Cukanie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

PeterMI_SK

Cukanie

Příspěvek od PeterMI_SK »

NEXIA 1.5 DOHC 16V 67kW

- mozno ste sa niekto uz stretli s problemom, ze auto pri jemnom rozbiehani (hlavne za studena) cuka....viete niekto poradit co s tym??? Kabely na sviecky, hlava rozdelovaca, palec rozdelovaca nove....skrtiaca klapka komplet vycistena v ultrazvuku.....
- a este spotreba....so zapnutou klimov v meste 10-11 lit. - podotykam jazdim 2x denne po 3.5 km ked som v praci.....mimo mesta Michalovce - Ceske Budejovice (cca 800km) mi vysla spotreba 5.8 lit.
Reklama
 

Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

mne to robila moja Nessi tiez ale po vymene kablov + 4 bodovych sviecok vsetko BOSCH to prestalo ale niekedy este malinko cukne za studena ale to robi kazda Nexia
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

takze moje tusenie sa mi zacina potvrzovat....ze to budu asi tie poj...ne BRISK sviecky.......moze to mat na svedomi aj palivovy filter??? ma asi 15000 km....
PeterMI_SK

Příspěvek od PeterMI_SK »

to som bol ja.... 8)
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

Anonymous píše:takze moje tusenie sa mi zacina potvrzovat....ze to budu asi tie poj...ne BRISK sviecky.......moze to mat na svedomi aj palivovy filter??? ma asi 15000 km....
moze aj ten
ja som vymenil kable aj sviecky naraz tak neviem cim to presne bolo a cukanie prestalo tak som dalej neskumal ;)
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

Ta spotřeba,já mam 10 po městě furt a to nemam klimu a mimo město to samy,okolo 6...
PeterMI_SK

Příspěvek od PeterMI_SK »

cukanie....je take jemne ako keby sa obmedzil privod paliva...resp. ako keby som ubral plyn ale pritom ja mam plyn stale rovnak....resp. mierne pridavam......predtym som mal cukanie take ze motor surovo vynechal...to boli kable....pre istotu som dal aj tu hlavu a palec a aj cievku haloveho snimaca v rozdelovaci.....to pominulo...ale stve ma to spominane ako keby ubranie plynu...ked je motor teply tak je to uz OK....takmer nic...
PeterMI_SK

Příspěvek od PeterMI_SK »

bol som v DAEWOO servise tam to mali na testeri...tak mi vraveli ze vsetko je OK....lambda aj elektronika....tak neviem cital som tu o spotrebe tak som ostal prekvapeny.....ze mam tych 10-11 litrov....pravda je autom chodim dost svizne...
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

My řešíme na Lanosu obdobnej problém. Pocukávání v otáčkách pod 2000 i když je auto pod plynem jsme úspěšně řešili zaslepením špatnýho EGR ventilu ......máme ho špatnej snad všichni :roll: a cukání při sundání nohy z plynu v nízkých otáčkách i následné akceleraci jsme zatím 100% nevyřešili. Vícebodový Brisky mám taky, ale dělalo mi to i před tím....na ty bych to nesváděl. Já s nima naopak pociťuju lepší tah do kopce. Ještě chci vyměnit kabely ke svíčkám a palivovej filtr, tak uvidím :?
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

to cukanie robi nie len nexia ale aj vela inych korejcov napriklad kia. uz sa to tu riesilo
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Ten palivový filter najdem niekde pri motore, alebo vzadu pri čerpadle? Tuším by som mal aj sviečky kuknúť, len sa mi nechce dávať dole kryt.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Tohle tema uz je tu asi 100x :lol:

Me pomohlo i zmenit tankovaci stanici, zkus nabrat plnou u Shellu, sice to nebude nejlevnejsi, ale uvidis, jak to pak pofrci bez cuknuti 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

a co kdyz jezdim na plyn a pocituju to taky..je to nejvetsi vecicka co me trapi..ale docela dost
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Anonymous píše:takze moje tusenie sa mi zacina potvrzovat....ze to budu asi tie poj...ne BRISK sviecky.......moze to mat na svedomi aj palivovy filter??? ma asi 15000 km....
Palivovy filter vydrzi v pohode 70000Km
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

kaso píše:
Anonymous píše:takze moje tusenie sa mi zacina potvrzovat....ze to budu asi tie poj...ne BRISK sviecky.......moze to mat na svedomi aj palivovy filter??? ma asi 15000 km....
Palivovy filter vydrzi v pohode 70000Km
ja na Racerovi mam 150000Km a je vpohode ale RACER je RACER a nie NEXIA :lol:
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“