orosovanie okien

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mareku
Příspěvky: 4
Registrován: sob črc 30, 2005 09:53
Bydliště: SR Prešov
Kontaktovat uživatele:

orosovanie okien

Příspěvek od mareku »

od určitej doby sa mi orosujú sklá, ESPERO mám krátko, hľadal som nejaký filter (peľový,..............),nič som nenašiel :cry:
dajte rady "ďakujem"
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Pred Esperem jsem mel Asconu a v ni behem jizdy normalne samovolne proudil z vydechu vzduch tak, ze treba pri desti se okna zapotili jen vyjimecne (4 osoby - pomala jizda) U Espera me to taky trochu prekvapilo a pri jizde musim mit prakticky trvale zapnuty ventilator alespon na 1 pozici, jinak se v aute za chvilku neda dejchat. (samozrejme zavrena okna) Pylovy filtr Espero pravdepodobne nema. ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Espero nemá žiadny filter vo ventilácii... ani v klíme...

Ak chceš rýchlo odrosiť, tak zapni klímu!!! Samozrejme teplotu si nastav podľa chuti, aby si nezamrzol... Funguje to v rámci sekúnd!!!
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
swatch
Příspěvky: 44
Registrován: pát lis 26, 2004 22:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od swatch »

Můžu jen doporučit. Ale ach ta spotreba.
Daewoo Espero 1,8 MPI 70kw 7 let,plná výbava
Prostě bezva autíčko,jen kdyby mělo sklopné zad. sedadla :-)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Podla mojich skusenosti Espero fakt rosi trocha viac, skus pozret ci nemas upchaty odtok vody z priestoru od nasavania ventilatora (tam kde je aj mech. stieracov) - potom to v podstate stale nasava vlhky vzduch do interieru, mal som tento problem na P405...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobré ráno :D Venku zatím tma a 16 stupňů :)
Všechny rady platí zvlášť ta klima! ;) Pochopitelně v uzavřeným prostoru s větším počtem lidí stoupá i relativní vlhkost a klima fouká suchý vzduch.
Ale velmi důležitý je mýt okna a používat přípravky proti pocení :twisted:
Ve vzduchu je spousta sajrajtu který ani nevidíš a člověk výdechuje i tuky.A kdo kouří tak když nebude mýt okna tak zachvíli ani ven neuvidí :lol: Čité okno a dobrý přípravek nedovolí vytváření miniaturních kapiček ale vytváří se souvislý vodní film přez který je vidět :shock:
Ať nám jezdí a nezlobí ;)
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

peter NR píše:Podla mojich skusenosti Espero fakt rosi trocha viac, skus pozret ci nemas upchaty odtok vody z priestoru od nasavania ventilatora (tam kde je aj mech. stieracov) - potom to v podstate stale nasava vlhky vzduch do interieru, mal som tento problem na P405...
Ja som mal tento problem na esprese a musel som vycistit oba odtoky a odstrihnut prevetnive spatne klapkny v nich . Zapchaju sa a ... Este ma caka vycistenie kurenia, mal by existovat na to sprej. Som zvedavy na ten bordel co tam bude...
cozee
Příspěvky: 32
Registrován: čtv čer 23, 2005 11:09
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cozee »

Mna stve ze ked mam vzadu ludi zahmlieva sa mi okno a navyse trochu tam chyba kurenie teraz som objavil taketo nieco vo http://www.conrad-sk.com v atodoplnkoch

Automobilový vykurovací ventilátor

Tvarovo pekný vykurovací ventilátor s keramickou technológiou. Ohrievač vzduchu môže byť pripojený separátne. Ideálny pre rozmrazovanie skiel, ale rovnako môže byť použitý ako ohrievač nôh, atď. Výhodný súčiniteľ účinnosti vďaka keramickému topnému telesu. Je vybavený zástrčkou pre zapaľovač. Prevádzkové napätie 12 V, príkon max. 150 W, rozmery (D x Š x V): 140 x 125 x 50 mm.

nemate niekto z niecim podobnym skusenosti alebo neviete o konkurencii :0)
Espero 1.5 DOHC 16ventil
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný dobrý večer :D Klid -4 =blbá zima :(
Už jsem to psal.Pochopitelně čím teplejší vzduch tím pojme víc vody!
Ale zase na druhou stranu ty vystoupíš z přehřátého auta jednou nebo párkrát a když ne angína tak chřipka určitě je na světě :lol:
Nejlepší je opravdu přiměřené topení a ošetřená okna proti pocení!A když to nepomahá tak radši mírně pootevřít okénko!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

cozee píše:Mna stve ze ked mam vzadu ludi zahmlieva sa mi okno a navyse trochu tam chyba kurenie teraz som objavil taketo nieco vo http://www.conrad-sk.com v atodoplnkoch

Automobilový vykurovací ventilátor

Tvarovo pekný vykurovací ventilátor s keramickou technológiou. Ohrievač vzduchu môže byť pripojený separátne. Ideálny pre rozmrazovanie skiel, ale rovnako môže byť použitý ako ohrievač nôh, atď. Výhodný súčiniteľ účinnosti vďaka keramickému topnému telesu. Je vybavený zástrčkou pre zapaľovač. Prevádzkové napätie 12 V, príkon max. 150 W, rozmery (D x Š x V): 140 x 125 x 50 mm.

nemate niekto z niecim podobnym skusenosti alebo neviete o konkurencii :0)
Presne niečo také som hľadal - nájsť mu vhodné miesto a potom už len ovládať cez DO - a ráno bude aspoň trocha teplejšie... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

peter NR píše:
cozee píše:Mna stve ze ked mam vzadu ludi zahmlieva sa mi okno a navyse trochu tam chyba kurenie teraz som objavil taketo nieco vo http://www.conrad-sk.com v atodoplnkoch

Automobilový vykurovací ventilátor

Tvarovo pekný vykurovací ventilátor s keramickou technológiou. Ohrievač vzduchu môže byť pripojený separátne. Ideálny pre rozmrazovanie skiel, ale rovnako môže byť použitý ako ohrievač nôh, atď. Výhodný súčiniteľ účinnosti vďaka keramickému topnému telesu. Je vybavený zástrčkou pre zapaľovač. Prevádzkové napätie 12 V, príkon max. 150 W, rozmery (D x Š x V): 140 x 125 x 50 mm.

nemate niekto z niecim podobnym skusenosti alebo neviete o konkurencii :0)
Presne niečo také som hľadal - nájsť mu vhodné miesto a potom už len ovládať cez DO - a ráno bude aspoň trocha teplejšie... ;)
Pěkný večer :D Furt blbá zima :(
Jó beru ale dej bacha na baterku!
Já když měl Espace tak jsem měl nezávislé topení a taky se mi stalo,že jsem přišel ráno k autu sice teplo ale baterka byla hotová a já nenastartoval :(
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

myslel som na to, Magicar tuším dokáže AUXový výstup časovať, ak nie tak budem musieť doplniť časovač...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“