za kolik jsi objednal tu sirénu? A máš tušení, kam se přišroubuje?
Vydrž, o víkendu to zdokumentuju a hodím na svůj web.
Tmavě modrý 3D Kalos 1.2
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

To Mipo: Ty to asi obrečíš, ne? Mám dojem, že sis do Kalose pořizoval extra alarm a teď to vypadá, že už tam jeden je. :)
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Odpovědět

Zpět na „KALOS“