maximálka?

Moderátor: Blue Lanos

leganza cdx

maximálka?

Příspěvek od leganza cdx »

Máte někdo odzkoušeno maximální rychlost? Já mám 2.O a dostat to přes 200 je nemožné. Nedávno jsem to drzel asi 60 km po dálnici na plno a pak jsem se chvíli nemohl domluvit s volnoběhem, po dvou nastartováních zase vše o.k. Ještě bych se chtěl zeptat kolik se vám tam vejde benzínu když už to vypadá že už tam skoro nic není. Já tam dám tak maximálně 54 litrů a to už mi pořádně cvakalo.
Reklama
 

TonB
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 01, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Re: maximálka?

Příspěvek od TonB »

leganza cdx píše:Máte někdo odzkoušeno maximální rychlost? Já mám 2.O a dostat to přes 200 je nemožné. Nedávno jsem to drzel asi 60 km po dálnici na plno a pak jsem se chvíli nemohl domluvit s volnoběhem, po dvou nastartováních zase vše o.k. Ještě bych se chtěl zeptat kolik se vám tam vejde benzínu když už to vypadá že už tam skoro nic není. Já tam dám tak maximálně 54 litrů a to už mi pořádně cvakalo.
To je celkem divná věc, protože já jsem se dostal i přes 220 km/h. Budík tam sice končí, ale počítač mi měří rychlost samozřejmě dál. Například z Brna na Bratislavu jsem držel konstantní rychlost 210 km/h a šlo by to víc, jenže ta spotřeba… Z jakého roku to auto máš? Tuším že od roku 2001 se změnila řídící jednotka – poznáš to tak že konektor na diagnostiku pod volantem má 2x8 pinů (přechod z ALDL na OBDII) Mimo jiné to lehce snížilo výkon motoru, zřejmě kvůli dosažení lepších emisních norem. Problém s volnoběhem jsem nezaznamenal za celou dobu co to auto mám. Občas se mi stane že když už mám v nádrži málo paliva tak auto nechytá napoprvé, ale jakmile se motor rozeběhne, chová se normálně. Já mám sice starý motor, sportovní filtr a hodně slušné svíčky, ale takový rozdíl to zase být nemůže a na těch 200km/h se podle mě dostat musíš. Jinak když se mi rozsvítí kontrolka paliva a jedu hned k pumpě tak natočím 55 litrů, ale už jsem bral i 61 a pořád to ještě jelo. 8)
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 78
Registrován: ned čer 05, 2005 18:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

:lol: 200 docílím na poměrně krátké vzdálenosti tím myslím 3.km a to navíc na LPG s volnoběhem problémy nemám čauky Alda.
Leganza CDX

Re: maximálka?

Příspěvek od Leganza CDX »

TonB píše:
leganza cdx píše:Máte někdo odzkoušeno maximální rychlost? Já mám 2.O a dostat to přes 200 je nemožné. Nedávno jsem to drzel asi 60 km po dálnici na plno a pak jsem se chvíli nemohl domluvit s volnoběhem, po dvou nastartováních zase vše o.k. Ještě bych se chtěl zeptat kolik se vám tam vejde benzínu když už to vypadá že už tam skoro nic není. Já tam dám tak maximálně 54 litrů a to už mi pořádně cvakalo.
To je celkem divná věc, protože já jsem se dostal i přes 220 km/h. Budík tam sice končí, ale počítač mi měří rychlost samozřejmě dál. Například z Brna na Bratislavu jsem držel konstantní rychlost 210 km/h a šlo by to víc, jenže ta spotřeba… Z jakého roku to auto máš? Tuším že od roku 2001 se změnila řídící jednotka – poznáš to tak že konektor na diagnostiku pod volantem má 2x8 pinů (přechod z ALDL na OBDII) Mimo jiné to lehce snížilo výkon motoru, zřejmě kvůli dosažení lepších emisních norem. Problém s volnoběhem jsem nezaznamenal za celou dobu co to auto mám. Občas se mi stane že když už mám v nádrži málo paliva tak auto nechytá napoprvé, ale jakmile se motor rozeběhne, chová se normálně. Já mám sice starý motor, sportovní filtr a hodně slušné svíčky, ale takový rozdíl to zase být nemůže a na těch 200km/h se podle mě dostat musíš. Jinak když se mi rozsvítí kontrolka paliva a jedu hned k pumpě tak natočím 55 litrů, ale už jsem bral i 61 a pořád to ještě jelo. 8)
To je celkem náhoda že můžu srovnávat protože je to asi měsíc co jsem jel taky brno-bratislava a od brna jsem držel těch 200 možná 202. Nutno podotknout že ve dvou osobách s plným kufrem a zaplou klimou. Mimochodem mám to 98 najeto 120 tisíc a 205/60/15. Jo a kdy se ti rozsvítí ta kontrolka? Já jedu vždy až lehce pod červenou čárku ale zjistil jsem že kdyz je kufr naložený tak tam dám asi 51 až 52 litrů. No ale ted mám brouka v hlavě takže to zkusím i kdybych měl tlačit :lol:
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

vem si petilitrak, ja kdyz to zkousel, taky jsem to tak delal ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Asi mi to nebudete věřit, ale mám tuhle Nubiru rok a půl, a ještě jsem nezkoušel maximálku :roll: Jel jsem celkem v klidu 180 (na cca 1/4 plynu) Na dálnici jsem s přehledem ze 150 zrychlil na 190 během chvilky (cca kilometru) ale jet na plnej knedlík třeba 5 km mi ještě nenapadlo :lol: :lol:
Proč o tom píšu zde : Nubi 2,0 16V má stejnej motor jako Leganza možná i převodovku. Nubi je ale trochu lehčí. Ale stejně by měla Leganza jet s přehledem přes 200. (na tacháči) :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 78
Registrován: ned čer 05, 2005 18:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Já taky nejezdím naplno ale vyskouším každé auto co mám v ruce co dokáže a tím myslím i nákladní auta no prostě vše motorové jinak s leganzou jezdím tak 110 - 140 svižnější tempo ale nezávodím čauky Alda
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No já spíš rád využiju dynamiku vozu při předjíždění a to se mi líbí jak Nubi zrychlí třeba na 2 až ke 100 km (3 tak 140, 4 tak 180 no a za 5 nevím :lol: )
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 78
Registrován: ned čer 05, 2005 18:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

stím s tebou Riči souuhlasím i moje lega se tak chová motor je opravdu pružný.Alda
Leganza 2,0 CDX
audio Alpine IVA, repro DD a Oxygene, zesilovač GZ, xenony, zeleně podsvíceno, sníženo
TonB
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 01, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od TonB »

Jestli ti to jelo kolem 200 km/h tak bych si s tím hlavu nedělal… Klimatizaci jsem měl tenkrát zapnutou a v autě jsme byli tři, takže zatížení zhruba stejné. Pneumatiky mám stejné, auto o trochu mladší a najeto přes 160 000 km. Těch 10 nebo 15 km/h navíc třeba doopravdy dělá ten hnusný a drahý filtr. Mimochodem – nemáš nějaký spoiler šílených rozměrů? Kamarád něčím takovým zprznil Ochcávku a hned to jelo o dvacet méně… :D Ta klima dělá taky hodně, je to cítit když na trojku prudce přidáš a řídící jednotka pro jistotu rozpojí kvůli zlepšení akcelerace spojku kompresoru. Trochu to škubne a hned to jede líp. Richardova kombucha asi zase o tolik lehčí nebude, tak ať se tam moc nenaparuje. :lol: :D :lol: Jo a jak jsem už psal, kontrolka se rozsvěcí když vyjedu 55 litrů, ale kolik tam zbývá nemám tušení, řekl bych že se do nádrže vejde tak 65 litrů, ale kdo ví…
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

K O M B U C H A takovej tón si vyprošuju sice jsem jednou prozradil cosi o vojetosti tvý Leganzy, ale to bylo jen jednou, a ještě jsem byl ožralej.... omluva stačí??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Leganza CDX

Příspěvek od Leganza CDX »

TonB píše:Jestli ti to jelo kolem 200 km/h tak bych si s tím hlavu nedělal… Klimatizaci jsem měl tenkrát zapnutou a v autě jsme byli tři, takže zatížení zhruba stejné. Pneumatiky mám stejné, auto o trochu mladší a najeto přes 160 000 km. Těch 10 nebo 15 km/h navíc třeba doopravdy dělá ten hnusný a drahý filtr. Mimochodem – nemáš nějaký spoiler šílených rozměrů? Kamarád něčím takovým zprznil Ochcávku a hned to jelo o dvacet méně… :D Ta klima dělá taky hodně, je to cítit když na trojku prudce přidáš a řídící jednotka pro jistotu rozpojí kvůli zlepšení akcelerace spojku kompresoru. Trochu to škubne a hned to jede líp. Richardova kombucha asi zase o tolik lehčí nebude, tak ať se tam moc nenaparuje. :lol: :D :lol: Jo a jak jsem už psal, kontrolka se rozsvěcí když vyjedu 55 litrů, ale kolik tam zbývá nemám tušení, řekl bych že se do nádrže vejde tak 65 litrů, ale kdo ví…
Já to zase tak neprožívám jen jsem chtěl zjistit co dokáže nějaká jiná. Mimochodem na maximum jezdím opravdu vyjímečně. To vypínání klimy jsem už pocítíl ale myslel jsem že to bude nějaká závada v elektrice. Mimochodem nejde někde stáhnout graf výkonu a kroutáku?
Wolruf
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 12, 2004 12:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolruf »

Zajimava debata :_) Leganzu jsem taky zkousel zdimat a sla na 215 bez problemu a mela chut jit jeste dal, ale bohuzel uz koncil tachac tak jsem to ani vice nezkousel :_)
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Dnes poprvé na plnej knedlík a 210 bez potíží,nevím jestli se to moc nepodkecává,ale jsem plně uspokojen :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Z Teplic na Prahu při cestě do Ikea.Točky okolo 4,8-5,2 a asi by ještě šla dál,jenže jsem jel s rodinkou tak jsem si nedovolil držet to dlouho na maximu.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Uživatelský avatar
zilo
Příspěvky: 38
Registrován: stř úno 21, 2007 21:02
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvek od zilo »

To nieje mozne, ma tu niekto tiez automat? Ja som skusal max. a mne to slo len 180 traja na palube. :x :x :x Na tom videu co tu bolo mam taky pocit, ze to bol automat a slo to cez 200.
Daewoo Leganza, r.v.98, 2.0l 16V, automat, koza, autom.klima, al.disky,
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“