Svítící CHECK-pokračování

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Svítící CHECK-pokračování

Příspěvek od Akri »

Tak po vycteni chyby z řídící jednotky, která byla-LAMBDA SONDA-NEVĚROHODNÝ SIGNÁL, mi udelal komplet diagnostiku opet a zjistil, ze je naprosto vsechno v poradku, tudiz, me odkazal na plynare, CHECK se nekdy rozsviti na par vterin, po prepnutí z LPG na benzin.
Tak dnes rano jsem byl u plynaru a tam po diagnostice a znovu serizeni konstatovali, ze je vse v naprostem poradku a ze ani nic nebylo treba prenastavovat, jen pry pro klid, netrvalo to dele nez 35 minut a vse je ok, jen ten CHECK se obcas proste po prepnuti z LPG do benzinu prepne, mechanik rikal, ze to pry u tohohle typu aut a s tim mym systemem muze delat a ze se o zadnou chybu nejedna, ono je fakt, ze ten CHECK hned po pridani plynu zhasne a nic se nedeje, podotykam, ze to jezdi bez sebemensiho problemu a zadne problemy s jizdou nebyly ani predtim, proste nadherne plynule, jen tohle.
Sam nevim proc to tam vznika, ale asi se jedna o nejaky signal vyslany do lambdy po tom prepnuti, kdy je tam jeste zbytek plynu a uz se to misi s benzinem.
Tak nevim, jestli to mam nejak resit dal, nebo to zasviceni Checku par vterin opravdu nevadi :idea: :?:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

No tak pre pokoj duse si daj vybrat ziarovku z toho CHECKu. A zarucujem ti, ze potom ani neblikne :lol:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

]Rebro[ píše:No tak pre pokoj duse si daj vybrat ziarovku z toho CHECKu. A zarucujem ti, ze potom ani neblikne :lol:
V tomto s Rebrom suhlasim :!: ;) To urcite pomoze lebo aj ked mi nieco niekde buchoce staci si dostatocne zosilit radio a je poprobleme ako mavnutim carveho prutu :lol: :lol: ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Blue Lanos píše:
]Rebro[ píše:No tak pre pokoj duse si daj vybrat ziarovku z toho CHECKu. A zarucujem ti, ze potom ani neblikne :lol:
V tomto s Rebrom suhlasim :!: ;) To urcite pomoze lebo aj ked mi nieco niekde buchoce staci si dostatocne zosilit radio a je poprobleme ako mavnutim carveho prutu :lol: :lol: ;)
Pocuj, aky je to CARVY PRUT??? :lol: :lol: :lol:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

]Rebro[ píše:
Blue Lanos píše:
]Rebro[ píše:No tak pre pokoj duse si daj vybrat ziarovku z toho CHECKu. A zarucujem ti, ze potom ani neblikne :lol:
V tomto s Rebrom suhlasim :!: ;) To urcite pomoze lebo aj ked mi nieco niekde buchoce staci si dostatocne zosilit radio a je poprobleme ako mavnutim carveho prutu :lol: :lol: ;)
Pocuj, aky je to CARVY PRUT??? :lol: :lol: :lol:
to si slovak?
Vy tam u vas tak divne hutorite :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no tak to bude asi fakt ok a to je jen nějaka odezva.nevi nevim.a ta žarovka je dobra napad.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: Svítící CHECK-pokračování

Příspěvek od PavelZ »

Akri píše:Tak po vycteni chyby z řídící jednotky, která byla-LAMBDA SONDA-NEVĚROHODNÝ SIGNÁL, mi udelal komplet diagnostiku opet a zjistil, ze je naprosto vsechno v poradku, tudiz, me odkazal na plynare, CHECK se nekdy rozsviti na par vterin, po prepnutí z LPG na benzin.
Tak dnes rano jsem byl u plynaru a tam po diagnostice a znovu serizeni konstatovali, ze je vse v naprostem poradku a ze ani nic nebylo treba prenastavovat, jen pry pro klid, netrvalo to dele nez 35 minut a vse je ok, jen ten CHECK se obcas proste po prepnuti z LPG do benzinu prepne, mechanik rikal, ze to pry u tohohle typu aut a s tim mym systemem muze delat a ze se o zadnou chybu nejedna, ono je fakt, ze ten CHECK hned po pridani plynu zhasne a nic se nedeje, podotykam, ze to jezdi bez sebemensiho problemu a zadne problemy s jizdou nebyly ani predtim, proste nadherne plynule, jen tohle.
Sam nevim proc to tam vznika, ale asi se jedna o nejaky signal vyslany do lambdy po tom prepnuti, kdy je tam jeste zbytek plynu a uz se to misi s benzinem.
Tak nevim, jestli to mam nejak resit dal, nebo to zasviceni Checku par vterin opravdu nevadi :idea: :?:
Tak ono je pravda, ze prepinani jak z benzinu na LPG, tak naopak, je pro motor dost divna situace, smes muze byt docela divoka, muze se stat, ze tam je chvili oboji, nebo naopak vubec nic (obzvlast u systemu, ktere jeste nejsou 4-bode a tudiz tak presne).
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

A jak vlastne ten volnobeh na LPG? Psal si, ze je taky nejakej divnej, to uz je v pohode?
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítící CHECK-pokračování

Příspěvek od Akri »

PavelZ píše:
Akri píše:Tak po vycteni chyby z řídící jednotky, která byla-LAMBDA SONDA-NEVĚROHODNÝ SIGNÁL, mi udelal komplet diagnostiku opet a zjistil, ze je naprosto vsechno v poradku, tudiz, me odkazal na plynare, CHECK se nekdy rozsviti na par vterin, po prepnutí z LPG na benzin.
Tak dnes rano jsem byl u plynaru a tam po diagnostice a znovu serizeni konstatovali, ze je vse v naprostem poradku a ze ani nic nebylo treba prenastavovat, jen pry pro klid, netrvalo to dele nez 35 minut a vse je ok, jen ten CHECK se obcas proste po prepnuti z LPG do benzinu prepne, mechanik rikal, ze to pry u tohohle typu aut a s tim mym systemem muze delat a ze se o zadnou chybu nejedna, ono je fakt, ze ten CHECK hned po pridani plynu zhasne a nic se nedeje, podotykam, ze to jezdi bez sebemensiho problemu a zadne problemy s jizdou nebyly ani predtim, proste nadherne plynule, jen tohle.
Sam nevim proc to tam vznika, ale asi se jedna o nejaky signal vyslany do lambdy po tom prepnuti, kdy je tam jeste zbytek plynu a uz se to misi s benzinem.
Tak nevim, jestli to mam nejak resit dal, nebo to zasviceni Checku par vterin opravdu nevadi :idea: :?:
Tak ono je pravda, ze prepinani jak z benzinu na LPG, tak naopak, je pro motor dost divna situace, smes muze byt docela divoka, muze se stat, ze tam je chvili oboji, nebo naopak vubec nic (obzvlast u systemu, ktere jeste nejsou 4-bode a tudiz tak presne).
Tak abych to trosku popsal, mam 4 bodove vstrikovani.
Oni mi prave rekli, ze v tom prepnuti to lambde vysle bludny signal a ten to sem tam rozsviti, ze to proste neni vubec zadna vada, ze to muze u daewoo s timhle systemem (Koltec) delat a pry to i dela, vedi o tom, rikal jsem, ze driv to nedelalo a to rikali, ze ani ted nemusi, ale kdyz to udela, ze to je jen na moment, coz meli pravdu, par vterin, jak se spali asi prave jak pises ty, jeste smes obojiho, tak to zhasne.
ja jsem jim prave rikal, ze s jizdou neni vubec zadny problem a jezdi to suprove, jen ze to zakolisa pri prepnuti u studeneho motoru na volnobeh, ale to asi seridili, protoze to uz je taky vyreseno.
Musim rict, ze jsem tam byl asi 1/2 hodinky a nechteli po mne ani kacku a bez reci vse prohledli a udelali diagnostiku.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak víš co tak už to neřeš. :!:
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

palikx píše:tak víš co tak už to neřeš. :!:
ano mami :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Napada me jeste jedna moznost, muze to by i specificky pro nasi republiku, kde si spousta vyrobcu prestaveb stezuje na spatnou kvalitu prodavanyho plynu, nektere druhy modernejsich prestaveb (a ta Tvoje mezi ne uz urcite patri) s nim prej maji problemy. Proto k nam taky nektere prestavby, ktere se v cizine bezne pouzivaji, prestali dovazet, protoze u nas na ne meli neustale opakovane reklamace.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

PavelZ píše:Napada me jeste jedna moznost, muze to by i specificky pro nasi republiku, kde si spousta vyrobcu prestaveb stezuje na spatnou kvalitu prodavanyho plynu, nektere druhy modernejsich prestaveb (a ta Tvoje mezi ne uz urcite patri) s nim prej maji problemy. Proto k nam taky nektere prestavby, ktere se v cizine bezne pouzivaji, prestali dovazet, protoze u nas na ne meli neustale opakovane reklamace.
mas asi pravdu, i tohle hraje roli, protoze tu kvalitu a cistotu plynu, mi opakuji neustale na kazdem kroku vsichni, kdo s plynem maji co do cineni, takze na tom bude vic nez jen kousek pravdy.
Jezdi to perfektne, tak to asi je tak jak ma byt a serizene jak LPG, tak BA to je taky tak jak ma byt. Ja beru kralupol, ale ac mi ho doporucovali, taky to nebude asi zadny zazrak, uz to jak rikali, ze tady se filtr memi po 15 tis a v zahranici ho meni klidne az i po 50tis, ze byva OK ;)
Diky za rady -i
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak snad vyřešeno ;) to je dobře ;)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

petrm píše:Tak snad vyřešeno ;) to je dobře ;)
ze by uz doma ADSL :lol: ?
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“