Kontrola oleja v prevodovke

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

SCORPION

Kontrola oleja v prevodovke

Příspěvek od SCORPION »

Zdravim. Chcel by som zistit kde si skontrolujem kolko oleja mam v prevodovke v manualy od auta mam napisane len to ze mam odkryt zatku a strcit tam prst ale neviem kde je ked som ju nikde nenasiel.P.S. Mam manuálnu pervodovku.
dik cau.
A chcel by som sa opytat ci je normalne ze palivomer mi ukazuje palivo strasne lenivo a niekedy sa zabudne v polohe PRAZDNA. :x
A kontrolke sa tiez moc nechce pretoze mi vobec neblikla ani nezasvietila :evil: odkedy mam auto a podla palivomera uz bola nadrz skoro prázdna.
Kde moze byt chyba ziarovka je O.K. :roll:
Cau
TIBOR
Reklama
 

Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

mne tiez nesvieti hladne oko ale este som neprisiel na to ako to odstranit a v ziarovke to nie je ;)
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola oleja v prevodovke

Příspěvek od Kruger !!! »

_
Naposledy upravil(a) Kruger !!! dne sob říj 01, 2005 19:48, celkem upraveno 1 x.
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola oleja v prevodovke

Příspěvek od Kruger !!! »

SCORPION píše:Zdravim. Chcel by som zistit kde si skontrolujem kolko oleja mam v prevodovke v manualy od auta mam napisane len to ze mam odkryt zatku a strcit tam prst ale neviem kde je ked som ju nikde nenasiel.P.S. Mam manuálnu pervodovku.
dik cau.
A chcel by som sa opytat ci je normalne ze palivomer mi ukazuje palivo strasne lenivo a niekedy sa zabudne v polohe PRAZDNA. :x
A kontrolke sa tiez moc nechce pretoze mi vobec neblikla ani nezasvietila :evil: odkedy mam auto a podla palivomera uz bola nadrz skoro prázdna.
Kde moze byt chyba ziarovka je O.K. :roll:
Cau
TIBOR
Ten samý problém mívám já !!! Problémuje spousta - špatný plovák, někde přerušený drát (nouzovka kontrolka je umístěná samostatně, špatný budík. Já vystříkal u budíku ty připevňovací vodící šroubečky nejelo to, pak to vyschlo a jelo Ale v tvém případě bych to asi viděl už na nějaký trable s plovákem nebo s tím drtákem, stačí být jen někde uvolněn a už to nefunguje ? :) Nejlepší je to všechno proměřit nebo nechat proměřit :)
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Hladové oko nesvítí tím že máte zaoxidovaný konektor na nátrži. je to zespodu nádrže jsou tam tři. dva velký ty jsou k rafičce a jeden malý a ten je od hladového oka. je třeba pročistit všechny. tím se docílí správné ukazování ukazatele a funkčnost oka.
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

no zajtra hodim Nessinku na jamu a kuknem na to ;)
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Hmmmm :lol: :lol: A ja stale nic :D ziadna porucha :D :D
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola oleja v prevodovke

Příspěvek od Akri »

SCORPION píše:Zdravim. Chcel by som zistit kde si skontrolujem kolko oleja mam v prevodovke v manualy od auta mam napisane len to ze mam odkryt zatku a strcit tam prst ale neviem kde je ked som ju nikde nenasiel.P.S. Mam manuálnu pervodovku.
dik cau.
A chcel by som sa opytat ci je normalne ze palivomer mi ukazuje palivo strasne lenivo a niekedy sa zabudne v polohe PRAZDNA. :x
A kontrolke sa tiez moc nechce pretoze mi vobec neblikla ani nezasvietila :evil: odkedy mam auto a podla palivomera uz bola nadrz skoro prázdna.
Kde moze byt chyba ziarovka je O.K. :roll:
Cau
TIBOR
Jestli je to podobne jako u lanose, tak to te nepotesim, olej v prevodovce se zkontrolovat neda, leda vypustit a napustit, kdyz mi tekl simerink na poloose a davali mi kluci v servisu novy, tak rikali, ze tam vzdycky v tuhle chvili chybi cca 0,4 litru, tak jsem si ho nechal dolit, jinak to ale zkontrolovat nejde :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
fisi
Příspěvky: 93
Registrován: ned črc 31, 2005 08:30
Bydliště: svaty jur
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fisi »

ja ani neviem,ci mi kontrolka funguje...este som nejazdil tak na doraz!upozornili ma,ze nessina je hakliva na benzinove cerpadlo,tak si na to davam pozor!!!!
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Háklivá na benzínové čerpadlo????
Ave LPG !!! :twisted: :twisted: :twisted:
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

fireman píše:no zajtra hodim Nessinku na jamu a kuknem na to ;)
no ja citujem sam seba - to uz je chore :lol:
ale k veci - Nessi na jame a konektor vytiahnuty :roll: mozem sa cudovat co to nesvieti ale benzinu mam pol nadrze tak uvidim ;)
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

cubafire píše:Háklivá na benzínové čerpadlo????
Ave LPG !!! :twisted: :twisted: :twisted:
No právě, na lpg sem doplatil, stále 5 litrů ben v nadrži ani ne, a čerpadlo sem uplně usmažil :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Olda píše:
cubafire píše:Háklivá na benzínové čerpadlo????
Ave LPG !!! :twisted: :twisted: :twisted:
No právě, na lpg sem doplatil, stále 5 litrů ben v nadrži ani ne, a čerpadlo sem uplně usmažil :lol:
To neni jen nessinka, ale i lanuskovi zarvalo :lol: taky jako Olda jsem mival v nadrzi slzu :lol: ted uz mam cerpadlo nove a jeste jedno v garazi nove rezervni a pokazde skoro pul nadrze benzinu :roll: mesic jsem na to setril :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

fisi píše:ja ani neviem,ci mi kontrolka funguje...este som nejazdil tak na doraz!upozornili ma,ze nessina je hakliva na benzinove cerpadlo,tak si na to davam pozor!!!!
zas se toho tak neboj, originál odejde(já sem tam měl xindlové walbro made in usa :evil: ), ale většinou jen pokud ti dojde benz nebo máš fuŕt prázdno, inak drží :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Akri píše:
Olda píše:
cubafire píše:Háklivá na benzínové čerpadlo????
Ave LPG !!! :twisted: :twisted: :twisted:
No právě, na lpg sem doplatil, stále 5 litrů ben v nadrži ani ne, a čerpadlo sem uplně usmažil :lol:
To neni jen nessinka, ale i lanuskovi zarvalo :lol: taky jako Olda jsem mival v nadrzi slzu :lol: ted uz mam cerpadlo nove a jeste jedno v garazi nove rezervni a pokazde skoro pul nadrze benzinu :roll: mesic jsem na to setril :lol:
Poctivče! :lol:
Já spoléhám na bosch a 2 roky záruky :twisted:
Jinak pod 10l tam nemívám ;)
Jo ty vole kamarádovi ted odešlo na esperu (došel benzín :lol: ), nevíte kde sehnat nejlevnější (poland apod...), dik
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“