Přepínač LPG - funkce?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
ghostik
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 18, 2005 19:37
Bydliště: Petrovice u KA
Kontaktovat uživatele:

Přepínač LPG - funkce?

Příspěvek od ghostik »

Mám Nubiru dovoz Itálie. Je tam LPG BRC. Měl bych dotaz k přepínači benzín/LPG. Předně nevím jestli je to to samé co se montuje u nás. Takže jde mi o přepínač který mám u řadící páky. Má tři polohy:
1 poloha - přepínač vlevo ( nevím jakou má funkci)
2 poloha - střed (používám ho teď. Start benzín automaticky se po chvíli přepne na LPG)
3 poloha - přepínač vpravo (na vypínači je malinký výstupek, opět nevím funkci)
Poradí mi někdo celou funkci tohoto přepínače? Zdá se mi poněkud zbytečné, když mám zahřátý motor a někde zastavím, vypnu motor aby se znovu po chvíli startoval na benzín. Myslím si, že je to zbytečné, na plyn by nastartoval určitě bez problému. Jestli tento přepínač má více funkcí, prosím vás o vysvětlení. Děkuji
Reklama
 

Sparrow
Příspěvky: 51
Registrován: ned dub 17, 2005 19:02
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sparrow »

nevím to jistě, spíš odhaduju ze zkušeností s jinými LPG - jedna poloha by měla být jenom benzín a druhá jenom LPG, ta prostřední automaticky tak jak popisuješ
Daewoo Nubira I Wagon 2.0 CDX automat, r.v. 1997
Škoda Octavia Super, r.v. 1961
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No v tomto pripade se asi ani nic jineho nenabizi, melo by to tak byt ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mám BRC ve Feldě a je to přesně jak popisují kolegové. Vlevo je provoz na benzín LED svítí červeně, Středová poloha je start na benzín a po překročení cca 2000 ot. a ubrání plynu se přepne na LPG ( LED svítí zeleně). No a ta levá je jen na LPG. Samozřejmě jde startovat jen na LPG a to v létě v podstaě pořádf, jen když jsou mrazy je lepší startovat na benzín.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Nevim jestli mame v Matizu BRC? ale ten funguje tak ze v levo je automat ( tzn. start na benzin a po prekroceni 2000 otacek de prepne na plyn, kdyz vypnes motor startuje na benzin) a pak je tam prepnuti jen na benzin.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Richard píše:Mám BRC ve Feldě a je to přesně jak popisují kolegové. Vlevo je provoz na benzín LED svítí červeně, Středová poloha je start na benzín a po překročení cca 2000 ot. a ubrání plynu se přepne na LPG ( LED svítí zeleně). No a ta levá je jen na LPG. Samozřejmě jde startovat jen na LPG a to v létě v podstaě pořádf, jen když jsou mrazy je lepší startovat na benzín.
Mel sem BRC na Lanosu, fungovalo tam presne jak pise Richard.
Papetr
Příspěvky: 59
Registrován: sob kvě 28, 2005 10:24
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Funkce leek vedle přepínače

Příspěvek od Papetr »

Zdravím,
neví zde někdo náhodou k čemu jsou ty ledky vedle přepínače LPG/auto/benzín. Mám typ BRC
a během jízdy mi pouze bliká ta nejblíže ke mně a po vypnutí motoru jakoby projely všechny ledky.

Děkuji Petr
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: Funkce leek vedle přepínače

Příspěvek od PavelZ »

Papetr píše:Zdravím,
neví zde někdo náhodou k čemu jsou ty ledky vedle přepínače LPG/auto/benzín. Mám typ BRC
a během jízdy mi pouze bliká ta nejblíže ke mně a po vypnutí motoru jakoby projely všechny ledky.

Děkuji Petr
Nejspis tam mas 4 zeleny ledky. Melo by to ukazovat stav plynu v nadrzi, 4-1 a kdyz tam posledni zacne blikat, znamena to, ze jedes na "rezervu".
Papetr
Příspěvky: 59
Registrován: sob kvě 28, 2005 10:24
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce leek vedle přepínače

Příspěvek od Papetr »

Nejspis tam mas 4 zeleny ledky. Melo by to ukazovat stav plynu v nadrzi, 4-1 a kdyz tam posledni zacne blikat, znamena to, ze jedes na "rezervu".[/quote]


To jsem si myslel taky,ale mě pořád bliká jenom ta spodní,i když natankuji plnou nádrž plynu.Asi budu muset do servisu na kontrolu.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Akri ty jsi psal že tam máš taky KOLTEC, máš tam nějakou světelnou signalizaci?
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“