Dovoz a přihlášení

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Robo

Dovoz a přihlášení

Příspěvek od Robo »

Zdravím vás tady. Chtěl bych vás poprosit o radu. Můj strýc má možnost si dovézt Daewoo Espero 1.5 16V, r.v. 1996. Je šance, aby toto vozidlo, z tohoto r.v., šlo přihlásit u nás v ČR ?
Toto vozidlo bylo koupeno jako nové a dosud provozováno na Slovensku, proto bych měl ještě dotaz, možná poradí i slovenští kolegové, jaké náležitosti je nutno provést, rep. co je nutno udělat, aby toto vozidlo, po odhlášení, šlo převézt po vlastní ose do ČR.

Za odpovědi předem děkuji.

Robert
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No s tim rokem 96 si nejsem jistej, jestli to jeste jde :roll:
Jinak se poptej na uradu, co se tyce dovozu enni v tom potom zadny problem, jen zapomen na jizdu po vlastni ose :lol: :lol: No to jsem myslel, ze si delas legraci.
Clo se neplati mezi zememi EU a tak to jen dovezes, zaplatis povinne ruceni!! jeste ped technickou a emisema!! potom technickou s emisema, no a muzes jit na urad to prihlasit a pro znacky, to je cele, jen nevim jak to je s tim rokem vyroby a moznosti dovozu, ale staci dojit na ten okresni urad a zeptat se, vsak od toho tam urednici sedi :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Si robíš srandu.
A to som si myslel že tam máte lacnejšie autá ako mi tu na Slovensku.
:lol: :lol: :lol:
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Robo

Dovoz a přihlášení

Příspěvek od Robo »

Majitelem tohoto auta je moje sestřenice, která má v rodině dalších pět aut, proto se chce Daewa zbavit a strejdovi ho nabídla za velmi výhodnou cenu. Vím dobře, jaké jsou ceny ojetin na Slovensku. Tohle auto má ještě k tomu najeto pouhých 30 tis. km.
Podmínky dovozu jsou u nás takové, že vozidlo by nemělo být starší osmi let nebo by mělo mít evropskou ( globální ) homologaci ES. V tom případě by mohlo být i starší.
Jinak co vím, tak dovoz po vlastní ose je možný, pokud kupuješ auto např. v Německu, Rakousku, Itálii a dalších státech. Na úřadě se vyřídí jen převozní značka a povinné ručení s dobou platnosti max. 10 dní. Auto musí mít samozřejmě platnou STK. Tak to funguje aspoň jinde, nevím jak je to na Slovensku.
Robo

Příspěvek od Robo »

stefan: vidím, že máš stejný model Espera, mohl bych tě poprosit, jestli by ses nepodíval na štítek, který je pravděpodobně někde v motorovém prostoru, na němž je VIN a další údaje. Měl by na něm být znak, jehož skladba je e . .*. . / . . * . . . .* . . Toto je právě ta homologace ES. Na tohle jsme se už bohužel nestihli ( zapomněli ) na dotyčném vozidle podívat a majitelka pracuje 100 km od místa, kde je auto zaparkované.
Díky
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Pozriem sa ti na to, ale bude to až zajtra.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Nemusis se divat, ja jsem se ptal, povoleny dovoz do CR je od roku vyroby ´97 :D
Takze jedine ze by sis to privezl jen jako na dily a udelal prestavbu ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Akri píše:Nemusis se divat, ja jsem se ptal, povoleny dovoz do CR je od roku vyroby ´97 :D
Takze jedine ze by sis to privezl jen jako na dily a udelal prestavbu ;)


Můžeš dovéz i starší, ale musí mít tu globální homologaci ES. Tu začaly mít auta už od roku výroby 1993, něměly je ale všechny nebo se to lišilo podle zěmě, kde byly uváděny do provozu.
Pro více info se podívej tady: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... z+vozidel/

stefan: nevadí, díky.
Robo

Příspěvek od Robo »

Sorry, jsem se nepodepsal
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No to ja vim taky ale rekli mi prave tohle :roll: tak ted taky nevim, bud v tom maji urednici zmatek, nebo se opravdu nesmi vozit strasi auto nez je rok vyroby 97:-)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Díval som sa ti na tie čísla na štítkoch v motorovom priestore.
Sú tam dva štítky. Jeden na ľavo (pri pohľade spredu) čiernobiely,
na ktorom je iba výrobné číslo karosérie - VIN a povolené hmotnosti
vozidla. Druhú je v pravo - to je čistý biely plech na ktorom je vyrazené:
701596 9 L M19 F 11
2445 A7 F6
L43 M79 TG
S-1 JL9
R-X
XEE
65N 91L ECS

Také číslo aké chceš som tam nenašiel. Iba toto.
Ináč aj ja som chcel doviesť Espero z Čiech,
ale v AAA Auto mi povedali že to nie je možné.
Mohli sme si ich vymeniť - ty by si mal v ČR a ja v SR. :lol:
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Robo

Příspěvek od Robo »

Děkuji ti Stefane.
Moc si mě sice nepotěšil. Budiž bude to asi problém. Ještě zkusím poslat mail na hlavního dovozce Daewoo ( Chevrolet ), to bude poslední šance.
Škoda, to auto je jako nové, sestřenice s ním jezdila velmi málo, v zimě vůbec a po celou dobu bylo garážováno. Když vidím, co za šroty se tu z poza hranic tahají a pak legálně přihlašují, je mi z toho zle. :?
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Nemaj starosti. Ono sa určite predá aj na Slovensku.
Alebo tu je ešte druhá možnosť: kúpiť burané u Vás v ČR so značkami
a seternica nech ti dovezie auto na slovenských značkách do ČR, ty prehodíš čísla a značky a sesternica ho na Slovensku odhlási z evidencie.
Veď v podstate čísla motorov sa už neevidujú a zmena čísla karosérie spočíva v premiestnení štítka v motorovom priestore a prezvárania kúska plechu pri spolujazdcovej sedačke. Už to len vyriešiť s farbou vozidla.
:lol: :lol: :lol:
Alebo doviesť ho na náhradné diely a pokúsiť sa o zmenu karosérie na
tom búranom.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“