Radenie spiatočky

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Radenie spiatočky

Příspěvek od mipo »

Často sa mi stáva, že keď dávam spiatočku (stojím na mieste, voľnobeh, stlačená spojka) tak sa zprevodovky ozve zvuk, jak keby na seba prevodové kolieska narážali, ľudovo "zuby na zuby", proste, ako keby som to tam rval bez spojky. Hneď dám neutrál a potom už zaradím spiatočku bez problémov.
Stáva sa to aj vám?
P.S.: O hučaní prevodovky za studena ani nehovorím.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

U lanose je to normalni, nekdy pres zuby i na volnobeh, jindy ciste, je to spatne reseny, zadna vada :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Akri píše:U lanose je to normalni, nekdy pres zuby i na volnobeh, jindy ciste, je to spatne reseny, zadna vada :D
Ja som si to myslel...
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Je ale smutny, ze u kalose to nevyresili taky ... jeste :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
m*a*r*e*k

Příspěvek od m*a*r*e*k »

hej, vtedy tam ta spiatocka ide tazsie, tak s tym narabam jemnejsie (ked na to myslim) a ked citim ze to nechce ist, tak pustim a znova vytlacim spojku a uz to ide. ale robi to napr. aj ked stojim predkom dole kopcom a chcem cuvat.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Radenie spiatočky

Příspěvek od Mirek »

mipo píše:Často sa mi stáva, že keď dávam spiatočku (stojím na mieste, voľnobeh, stlačená spojka) tak sa zprevodovky ozve zvuk, jak keby na seba prevodové kolieska narážali, ľudovo "zuby na zuby", proste, ako keby som to tam rval bez spojky. Hneď dám neutrál a potom už zaradím spiatočku bez problémov.
Stáva sa to aj vám?
Občas se mi to stane. Stačí jen prošlápnout spojku a je to v pohodě. Myslím, že je to normální. Dělala to i Š120 a Opel Astra, které jsem měl.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mam pocit, ze spiatocka na Lanose (a asi aj na Kalose) je robena bez synchronizacie, preto, pokial nie su kolecka v prevodovke uplne v klude, tak to skripe. Ja si myslim, ze je to tak urobene naschval :lol: Preco ?

Predstavte si, ze by niekto dobrzdoval pri pohybe dopredu a v este celkom nezastavenom aute by stlacil spojku a pokusil sa tam narvat spiatocku. Pri sychronizovanej spiatocke by sa mu to mozno aj podarilo, ale prevodovkove sucasti by museli znasat velke mechanicke razy (prudka zmena smeru otacania niektoreho z hriadelov). Je to len moj dohad :roll: , mali by sa k tomu vyjadrit odbornici :?:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

vado píše:Mam pocit, ze spiatocka na Lanose (a asi aj na Kalose) je robena bez synchronizacie, preto, pokial nie su kolecka v prevodovke uplne v klude, tak to skripe. Ja si myslim, ze je to tak urobene naschval :lol: Preco ?
Ale to, o čem píše Mipo (i já :) ), se týká zařazování zpátečky v úplném klidu. Mně se to občas stane ráno v garáži - nasednu, nastartuju, řadím zpátečku - a nejde to. Stane se mi to ale tak max. 1x za měsíc.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

[quote="MirekAle to, o čem píše Mipo (i já :) ), se týká zařazování zpátečky v úplném klidu. Mně se to občas stane ráno v garáži - nasednu, nastartuju, řadím zpátečku - a nejde to. Stane se mi to ale tak max. 1x za měsíc.[/quote]
Presne tak. Ono sa to deje v kľudovom stave. Stáva sa mi to, ale oveľa častejšie. Tak 2x do týždňa.
Mirek píše:Dělala to i Š120 a Opel Astra, které jsem měl.
Škodovka mi to robila tiež, ale keď si kúpim auto za viac ako 300 tisíc, tak očakávam, že bude fungovať lepšie ako 23 rokov staré auto.
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mirek píše:
vado píše:Mam pocit, ze spiatocka na Lanose (a asi aj na Kalose) je robena bez synchronizacie, preto, pokial nie su kolecka v prevodovke uplne v klude, tak to skripe. Ja si myslim, ze je to tak urobene naschval :lol: Preco ?
Ale to, o čem píše Mipo (i já :) ), se týká zařazování zpátečky v úplném klidu. Mně se to občas stane ráno v garáži - nasednu, nastartuju, řadím zpátečku - a nejde to. Stane se mi to ale tak max. 1x za měsíc.
No ono to bude asi tym, ze ked stlacis spojku a hned sa tam pokusas dat spiatocku, tak este niektore kolecka su stale v pohybe a preto to skripe.
Ja som sa naucil najprv stlacit spojku, chvilku (1-2 sekundy) pockat a potom pomaly zaradit spiatocku. A takto mi to neskripe :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No Vado tak to s tebou nesouhlasim, mne to dela i kdyz mam nohu na spojce dele a jen nekdy, nekdy proste bez skvrknuti a jindy je to slyset, nejsem zadny jelito co neumi radit ;) a presto mi to dela. Jinak ni docela dost knuci pri couvani, jel jsem jeste s jinym lanosem, ten byl potichu, jak vam?
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Akri píše:... nejsem zadny jelito co neumi radit ;) a presto mi to dela.
...no ja som nikdy nemal problem pri radeni spiatocky asi to neumis :D Na pul hodiny jelito :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Co prevodovka to original ;) To bud jen rad, mechanik mi rikal, ze opely to maji to same, nektery ano, nektery ne, prej jednim slovem hruza :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Akri píše:Jinak ni docela dost knuci pri couvani, jel jsem jeste s jinym lanosem, ten byl potichu, jak vam?
Tiež mi to hučí jak sviň, až sa za mnou niektorí chodci obzerajú:-)
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mne to tiez zavyja. A dost. Ma to ale vyhodu. Ludia sa obzru, od strachu odskakuju a neskacu pod auto :twisted:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Odpovědět

Zpět na „KALOS“