Začínám s ESPERO

Moderátor: Blue Lanos

Pavel Kameník
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 28, 2005 07:59

Začínám s ESPERO

Příspěvek od Pavel Kameník »

Cusin moje pritelkyne si koupila autak DAEWOO ESPERO. Nevim ted presne typ, technicak u sebe nemam ale je to nejaka 1,8litru takova asi 4 a pul metru dlouha stribrno zelene metalizovana vobluda nevim asi limusina rok vyroby 1997. Ma najeto nejakejch 54000 a jeste nevite nekdo jak sundat plasty? KOukal ze jdrzej na sroubech a na druhy strane jsou pridelany jak??? Nejsem zadnej automechanik. Chce to nastrik spodku trosku to zacina rezavet :( Chci co nejvic o tom zjistit. Delam do alarmu a elektro vubec tak nejak to zkusit prekopat :) Nevite o nejakejch strankach kde by se dalo najit neco o cipovce a takovych vecech. Mam z toho autaku docela strach aby se tam neco nepodelalo je to komplet v elektrice moc tomu na druhou stranu neverim i kdyz jako komfort je v tom spicovej. Na vsechno pekne jen cudlik a mista pro cloveka moji postavy tak pro 7 hihi. Ani nevim jestli to ma ABS nebo ne neco jako cidlo nejaky jsem nenasel ale zasejc v papirech tvrdej ze to ma. Neco o alarmu a tak nevim neco tam blika ale je to divny hihi Proste chtel bych o tom zjistit co nejvic. KOmpletni popis motoru a tak mno rad se stouram a zajimam o ruzny veci DIKY
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

ak to ma ABS, tak byval na zadnom okne nalepeny napis ABS, prip. aj AIRBAG tam byvalo napisane ak ma. sa mi zda.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Odporucam na nete stiahnut manual v rumunstine, pripadne od niekoho ochotneho s moznostami stiahnut aj polsku verziu (mierne bohatsia, ale nekvalitna kopia). Z toho sa da dost vydedukovat, aj ked ja osobne sa teraz trapim s elektriny okolo palulbovky, blikaciek a vnutorneho osvetlenia a akosi to podla schem nesedi :).
Inac 4,6 metra nie je az tak vela. Taky citroen xm sa zda byt mensi a pritom ma 5m. Lenze espero ma maly polomer otacania, takze sa s nim na pocudovanie dobre parkuje.
ABS sa najlepsie spozna tak, ze vpravo (ked sa clovek pozera spred auta na motor) od motora je taka divna kovova kvadrova skrinka. No a na palubovke by pred startovanim malo zasvietit abs. Ja mam miesto abs kllimu, takze to lepsie popisat neviem, akurat co som to trosku zahliadol na vrakaci. Este sa to lisi umiestnenim expanzky a asi aj tvarom a umiestnenim nadobky k ostrekovacom.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Me se jeste zadny manual nikde stahnout nepodarilo :x . Jediny co jsem zatim stahnul je ten katalog ND :idea: . Jinak ke svemu Esperu mam tzv. navod k obsluze. Ale ten neresi ani nejmensi opravy natoz nejakou udrzbu. Jestli se to uz nekomu nekde podarilo stahnout tak dejte vedet.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Pavel Kameník
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 28, 2005 07:59

Příspěvek od Pavel Kameník »

Byl bych vam vdecny kdyby jste mi moh dat adresu. Mam docela drahe pripojeni a hledani neni nejlevnejsi. Jinak k ty elektronice z mich zkusenosti ohledne autoalarmu jsou takove jina serie muze znamenat jinou barvu dratu jinak zapojeny pojistky a dokonce i jinaci cipovky. Nedej boze pokud je to i jina vybava tak na to vam manual nestaci. Dokonce i stejny auta z jedny serie se lisili takze zde je kazda rada nad zlato.

JInak se tam troku sloupava vrchni vrstva laku je to metaliza a ta krici vrstvicka se v jednom miste olupuje. Asi to sverim nejakymu automechanikoj protze v servisu by to prej bylo dost mastny. Mno jeste trosku vzit spodek a bude klid. Nevedel by jste kdyztak jak jsou uchiceny plasty? Krom sroubu dole na plecharine? Nerad bych se do toho poustel a nevedel nic. A vzhledem k tomu ze to auticko bude stat venku dal bych ho rad do zimy dokupy. Jinak ma najeto CCA 54000 olej je menenej po 15000 a s manualni prevodovkou. A ohledne zataceni mate pravdu je to celkem drak. A na to ze to je 1,8 tak i slusne hrabe. Akorat je mozny ze pri razeni mezi 1 a 2 dela cipovka??? Ze pokud se snazite ho drzet pri otackach kolem 2000 tak skace jak kun hop hop staci pridat a jede plynule. Nevim nauceme se s tim jezdit a bude klid.

Mozna je to nejvybavenejsi serie palubka je s imitaci dreva a tak podobne. JInak diky a s tou elektrikou vam fakt neporadim je to hrozny v dnesni dobe zlata SKODA 120 hihi
Pavel Kameník
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 28, 2005 07:59

PDF

Příspěvek od Pavel Kameník »

Mno pri hledani se mi podarilo pri zadani DAEWOO ESPERO 1.8 MPI CD najit par pdkazu pri jinych kombinacich i nejaky PDF ale vetsinou stranky an ktery se odkazovali jsou v tahu. O PDF nemluve. Zkousel jsem i jinaci objemy a taky nic.
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Dal som na net polsky manual.
Stahujte lebo o par dni ho budem musiet vymazat.

Manual v polskom jazyku -1.cast 17,9MB

Manual v polskom jazyku -2.cast 18,6MB
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Sato Ty jsi borec ;) DEKUJI :idea: Asi se zacnu ucit po polsku :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

conpet píše:Sato Ty jsi borec ;) DEKUJI :idea: Asi se zacnu ucit po polsku :lol:
Ja tej polstine tiez velmi nerozumiem :lol:
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Pavel Kameník
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 28, 2005 07:59

Příspěvek od Pavel Kameník »

Dekuju stahni si to :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

teda panove opravdu vam dekuju :) Sice mam z toho palici zamotanou ale jako opravdu dekuju :) Mate to u me
Návštěvník

ALARM

Příspěvek od Návštěvník »

Mno myslel jsem si ze to bude trosku jednodussi cekal jsem vsechno mozny ale tohle je bes. Tolik veci nemam snad ani ve svym starym kompiku hihi :) Uvidime jestli tam bude chtit dat slecna alarm protoze po zbeznem prehlednuti jsem zde zadny nenasel i kdyz na radiu blika ledka. Nevim asi tam popripade zkusim dat CA-320 s pagerem.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Nie som si istý, ale alarm tam sériovo asi nemontovali.
Tá ledka na rádiu signalizuje ochranu rádia, po odpojení od
batérie si pýta kód - aspoň originálne rádio. V mojom espere
mám dorábaný alarm META. Ináč manuál v rumunštine nájdeš
ak dáš vyhľadávať "manual espero". Mám ho stiahnutý ale okrem obrázkov veľa tomu nerozumiem. Si si istý že to má iba 57 tis. km.
Na 8 ročné auto je to dosť málo. Ak áno tak ti závidime.
S tú hrdzu bojujeme všetci, niekto úspešnejšie, iný menej.
Základom je vystriekať dutiny olejom alebo iným svinstvom.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Pavel K.

Příspěvek od Pavel K. »

Podle servisni knizky to ma 57000km, je to kara z mesta asi proto tak malo najeto. Radio se na nic nepta display ma, ale je mozny ze tam zadny heslo nedali nebo je tam asi nejaky jiny a taky jsem z nej kabel abych ho odpojil od napajeni jeste neoddelaval. K esperu mam nejakej manualek co je tady na netu v polstine a neco jsem nasel jen obrazky v rustine anglictine a asi i spanelstine proste huuuusttyyy. Jak jsem zjistil kaslu na to se dotoho cpat sam. Kamos je prez auticka docela silenec a tak to prebrousim a omeju benalem. Prej to strikne dvouma vrstvama zakladovky a prestrikne pak gumacem coz by melo stacit a nekde i dve vrstvy. Dutiny jestli nejaky budou u nas kluci vyplnujou penou nejakou srackou. A jinak nevim az se kocka vrati kdyztak poslu par fotek ex a interieru. Protoze v tom co k tomu dodavaj sem se dozvedel prd a z toho navodu mi zacina hrabat. HIHI 95% nejak nerozumim a zbytek koukam na obrazky a mno mno zacinam se chytat. Alarmy bych tam pak chtel frknout CA-320 je to takovej dobrej pomer cena vykon. Mozna jeste cidlo naklonu aby ho nikdo neodtahnul hihi :) Jen me stve ze kdyz to udelam sam tak to pojistovna nevezme. Zasejc prachy za servis. NAvic ted nebudu delsi dobu na netiku tak kdyztak casem se ozvu a snad uz budu chytrejsi :)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Taky chci dat alarm s dalkou, ale jeste jsem ani nenasel :x kde je schovana ridici jednotka centralu. Kde ze je ???? :?: :?: :?:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“