Úprava centrálu???

Moderátor: Blue Lanos

zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Úprava centrálu???

Příspěvek od zabijec »

Neupravoval jste někdo originální centrální zamykání na Matesu? Tak aby šlo odemykat celé auto i od spolujezdce. Stačilo by dát do předních dveří pětidrátové řidicí motorky nebo by se musela měnit i řidicí jednotka centrálu?
Už bez Matesa
Reklama
 

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

V jednom servisu, kde tohle delaji mi rikali, ze staci pridat jen motorek do tech spolujezdcovych dveri a bude to pry O.K. ;)

Premyslel jsem totiz o centralu na D.O. a tam by se pry musel ten motorek koupit + nejaka ta prijimaci jednotka, na kterou by to bylo zapojeny ;)
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Nejsem si úplně jist, ale asi by se musel dát motorek i do řidičových dveří, protože tam není motorek, ale jen nějaký "spínač". Hlavně nevím, jestli to pak vezme ta řidicí jednotka centrálu.
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To nejsou motorky , ale cívky , který do sebe vtahují ocelová jádra. Ve dveřích u řidiče je to taky , navíc jsou tyto brány jako povelové. vedou od nich navíc dráty do jednotky centrálu , od té pak k ostatním dveřím. Nevím, jestli ,když natáhneš povelový dráty i ze strany spolujezdce , jak se s tím vypořádá ta ř.j. centrálu.
Nubira to má stejně. :cry:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Asi bude nejlepší se na to někdy mrknout. U nexie kterou jsem měl to bylo tak jak jsem psal, u řidiče jen spínač a v ostatních dveřích dvoudrátové motorky. Případně by se dal koupit centrál pro dvoudveřové auto, vyměnit přední motorky, ŘJ a připojit zadní. Na www.levnealarmy.cz je to za par kacek.
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Měl jsem dole polstrování už několikrát , jeto cívka , kdyby to byl motorek , má to uplně jinej zvuk ne ?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Nevím jak u Matize, ale u Nexie to byl klasicky motorek, mel jsem ho rozebranej
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

jen tak ze srandy se mi to rozebírat nechce , počkáme až se ozve někdo , kdo to ví na 100 % . :oops:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Na 100% jsou ve dveřích motory. Nevím jak by jeden elektromagnet mohl zamykat i odemykat. Dva ano. Pokud uvažuješ o dokoupení řídící jednotky, doplň řidičovy dveře o dvouvodičový motorek. Stejně budeš ovládat dveře pomocí dálkáče. Řídící jednotku vyber s releovým výstupem, tzv. silovým který ovládá dvouvodičové motory dveří přímo.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

kdopak je ten anonym??? :lol:
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

Riadiacu jednotku menit nemusis.Vo vodicovych dverach je tak ako vo vsetkych Daewach iba spinac.Ak otocis klucom a zamknes alebo odomknes tak spinac zopne kostru,ktora vedie do RJ a ta da povel ostatnym motorom,ktore zamknu alebo odomknu.Ak chces dat 5-drotovy motorcek do vodicovych dveri tak motorcek zapojis tak,ze na modry a zeleny privedies vodice od zadnych motorcekov alebo od spolujazdcovych,cierny je kostra -tu das z toho spinaca,biely-odomkni(kabel so spinaca,ktory zopne kostra pri odomknuti),hnedy-zamkni (kabel so spinaca,ktory zopne kostra pri zamknuti).To iste plati aj pri spolujazdcovych ibaze modry a zeleny tam mas.Ak to chces riesit cez DO tak hnedy z DO na hnedy a biely z DO na biely
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Nechci upravit centrál na DO, ale na klíč, tak aby šlo zamykat i od spolujezdce. Otázka: bude to fungovat když osadím přední dveře pětivodičovými motory nebo budu muset vyměnit i ŘJ? Mělo by to vypadat takto:
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=579
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

RJ nemusis menit staci dat do predu 5-drotove motorceky zapojit,ako som pisal a vsetko bude fungovat.AK to chces ovladat aj so spolujazdcovych dveri tak tamdaj 5-drot.motorcek a do vodicovych nedavaj nic a nechaj tam ten spinac. :lol: :lol: :lol:
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

dobrá, poptám se po motorkách a vyzkouším ;)
Už bez Matesa
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Po dlouhé době jsem se konečně dostal k plánované úpravě originálního centrálního zamykání. Jednalo se o osazení pětirátových motorků do řidičových a spolujezdcových dveří proto aby celé auto šlo odemknout i od spolujezdce. :( Bohužel se nepodařilo a to z jednoho prostého důvodu. Originál centrál na klíč má ve dveřích řidiče spínač, který je zároveň řidící jednotkou, na kterou nejdou napojit další tři dráty od pětidrátových motorků. Řešením tedy bude dokoupit jinou řidicí jednotku centrálu. Když jsem to zjistil byl jsem hodně sprostej na konstruktéry Matize :x


Schéma originál centrálu matize:
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1329
Už bez Matesa
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“