Kalos a LPG

Moderátor: Blue Lanos

aaa

Kalos a LPG

Příspěvek od aaa »

Kalos zatiaľ nie je schválený na hromadnú LPG prestavbu. Ako na to pri individuálnej prestavbe ?
Ako zlegalizovať prípadnú prestavbu v zahraničí ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

To zatiaľ nie je jediný Kalosík na LPG? Halóóó ozvite sa...
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

mipo píše:To zatiaľ nie je jediný Kalosík na LPG? Halóóó ozvite sa...
Ako dlho sa Kalosy vyrábajú???...
ked vezmeš do úvahy, že je 3 roky záručná doba (aj ked neviem, či to tak bolo vždy), tak asi nikto nechce len tak prísť o záruku, ktorá by mu padla po individuálnej prestavne na LPG
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

a ešte jedna praktická vec by ma zaujímala, lebo aj mne by sa páčilo jazdiť na LPG.
A to, kde by sa dala umiestniť nádrž na plyn???? Asi iba do kufra, ale ten nie je až tak velký, aby sa z neho mohlo smelo uberať....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

LIFELIKE píše:a ešte jedna praktická vec by ma zaujímala, lebo aj mne by sa páčilo jazdiť na LPG.
A to, kde by sa dala umiestniť nádrž na plyn???? Asi iba do kufra, ale ten nie je až tak velký, aby sa z neho mohlo smelo uberať....
Umisteni nadrze? Do kufru nebo misto rezervy. Pokud ji das misto rezervy, tak pak sice mas v kufru rezervu, ale s tou se da, na rozdil od nadrze, bez problemu hybat. Nebo si muzes poridit dojezdovku a usetrit nejake misto.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

PavelZ píše:
LIFELIKE píše:a ešte jedna praktická vec by ma zaujímala, lebo aj mne by sa páčilo jazdiť na LPG.
A to, kde by sa dala umiestniť nádrž na plyn???? Asi iba do kufra, ale ten nie je až tak velký, aby sa z neho mohlo smelo uberať....
Umisteni nadrze? Do kufru nebo misto rezervy. Pokud ji das misto rezervy, tak pak sice mas v kufru rezervu, ale s tou se da, na rozdil od nadrze, bez problemu hybat. Nebo si muzes poridit dojezdovku a usetrit nejake misto.
vysvetli prosím nevedomej žene, čo to znamená "dojezdovka" ... prosím :)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Anonymous píše:vysvetli prosím nevedomej žene, čo to znamená "dojezdovka" ... prosím :)
Rezervní pneumatika určená pro dojezd omezenou rychlostí na místo opravy v případě defektu... Má menší rozměry, jinou konstrukci a nižší hmotnost než normální rezerva, takže v autě zabere méně místa. Pochopila i nevědomá žena :twisted: ?
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Docent píše:
Anonymous píše:vysvetli prosím nevedomej žene, čo to znamená "dojezdovka" ... prosím :)
Rezervní pneumatika určená pro dojezd omezenou rychlostí na místo opravy v případě defektu... Má menší rozměry, jinou konstrukci a nižší hmotnost než normální rezerva, takže v autě zabere méně místa. Pochopila i nevědomá žena :twisted: ?
Pochopila ;) Dakujem za vysvetlenie
nestretla som sa s tým ešte, ale je ten rozdiel tak markantný, že by malo zmysel do toho investovať???? :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Hlavni rozdil je v asi polovicni sirce dojezdoveho kola oproti normalnimu a to uz je v kufru dost poznat. Problem je v cene, coz me od koupe dojezdoveho kola prozatim odradilo.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

tady je jak to mam ja v nubire ... diky dojezdovce vubec nikdo nepozna,kde mam nadrz a mam porad stejny kufr..proste krasny /jiny reseni jsem ani nechtel - prijit kvuli nadrzi o 1/3 kufru .. eee ://

http://daewoo.zde.cz/index.php?option=c ... 49&catid=9

Obrázek
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

skqele riesenie!!! Vyhoda kombiku :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Petrovice u KA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik »

A jaká je prosímtě rozměr toho dojezdového kola? Dost by mi to pomohl. Jedno mám ale to se tam nevejde jako tobě.
Daewoo Nubira Wagon 1,6 SX v plné palbě s LPG r.v.99 s hóóóóódně velkou spotřebou.
TICO r.v.96 malinké ale milé.
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od hroch »

Od včera mám vo svojom KALOSE namontované LPG :D . Síce som prišiel o záruku :( ,ale ak spravím toľko km za rok ako teraz, tak za dva roky ušetrím cca 60 tis. A z toho zaplatiť nejakú tu opravu nebude problém. Okrem toho mám blbú skúsenosť so servisom, keď som potreboval vymeniť brzdové kotúče tak sa ošmietali, vyhovárali až som sa nasral :evil: a išiel do iného kde sa už dali prehovoriť. Takže s tou zárukou to vždy nie je až tak OK.
Ináč sa tam zmestila disková 48l nádrž. Teraz budem musieť akurát zohnať dojazdovku, skúsim to niekde na vrakovisku, vraj tam pasuje z golfu. Jediný rozdiel je zatial v maximálke, okolo 120 to začína byť trocha lenivé ale zatiaľ som veľa nenajazdil takže je to len prvý postrech.
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

hroch píše:Od včera mám vo svojom KALOSE namontované LPG :D . Síce som prišiel o záruku :( ,ale ak spravím toľko km za rok ako teraz, tak za dva roky ušetrím cca 60 tis. A z toho zaplatiť nejakú tu opravu nebude problém. Okrem toho mám blbú skúsenosť so servisom, keď som potreboval vymeniť brzdové kotúče tak sa ošmietali, vyhovárali až som sa nasral :evil: a išiel do iného kde sa už dali prehovoriť. Takže s tou zárukou to vždy nie je až tak OK.
Ináč sa tam zmestila disková 48l nádrž. Teraz budem musieť akurát zohnať dojazdovku, skúsim to niekde na vrakovisku, vraj tam pasuje z golfu. Jediný rozdiel je zatial v maximálke, okolo 120 to začína byť trocha lenivé ale zatiaľ som veľa nenajazdil takže je to len prvý postrech.
Ak sa smiem spýtať, koľko ťa vysla montáž a čo všetko je potrebné na schválenie (+ cena)?
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Gratuluju Hrošíku. Jenom k těm dojezdopvkám... bychy na ropzteče šroubů. Nevim jak Kalosy ale muj Soptík á nějakejch 114,xx či co to je za paskvil a nejběžnější dojezdovky od VW, japonců, francouzů a italů se mně netýkaj :evil: Takže furt vozim celou rezervu ale alespoň mam kam dát flašky s náplněma a nějakou tu výbavu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „KALOS“