Hasiaci prístroj

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Hasiaci prístroj

Příspěvek od mipo »

Som si dnes zaobstaral hasiaci prístroj do Kalosa. Taký ten malý, akurát do ruky:-) Nikdy neviete, kedy sa môže hodiť. Tak ma napadá, v ktorých európskych krajinách je súčasťou povinnej výbavy?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No u nas neni a ja si ho ani porizovat nebudu, mam v aute plyn a jak to blafne, tak beru nohy na ramena a hasit rozhodne nebudu :roll:
Ale otazka je to dobra, kdybych nekam ven vyrazil, jesti to nekde nevyzaduji :idea:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Jarda69
Příspěvky: 227
Registrován: ned dub 03, 2005 13:04

Příspěvek od Jarda69 »

No, Akri, nech bejt, je lepší ho v autě mít. To auto ho uveze a nevíš, kdy se hodí. Jinak ten plyn (obecně) není tak nebezpečný, jak se říká 8)
Nubira II-2000, 1.6/16V, 40000 km, v zimě nejezdí
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tak já si v Lidlu koupil hasičák asi 1,5 kg prášek (300,-) a přivrtal jsem ho k zadnímu jednoopěradlu u kombíka. Využívá takovej mrtvej nevyužitelnej prostor u podlahy kufru a je ihned z kabiny k dispozici, hodím fotečku do galerie. :D

Jinak k tomu LPG, pokud je udělaný dobře je prý nádrž LPG bezpečnější než benzín. Když auto hoří nádrž nebouchne ale občas si odfoukne a vyhoří jak se otvírá bezpečnostní tlakový ventil. To se s benzínem určitě nestane, když prohoří plastová nádrž odhoří nebo bouchne to najednou. Jinak po požáru je lpg nádrž celá a opticky nepoškozená. Ale radši na to nemyslet :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Richard píše:Tak já si v Lidlu koupil hasičák asi 1,5 kg prášek (300,-) a přivrtal jsem ho k zadnímu jednoopěradlu u kombíka. Využívá takovej mrtvej nevyužitelnej prostor u podlahy kufru a je ihned z kabiny k dispozici, hodím fotečku do galerie. :D
Fotku by som veľmi uvítal. Dík.
Ja uvažujem o troch miestach, kam by som ho umiestnil:
1. Do kufra k rezerve. Brutálnou nevýhodou je, že kým by som sa ku nemu (v prípade plnéhu kufru) dostal, tak by to trvalo pridlho.
2. Na koniec kufru k tomu čiernemu plastu (Kalosáci so sedanmi vedia), ale tam by zbytočne zaberal drahocené miesto.
3. K vodičovmu sedadlu o tu tyčku, ktorou sa nastavuje poloha sedadla dopredu-dozadu. Toto vyzerá najlepšie. Zavadzať nebude a hlavne bude v prípade potreby hneď po ruke!
Jarda69
Příspěvky: 227
Registrován: ned dub 03, 2005 13:04

Příspěvek od Jarda69 »

Richard píše:Tak já si v Lidlu koupil hasičák asi 1,5 kg prášek (300,-) a přivrtal jsem ho k zadnímu jednoopěradlu u kombíka. Využívá takovej mrtvej nevyužitelnej prostor u podlahy kufru a je ihned z kabiny k dispozici, hodím fotečku do galerie. :D

Jinak k tomu LPG, pokud je udělaný dobře je prý nádrž LPG bezpečnější než benzín. Když auto hoří nádrž nebouchne ale občas si odfoukne a vyhoří jak se otvírá bezpečnostní tlakový ventil. To se s benzínem určitě nestane, když prohoří plastová nádrž odhoří nebo bouchne to najednou. Jinak po požáru je lpg nádrž celá a opticky nepoškozená. Ale radši na to nemyslet :lol:
Richarde je to tak. V nádrži LPG není vzduch, takže se tam nemůže vytvořit výbušná směs, navíc je to hermeticky uzavřené. Opravdu pokud je plynové zařízení uděláno podle předpisu a pravidelně kontrolováno, je velmi bezpečné (nejen LPG v autech, myslím to zase obecně, denně s plynem dělám). Nádrž s benzínem je asi to nejhorší....
Jinak já mám hasičák pod sedadlem, vhodnější místo jsem zatím v sedanu nenašel :oops:
V Transitu ho mám vlevo dole na sedadle, hned proti dveřím :D
Nubira II-2000, 1.6/16V, 40000 km, v zimě nejezdí
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Dobra chlapi ukecali jste me, koupim si ho taky, ale nekoupim si ten klasicky, ale ten co mame v praci, je to normalni hasicak, je jen v malym provedeni, odfotit ho muzu, mame jich tam spoustu/asi kvuli mne :lol: /
Jo a sti plynem to bylo u me asi takhle:
nikdy jsem auto na plyn nemel a docela jsem tomu neveril a pri koupi auta, jsem byl rozhodnutej, ze na nej jezdit nebudu, to auto jsem kupoval protoze se mi desne libilo, ne kvuli plynu, ale kdyz jsem byl na revizi nez jsem to prihlasil, tak mi technik rikal, ze je to proste v tom aute od vyroby a ze neni sebemensi duvod k obavam, ze to ma 5 jisticich ventilu.
Tak jsem si rikal, ze bych to zkusil prece jen a od te doby na to jezdim :twisted:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Mne ked horelo auto nepomohli ani 3 hasiace pristroje.Kym prisli poziarnici auto zhorelo cele.Nemohol som nic urobiť. :( :( :( :( :(
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tak jsem trochu přidal, ten hasičák má náplň 1 kg prášku, ptal jsem se hasiče a ten mi tvrdil, že se s tímhle dá uhasit začínající požár, ale když to hoří už naplno tak to moc nepomůže. Dal jsem ho na zadní opěradlo a tak je hned k dispozici i když je narvanej kufr. Jen sklopím a vezmu. Zkoušel jsem i místo pod sedadlem, ale špatně by se odtud vyndaval (je moc velkej) a překáží tam ta páčka na posun sedadla. Jak jsem slíbil,
FOTKY UMÍSTĚNÍ JSOU V FOTOGALERII NUBIRA :lol: :lol: :lol:
:D :D :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek

a stejně nejsou fotky vidět :cry: :cry: :evil: :evil: :!: :!: Musíte do fotogalerie !
Naposledy upravil(a) Richard dne pát črc 15, 2005 14:09, celkem upraveno 4 x.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Jarda69
Příspěvky: 227
Registrován: ned dub 03, 2005 13:04

Příspěvek od Jarda69 »

Ó Richarde dííky. To je inspirace!
Nubira II-2000, 1.6/16V, 40000 km, v zimě nejezdí
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Hasičák v autě je na nic, když chytne, tak hoří tak rychle, že ho neuhasíte...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Ivane nemůžu s Tebou souhlasit. Jsou věci, které s hasíčákem máš šanci uhasit a jsou věci které ne, ale i pro takové detaily jako zapomenutý karton na středním dílu výfuku v servisu se hodí hasičák koupit. Takto jsem zachránil jedné bezradné paní felicii. Páni servismani nechali na výfuku ten balicí papír a už to fajrovalo. Ještě že mám v autě 2 spreje s Pyrocoolem. Snad nejúčinnějším hasivem dnešní doby. (pardon- pro hasiče směsí vody a smáčedla v poměru < než 3%)
Je jasné že běžící motor, kterému vyletí benzínová hadička přímo na výfuk asi neuhasíš, ale drobnosti jo a proto ho vozím.
Jinak co se týká výbuchů aut. Moc se díváte na televizi a filmy se Stalonem. Zeptejte se hasičů kolik aut viděli vybuchnout. Já vám řeknu kolik. ANI JEDNO. (Teda pokud tam nebyla bomba)
Jinak suhlas s bezpečností LPG!! 8)
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

kaso píše:Mne ked horelo auto nepomohli ani 3 hasiace pristroje.Kym prisli poziarnici auto zhorelo cele.Nemohol som nic urobiť. :( :( :( :( :(
tys to mel ale nacpany pneumatikama z prace :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Akri píše:
kaso píše:Mne ked horelo auto nepomohli ani 3 hasiace pristroje.Kym prisli poziarnici auto zhorelo cele.Nemohol som nic urobiť. :( :( :( :( :(
tys to mel ale nacpany pneumatikama z prace :lol:
Nie :( To preto ze to bol OLTCIT :roll: :roll: :roll: :roll: Srasne auto :( Zacal horiet motorovy priestor kde je aj rezerva :roll: :roll: A bolo po aute :evil:
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No jo Oltcit, to snad ani není auto???? :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „POKEC“