Chvílemi nejde klakson

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Chvílemi nejde klakson

Příspěvek od Saša »

Ahoj všichni, prosím o radu v následující věci. Zřejmě dochází ke špatnému kontaktu ve spínači klaksonu (ve volantu), protože mě velmi často vynechává a má snahu pouze, když "hlavu" volantu pomačkám na různých místech :evil: . Jsem PŘESVĚDČEN o tom, že závada je ve volantu. No a v tom je ten zádrhel. Nevím totiž, jak tu "hlavu" volantu sundat a navíc mám dost strach, aby mi nevystřelil Air-bag.
Pokud by někdo z vás měl radu jak na to, abych se dostal ke kontaktům spínače klaksonu, tak budu velice vděčný.
Předem dík za všechny rady a návody :lol: .
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Ja sice airbag nemam, ale myslim ze na zadnej strane volantu by mali byt v otvoroch skryte sroby, po ich uvolneni by mal ist dolu cely airbag aj so spinacom klaksonu, ale chyba moze byt aj v tych kruhovych kontaktoch pod volantom... K tam sa ale dostanes az po demontazi celeho volantu
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

zdarec Mechováku :lol:
Hele z druhé strany jsou 2 srouby které drží ten dekl s airbagem, okdlop a uvidíš červený kabel vedoucí do středu airbagu, nemusíš-li ho odpojit tím líp,ale při vypnutém klíčku by se nemělo nic stát(myslím že patronu aktivuje pouze el. signal) pracuj opatrně a hlavně s vypnutým klíčkem!!!
Já jsem zase musel mačkat klakson strašnou silou-pomohlo přihnout kontakty... ;)
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Mám podobný problém, klaksón mi ide iba po
zatlačení pravej strane volantu. Ľavá strana
nereaguje. Popíšte podrobnejší postup demontáže a dostania
sa ku kontaktom klaksónu. Nedôjde po odpojení airbagu
k poruche elektroniky airbagu s hlásením poruchy?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

stefan píše: Nedôjde po odpojení airbagu
k poruche elektroniky airbagu s hlásením poruchy?
Riadiaca jednotka AIRBAGU sa "zobudi" az vtedy, ked zapnes klucik...
Pokial budes vsetko robit pri vypnutom kluci, nemalo by sa nic stat - hlavne ho nesmies zapnut pri demontovanom alebo odpojenom airbagu... :!:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

presne tak ale jestli si nekdo neni jist tak radim odpojte baterku a 100% se nic nestane.pak muzete delat cokoliv.kde presne jsou ty srouby ted z hlavy nevim zitra to ale zjistim a napisu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

Ja som sa raz v aute nudil a prasproste som chytil to T-ecko na volante a pekne som ho vylupol. Ziadna sila, ide to lahko tam aj spat. Airbag nemam ale ten spinac klaksonu je plocha placka a pod nim je velka diera na Airbag. Vsetko jednoduche a prehladne. Aktivacie A-bagu sa bat netreba. Jediny sposob ako sa da aktivovat je deformacia karoserie. To sa vam z vnutra nepodari-iba ak to osobne vpalite do stromu.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

tulo píše: Aktivacie A-bagu sa bat netreba. Jediny sposob ako sa da aktivovat je deformacia karoserie. To sa vam z vnutra nepodari-iba ak to osobne vpalite do stromu.
Myslim, ze tu neslo o aktivaciu, ale o to, zeked odpojis airbag a zapnes kluc, riadiaca jednotka zapise chybu a potom mas airbag sice nevystreleny ale nefunkcny... :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

No ved to sedi. A ja som mal zas na mysli ze A-bag neni treba odpajat a riskovat tym indikaciu jeho chyby.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“