Ako na autohifi v nexii sedan???

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Ako na autohifi v nexii sedan???

Příspěvek od nio »

Mate niekto nejaku dobru radu ako si urobit kvalitne autohifi v Nexii sedan???
Tie papierove repro ma dost vytacaju. :twisted: Vo favorite mam super hudbu, chcel som to prehadzat do nexie, ale natrafil som na mnoho problemov. Jedným z nich je ta neskutocna plechova vyztuha pod platom zadneho okna. Chcel som tam dat basak PIONEER a ovaly GROUND ZERO + zosik, ale vzdal som to po vzhliadnutí tej vyztuhy. Poradte co s tym??? :roll: Ak mate nejake linky na hudbu v sedane, sem s nimi. :)
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Reklama
 

Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

to snad nemyslite vazne, ze tu nema nikto v sedane porobenu hudbu. :cry: Vsak minimalne polovica registrovanych clenov nexia klubu ma sedana....
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ja bych poradil, ale mam HB :?
Ale mkrkni sem, treba neco zjistis ;)

http://www.nexiaclub.com/gallery.php?ak ... erie_id=35
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

milosh píše:Ja bych poradil, ale mam HB :?
Ale mkrkni sem, treba neco zjistis ;)

http://www.nexiaclub.com/gallery.php?ak ... erie_id=35
tuto nexiu som si uz poobzeral, ale nezda sa mi ako stastne riesenie hrat do kufra. Ja by som radsej hral do interieru.. :) A este k tomo mam v kufri plynovu nadrz, takze taketo riesenie aj tak nepripada do uvahy. :cry:
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

nio píše:
milosh píše:Ja bych poradil, ale mam HB :?
Ale mkrkni sem, treba neco zjistis ;)

http://www.nexiaclub.com/gallery.php?ak ... erie_id=35
tuto nexiu som si uz poobzeral, ale nezda sa mi ako stastne riesenie hrat do kufra. Ja by som radsej hral do interieru.. :) A este k tomo mam v kufri plynovu nadrz, takze taketo riesenie aj tak nepripada do uvahy. :cry:
Vole, to, co hraje do kufra jsou woofery a ty hrají tak nízké tóny, že ty vlny jsou 50 metrů vysoké, takže ti proniknou kamkoliv ... :twisted:
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

No bzdyt staci dat poradny repro do dveri a pak nejaky dozadu, takze 16cm dopredu a treba 13cm dozadu, pokud nedas vetsi a bude ti to hrat jako v koncertnim sale :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

milosh píše:No bzdyt staci dat poradny repro do dveri a pak nejaky dozadu, takze 16cm dopredu a treba 13cm dozadu, pokud nedas vetsi a bude ti to hrat jako v koncertnim sale :D
Ako v koncertnej sale mi to hralo vo favorite, ale tu asi nikdy nedosiahnem to co chcem. Tu som to chcel len nejako vylepsit, bez nejakych extremnych zasahov do auta. :cry:
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

servus nio, co stresujes :D povedz presne, co ocakavas od tej svojej montaze a nieco sa uz len vymysli....
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

richiprofi píše:servus nio, co stresujes :D povedz presne, co ocakavas od tej svojej montaze a nieco sa uz len vymysli....
cau richi
v podstate mi ide o nieco kvalitnejsie ako je tam od vyroby, ale co najjednoduchsia montaz. Nemam na take nieco cas, auto pouzivam denne a nerad by som nieco rozobral a pobabral. Viem ake to bolo vo Fiate Tipo. Tam som opravil pokazeny motorcek otvarania okien a po zalozeni tapaciry som zistil, ze prestal fungovat central. Po oprave centralu sa nedali dvere otvorit zvnutra. Aj to som dal do poriadku, ale pokazili sa ovladace el. otvarania okien. Takze niecomu takemuto sa chcem vyhnut. Zatial mi vsetko facha tak ako ma byt a bol by som velmi nerad keby sa nieco posralo kvoli tomu ze som tam pchal repro. Takze repraky by som chcel umiestnit miesto povodnych, maximalne urobit nejake minimalne prisposobenie. Tie Sinus Live som sa uz pokusal dat dopredu do palubky, ale magnet je dost velky, takze sa mi tam nezmestia. :cry: Vzadu som chcel mat Ground Zero ovaly, ale asi ich predam a kupim nieco podobne ale okruhle. Tu by ste mi mohli dat nejaku radu z vlastnych skusenosti. V podstate ja mam skusenosti s ovalmi(som velmi spokojny), nikdy som nemal okruhle repro dokonca ani vpredu. Aby som bol presny, basak bol okruhly. Ale basaku som sa nadobro vzdal, lebo ho tam nijakym sposobom nedam bez toho aby som nemusel tu vyztuhu odfajcit.
Takze skuste poradit nejake predne a zadne dobrehrajuce repro s takymi rozmermi aby to paslo miesto povodnych. Tot vsio :D
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Dobra tema ;) zaciatkom buduceho mesiaca sa pustam do montaze hifi na sedane.Zadne plato 4Xrepro 16,5cm predne dvere 2X16,5cm+vymena reprakov v palubovke.Cakam na repro je objednane ;) Vystuha pod platom ma netrapi :D nebude prva ktora okusi flexu.O zosiku a kapacitore sa nebudem rozpisovat.Radio panasonic MP3 4X50W.Riciprofi urcite budem potrebovat poradit pri zapojeni ;) ;) ;)
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

kaso píše:Dobra tema ;) zaciatkom buduceho mesiaca sa pustam do montaze hifi na sedane.Zadne plato 4Xrepro 16,5cm predne dvere 2X16,5cm+vymena reprakov v palubovke.Cakam na repro je objednane ;) Vystuha pod platom ma netrapi :D nebude prva ktora okusi flexu.O zosiku a kapacitore sa nebudem rozpisovat.Radio panasonic MP3 4X50W.Riciprofi urcite budem potrebovat poradit pri zapojeni ;) ;) ;)
pockam na teba ako si to vyriesil a budem sa inspirovat :D
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

nio: pokial chces jednoduchu montaz, tak to problem nebude....to ja len furt vymyslam a davam tam same somariny.....zakladom je dobre radio ktore musi mat 2xRCA vystup aspon 3V. neviem, aka hudba sa ti paci....odporucil by som ti repro Hertz, rada Dieci, lacna a velmi slusny zvuk so zosilovacom aj bez neho.....dopredu 130mm alebo 165mm s noymi doorboardami a dozadu ovaly....pokial chces aj woofer, tak potom 5kanal zosik a daka kabelaz....samozrejme vytlmit predne dvere, zadne blatniky, kufor a zbytok podla potreby...tu mas dake ceny, ktore ti viem spravit + mozno daka lava sa podari...

dsk 130 ... 2890,- 13cm kompa
dsk 165 ... 2990,- 16,5cm kompa
es250 ... 3890,- 25cm woofer 250W rms + vyrobit bednu treba
SRx 5 ... 15990,- 5kanal zosik 4*50W + 1x190rms...na ten ale bude lepsia cena....
radio neviem ci mas alebo nie...taky kenwood strednej rady...alebo daky alpine hehe
rataj dake poriadne kable, signalaky, vytlmovak, kopu roboty :lol: :lol:
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

richiprofi píše:nio: pokial chces jednoduchu montaz, tak to problem nebude....to ja len furt vymyslam a davam tam same somariny.....zakladom je dobre radio ktore musi mat 2xRCA vystup aspon 3V. neviem, aka hudba sa ti paci....odporucil by som ti repro Hertz, rada Dieci, lacna a velmi slusny zvuk so zosilovacom aj bez neho.....dopredu 130mm alebo 165mm s noymi doorboardami a dozadu ovaly....pokial chces aj woofer, tak potom 5kanal zosik a daka kabelaz....samozrejme vytlmit predne dvere, zadne blatniky, kufor a zbytok podla potreby...tu mas dake ceny, ktore ti viem spravit + mozno daka lava sa podari...

dsk 130 ... 2890,- 13cm kompa
dsk 165 ... 2990,- 16,5cm kompa
es250 ... 3890,- 25cm woofer 250W rms + vyrobit bednu treba
SRx 5 ... 15990,- 5kanal zosik 4*50W + 1x190rms...na ten ale bude lepsia cena....
radio neviem ci mas alebo nie...taky kenwood strednej rady...alebo daky alpine hehe
rataj dake poriadne kable, signalaky, vytlmovak, kopu roboty :lol: :lol:

si ma asi nepochopil. Som chcel nieco take aby som nemusel pouzit flexu, zvaracku, autogen, vrtacku a podobne naradie. :D Pokial mozno, uspokojil by som sa s pouzitim srobovaka a nejakeho podobneho "hodinarskeho" naradia. A mam nexiu sedan s LPG nadrzou v kufri, takze ziaden woofer nepripada do uvahy :cry: Skor mi slo o vymenu povodnych repro za nejake lepsie, ale v tych rozmeroch ako boli povodne, aby sa to dalo nahradit bez problemov.
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Chlapci, pokud tu montaz muzete nafotit a nejak k tomu pak napsat clanek, rad to dam na nexiaclub ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

milosh píše:Chlapci, pokud tu montaz muzete nafotit a nejak k tomu pak napsat clanek, rad to dam na nexiaclub ;)
digitalny fotak mam doma, takze s fotkami nebude problem. :D Cez vikend sa na to dokladnejsie pozriem :shock: a idem pouvazovat :?: :idea: , ako to co najbezbolestnejsie dat do pocuvaniaschopneho stavu.... :D :D
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“