zadné dvere

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

zadné dvere

Příspěvek od LIFELIKE »

Nepáči sa mi, že zadnými dverami musím správne a dosť (podľa mňa) tresknúť, aby zámok zapadol. Na niektorých autách stačí dvere iba jemne zatlačiť a dvere sú zatvorené. Vždy sa mi ŠPZ-tka zatrasie, že si myslím, že odpadne :)
Chcem vedieť, či aj iní Kalosáci to majú takto, alebo sa s tým dá niečo robiť????
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Na sedane je to v pohode. Idú ľahko, u HB neviem.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

no tymto som sa ja tiez velmi dlho trapil na lanose (sedan) podla mna to nikdy nepojde tak ako na omnoho drahsich autach. Troska som to zlepsil ked som dvere vytlmil a tak zostali tazsie a uz sa trochen zatvaraju lepsie ale stale to nieje ala actavia :? :)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: zadné dvere

Příspěvek od Tompetr »

LIFELIKE píše:Nepáči sa mi, že zadnými dverami musím správne a dosť (podľa mňa) tresknúť, aby zámok zapadol. Na niektorých autách stačí dvere iba jemne zatlačiť a dvere sú zatvorené. Vždy sa mi ŠPZ-tka zatrasie, že si myslím, že odpadne :)
Chcem vedieť, či aj iní Kalosáci to majú takto, alebo sa s tým dá niečo robiť????
Je to stejné - značka se třese, ale nemusím vyvíjet žádný tlak - zaklapnou se svou vlastní váhou. Spíše mi vadilo že se musí otevírat klíčem. Ale zvykl jsem si....
Návštěvník

Re: zadné dvere

Příspěvek od Návštěvník »

Je to stejné - značka se třese, ale nemusím vyvíjet žádný tlak - zaklapnou se svou vlastní váhou. Spíše mi vadilo že se musí otevírat klíčem. Ale zvykl jsem si....[/quote]

Netvrdím, že na ne treba tlačiť, ale že treba urobiť ten správny švih. Aby to nebolo už práve trieskanie, ale aby to bolo dostatočné k zatvoreniu.
Otázka: prečo kľúčom?? .. máš starší typ??... lebo ja nemusím používať kľúč..je tam nejaká klučka ...mimochodom pekne skrytá, nie ako som si včera všimla na jednom WV Polo...
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné dvere

Příspěvek od LIFELIKE »

Tompetr píše:Je to stejné - značka se třese, ale nemusím vyvíjet žádný tlak - zaklapnou se svou vlastní váhou. Spíše mi vadilo že se musí otevírat klíčem. Ale zvykl jsem si....
sorry, zabudla som sa prihlásiť, tak ešte raz:
Netvrdím, že na ne treba tlačiť, ale že treba urobiť ten správny švih. Aby to nebolo už práve trieskanie, ale aby to bolo dostatočné k zatvoreniu.
Otázka: prečo kľúčom?? .. máš starší typ??... lebo ja nemusím používať kľúč..je tam nejaká klučka ...mimochodom pekne skrytá, nie ako som si včera všimla na jednom WV Polo...
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
vlado

Re: zadné dvere

Příspěvek od vlado »

LIFELIKE píše:Nepáči sa mi, že zadnými dverami musím správne a dosť (podľa mňa) tresknúť, aby zámok zapadol. Na niektorých autách stačí dvere iba jemne zatlačiť a dvere sú zatvorené. Vždy sa mi ŠPZ-tka zatrasie, že si myslím, že odpadne :)
Chcem vedieť, či aj iní Kalosáci to majú takto, alebo sa s tým dá niečo robiť????
Skus po miernom odskrutkovani tej zapadky, do ktorej zaskočí zamka s dverami posunut ju o 1-3 mm smerom k sebe.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

mipo píše:Na sedane je to v pohode. Idú ľahko, u HB neviem.
Mně ne, musí se víc bouchnout a značka se zatřepe. I s dveřmi se musí víc bouchnout, a skoro každý, kdo se mnou jede, nezavře na první pokus (kromě škodovkářů, kteří s tím naopak praští tak, že bych je nejraději taky praštil :lol:). Mám pocit, že pružiny kryté gumou, které jdou proti dveřím, jsou zbytečně silné. Dveře u řidiče už jsou na tom lépe, asi se to používáním trochu zlepší.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Mirek píše:
mipo píše:Na sedane je to v pohode. Idú ľahko, u HB neviem.
Mně ne, musí se víc bouchnout a značka se zatřepe. I s dveřmi se musí víc bouchnout, a skoro každý, kdo se mnou jede, nezavře na první pokus (kromě škodovkářů, kteří s tím naopak praští tak, že bych je nejraději taky praštil :lol:). Mám pocit, že pružiny kryté gumou, které jdou proti dveřím, jsou zbytečně silné. Dveře u řidiče už jsou na tom lépe, asi se to používáním trochu zlepší.
Tak to je absolútne mylný názor, že na škodovke treba trieskať s dvermi. Máme aj škodovku a mňa vždy vytáčalo, ked mi niekto treskol dverami. Stačí normálny jemný švih a dvere sa zatvoria. Nie je to síce lúskanie burských orechov, ale ani rozbíjanie kokosu to zasa nemusí byť. :)
Všetko s mierou!!!! Ale u toho Kalosa som si to predsa len predstavovala trocha iné. :D
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

LIFELIKE píše: Tak to je absolútne mylný názor, že na škodovke treba trieskať s dvermi. Máme aj škodovku a mňa vždy vytáčalo, ked mi niekto treskol dverami. Stačí normálny jemný švih a dvere sa zatvoria. Nie je to síce lúskanie burských orechov, ale ani rozbíjanie kokosu to zasa nemusí byť. :)
Všetko s mierou!!!! Ale u toho Kalosa som si to predsa len predstavovala trocha iné. :D
Škodu 120L jsem měl 6 let, takže s tím určité zkušenosti mám. Dost často se dveře zavřely jen tak napůl. Bylo nutné s nimi silněji bouchnout nebo "ladit" zámky, protože o otevřené dveře se stačilo lehce opřít a hned se ohnuly panty.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný dobrý večer :D Venku krásný západ slunce 20 stupňů :P
Když jsem si přečet příspěvky tak jsem se šel podívat do garáže a zkusit páté dveře :shock: Zkusit proto,že jsem si to ani neuvědomil ale chodí perfektos!Snad 25-30cm pustím a klapnou: -i Je asi možný,že někdy na nerovném terénu dochází k mírnému nákrutu karoserie no a potom je problém :cry: Je to asi podobné jako když vám stojí nakřivo skříň :lol:
Tak ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Topol píše:Pěkný dobrý večer :D Venku krásný západ slunce 20 stupňů :P
Když jsem si přečet příspěvky tak jsem se šel podívat do garáže a zkusit páté dveře :shock: Zkusit proto,že jsem si to ani neuvědomil ale chodí perfektos!Snad 25-30cm pustím a klapnou: -i Je asi možný,že někdy na nerovném terénu dochází k mírnému nákrutu karoserie no a potom je problém :cry: Je to asi podobné jako když vám stojí nakřivo skříň :lol:
Tak ať nám jezdí a nezlobí :P
No presne tak :idea: Ja to poznam i na prednich dverich kdyz stojim v kopci a krivo, je to normalni :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Topol píše:Pěkný dobrý večer :D Venku krásný západ slunce 20 stupňů :P
Když jsem si přečet příspěvky tak jsem se šel podívat do garáže a zkusit páté dveře :shock: Zkusit proto,že jsem si to ani neuvědomil ale chodí perfektos!Snad 25-30cm pustím a klapnou: -i Je asi možný,že někdy na nerovném terénu dochází k mírnému nákrutu karoserie no a potom je problém :cry: Je to asi podobné jako když vám stojí nakřivo skříň :lol:
Tak ať nám jezdí a nezlobí :P

:D :D som z Trnavy a to je rovina a všade, kde bežne parkujem stojím na (relatívne) rovnej ploche a veru nezaklapnú mi tie dvere, akoby sa mi to páčilo ... takže týmto to nebude .. ale možno skúsim sa obrátiť na odborníkov a budem ich s milým úsmevom otravovať o nápravu ....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: zadné dvere

Příspěvek od Akri »

LIFELIKE píše:Nepáči sa mi, že zadnými dverami musím správne a dosť (podľa mňa) tresknúť, aby zámok zapadol. Na niektorých autách stačí dvere iba jemne zatlačiť a dvere sú zatvorené. Vždy sa mi ŠPZ-tka zatrasie, že si myslím, že odpadne :)
Chcem vedieť, či aj iní Kalosáci to majú takto, alebo sa s tým dá niečo robiť????
Pak tedy staci posunout zapatku smerem nahoru, povolit posunout a dotahnout, melo by to byt ok, jen teda nevim jak to je u kalose presne reseno, ale urcite panove chapou jak to myslim a popisi Ti to presne dle toho jak to ma kalos ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

Je tady řeč o pátých nebo jenom zadních dveřích. Musím konstatovat, že když zavřu kufr spz se otřese uplně logicky a taky mi trochu trvalo něž sem si zvikl na vůli dvěří a teď už ani nepemýšlím o tom jestli je to dovřené nebo ne. I když taky se mi párkát stalo, že jsem si při jízdě všiml kontrolky na palubce se signalizací otevřených dveří a až po důkladném oblezání auta sem zjistil že je to kufr! :roll:
Odpovědět

Zpět na „KALOS“