ESPERO a elektrina

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

ESPERO a elektrina

Příspěvek od ppp »

Porovnavam schemy zapojenia espera a skutocnost a to tak usilovne az to vobec nechapem. Akosi to nesedi. A niektore veci su zapojene uplne divne.
Nefunguje mi totiz: vystrazne svetla, hodiny a osvetlenie kabiny, svetla na citanie a osvetlenie kufra. Vsetko je to zavesene podla schem na F15, ktora ma byt napajana stalym napati z baterky. BOhuzial zo schem v manualoch nie je jasne, ktora poistka to vlastne je. Navyse podla schemy ma is k hodinam cevney 0,75 kabel, ten ma vsak pri hodinach 0,75V pri vypnutom zapalovani (???) a 1,3V pri zapnutom. Takisto osvetlenie pri hodinach mam s 3tlacidlami, zatial co na vrakaci som videl s malym prepinacom. Takisto neviem v aute najst to co je v scheme oznacene ako: lampa obvodu dveri a ma sa zapnut ked sa otvoria dvere. No a este ked som premeral ostatne kable tak som tiez nechapal. Birly, ktory ma byt ukostreny dvernym spinacom a zaroven napojeny na tu lampu obvodu dveri ma tiez 0,75V pri vypnutom a 1,3 pri zapnutom zapalovani, tenky cerveny 0,5, ktory nie je v scheme poriadne zakresleny je furt nulovy, akurat ze ma k zemi 2,5ohm,.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Sedeli jedine cervenobiely, napajany pri zapnutom zapalovani a cierny = zem.
Takisto osvetlenie odkladacej priehradky ma byt podla scheym funkcne, len pri zapnutom zapalovani, ale u mna svieti vzdy ked je otvorena, co nie je podla mna dobre.

Takze som z toho jelen a navyse sa ku kabelazi nedostanem bez vybratia celej pristrojovky, co sa mi vobec nechce. Neviete kde je vlasten ten konektor X6 a X6A? A takisto ktora je to poistka F15 a pripadne aj F13?
AtomX
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 20, 2005 10:15
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AtomX »

Vsetko ako si to popisal ze ako by to malo byt tak to presne mam. Podla toho co pises mi to pripada na SKRAT :cry: :cry: :cry: :(
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

SKRAT coho?

Hlavne potrebujem urcit tu F15 (nie stihacku, ale poistku :) ).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Skrat ale tazko povedat od coho ale podla toho ako si to opisal by to mohol byt skrat . Mohol by si mi prosim poslat elektricku schemu ku esperku alebo aspon nejaky link??? :) atomx@nitranet.sk Dikes . a este nieco skoro som zabudol niekde dalej na fore som cital o tomto tvojom probleme skus si to pozret........
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“