oprava klimatizácie - Blava (SK)

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

oprava klimatizácie - Blava (SK)

Příspěvek od gadzo »

Chcel by som sa spýtať, či niekto vie, kde v Blave je servis na opravu klimi. Po naplnení fachčí asi 3-4 týždňe, potom koniec. Plnili mi to už aj dusíkom, žiaden únik nevedeli zistiť. V systéme mám aj tu fosforovú gebuzinu, ale tiež to nevedeli nájsť. Auto som kupoval ojazdené, predok je sriekaný, takže asi je v ... chladič. Kde ho vymeniť a asi koľko ma to bude stáť . Dík.
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Je to na 100% chladič vymění ti ho v servisu a naplní taky musíš se jen zeptat kde dělají klimu ;)
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

mne len nejde dohlavy, ze to nieje pocut ked ju natlakuju dusikom. Ten chladic nieje predsa zakryty. Staci si cupnut a musi to tam sycat jak hovado. A ked je tam aj florescencne aditivum, tak to tam musi byt krasne aj videt.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Ten únik je strašně malý a taky máme problémy i když je tam ta flourescenční náplň ale prakticky vždycky to byl chladič
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ale ten dusik sa tam tlakuje na velmi vysoky tlak. Chladiarensky technik mi povedal, ze to pocuje aj hluchy ked to syci. Co sa tyka toho aditiva, tak to verim, ze je to nepozorovatelne. A ze je to chladic, tak to je fakt, ze u Nexie je to na 100% :-)
Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Petr II »

Já jsem měl problém i s těsněním na kompresoru.
Díky té zelené kapalině jasně vidím, jak mi to prská z chladiče - kua !!!

Taky by mě zajímalo co stojí nový výparník.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

No...
kua...
KONDENZÁTOR KLIMATIZÁCIE - NEX, ESP - GM 96164823 - 5700.- SKK z DPH

a neoriginaal....
KONDENZÁTOR KLIMATIZÁCIE - NEX, ESP - 4860.- SKK z DPH...

..
Toby som sa racej najprv isiel ujisti ci mi nefucia trubky, spoje, ci prip. kompresor..
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Keď to mechanik natlakoval dusíkom, tak to nechal asi hodinu pod tlakom - bol som pri tom. Žiadné syčanie sme nepočuli, bol pripojený tlakomer. Za ten čas neklesol tlak ani trochu a nebolo ani nič počuť. Hladal to už aj majiteľ predo mnou, lebo bola tam tá fosforeskujúca emulzia - skontaktovať sa s ním neviem, lebo raz som ho kôli tomu ho otravoval, on mi totiž tvrdil, že je OK, len treba doplniť. Ten úbytok je asi dosť malý, lebo keď sme to išli robiť, tak ešte fučal von plyn - dosť dlho a vysterkoval aj tú gebuzinu. Tlak ešte vyzeral byť dosť veľký, ale klima sa už nespustila. Po naplnení fachčila asi 3-4 týždňe a potom koniec. Nový chladič v SR stojí okolo 5,5 tis., v polsku okolo 3 lit. Dal som ho kúpiť a risknem to. Ak bude niekde chyba, tak na leto kúpim babetu.
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Po vymene chladica budes mat pokoj. Nikde inde to v Nexiach neunika,len cez chladic. Mal som ten isty problem pred casom,ani som sa nezaoberal nejakym testovanim alebo pridavanim nejakeho farebneho plynu. Vymenili mi chladic a rok mi klima funguje bez problemov aj v zime. Tak prajem vela zdaru!
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Díky moc. Už sa teším na tú zimu v aute, ako sa budem smiať frajerom v golfoch a ...
Ak niekto chcete katalóg Nexia s vyobrazením súčiastok atď., tak som to dal na http://forum.helevole.com/index.php Asi musíte byť prihlásený, aby sa to dalo stiahnúť, ale ide to rýchlo.
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Díky moc. Už sa teším na tú zimu v aute, ako sa budem smiať frajerom v golfoch a ...
Ak niekto chcete katalóg Nexia s vyobrazením súčiastok atď., tak som to dal na http://forum.helevole.com/index.php Asi musíte byť prihlásený, aby sa to dalo stiahnúť, ale ide to rýchlo.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Klimatizacia sama o sebe nieje vsemocna. Darmo fuci ladovy vzduch, ked mi z boku prazi slnko na gebulu. Keby radsej povolili folie okolo celeho auta. Dobra izolacia kabiny by urobila viac ako cela klimatizacia. Klima by mala len dochladzovat fukanim do priestoru. Lenze pokial ju nemam nasmerovanu rovno na hlavu, tak ani ju necitim.
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od mustang »

Mne tiez prestala fungovat klima a asi takisto bez skusania kupim rovno novy chladic ako Rado. Mozno by vsak este stalo za zvazenie dat sa viaceri dokopy ako v pripade tlmicov Kayaba a mozno by sa tiez podarilo vybavit nejaku zaujimavu zlavu... :PP:
Bol by zaujem?
Mimochodom, kde maju teraz najlepsie ceny? Mam taky pocit, ze niekto tu naposledy pisal ze v Piestanoch sa pokazili a maju uz take ceny ako hocikde inde... Je to tak, alebo si zle pamatam?
Moja Ex: Daewoo Nexia Sedan GLE, zelená met., r.v.96, 185 tis. km
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

originál chladič stojí 6500.-sk s DPH, neorg. 5500. Sklad majú aj v BA na Vajnorskej.
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Veru sa v PN pokazili,ale len cenami. Ochota a rychla dodacia lehota nastastie ostala. Ale Chevrolet je Chevrolet,niekde sa to meno muselo odrazit. Teraz sa da toho asi najviac a najlacnjesie zohnat v PL.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“