prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
tibi@ynet.sk

prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od tibi@ynet.sk »

Kúpili sme daewoo nexiu.Mám problém.Začala svietiť kontrolka na paneli ukazovateľ benzínu(malý stojan na tankovanie).Svieti celý čas aj keď je plná nádrž.Svieti slabo,nie jasno červeno.Druhý problém,ktorý mám,je zatekanie vody do auta.Na strane šoféra pod pedálmi mám mokrý koberec.Neviem kade mi tam ide voda,je tam mokro keď auto stojí a je po daždi.Na dverách tesnenia sú dobré.Ak by vedel niekto pomôcť poradiť alebo odkázať na inú stránku kde pomôžu,budem veľmi rád.Inak sme s autom veľmi spokojný.Píšte na tibi@ynet.sk alebo na SKYPE adresu môžete volať tibike1945. ĎAKUJEM!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od foker »

No naadhera.Som bol totaalne stastny ked som po 3 tyzdnoch otvoril auto a nasiel som na vodicovej strane na gumenom koberci vodu.Hovorim si,sak nevadi vylejem.Akurat ze pod gumenym kobercom je normalny a pod nim dobre hruby molitan ktory bol uplne nasiaknuty vodou.Par litrov vody tam bolo.Najhorsie je ze neviem odkial to je.Nemate nejaky tip?Myslim ze odpredu to nie je,tam bolo sucho a cisto.Pri prahoch ale bolo take jemne blato,takze mam podozrenie na tesnenie dveri.Kde by som ich mohol zohnat?Navyse mi prestali svietit spiatockove svetla.Asi to bude spinac.Nejak sa to zacina k..vit.
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od Dark69 »

K tej kontrolke benzinu, skus skontrolovat kostru a vycistit kabliky ktore vedu do plavaka v nadrzi, su tam tri kabliky, jeden kablik je na kontrolku rezervy co ti svieti a druhy na palivomer, treti kablik je kostra (cierny).... najdes ich pod autom v strede nadrzi. Vsetky vytiahni a vycisti poriadne, hlavne ten cierny kablik kostru, potom uvidis ci sa nieco zmeni.. Ale malo by to pomoct... A k tej vode, sadni si do auta a niekto naj ti leje vodu na dvere a pozorne sleduj ci netecie cez tesnenie dveri.. Ak nie, tak hadam ze niekde spod skla...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od Serpico »

...k té kontrolce benzínu skontroluj si všechny konektory na spodku auta na benzínové nádrži jeden kostra je spodní a bývá zoxidovaný a zkorodovaný...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od vado »

Ahoj
Nieco okolo zatekania. Tyka sa sice Lanosa, ale je mozne, ze nieco podobne je aj u teba
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=10330
vado
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od foker »

Vdaka,dnes sa na to pozriem.Trocha ho zvonka utopim,dufam ze najdem kade to tecie

No,takze som nasiel dirku.Mal by som vymenit aj tesnenie dveri u vodica ale tieklo to popri skrutke ktorou majstri prichytili elektroniku centralu.Boli tam dokonca 2.Asi sa im to na 1x nepodarilo.Dal som tam gumenu podlozku a trocha tmelu
Neviete nahodou kde sa da zohnat tesnenie dveri a kolko to asi stoji?
Přílohy
01052010(021).jpg
01052010(021).jpg (50.29 KiB) Zobrazeno 3070 x
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od Franta P. »

mě nešlo hladové oko ale rafička ukazovala, tak jsem koupil nový orig plovák od GM a teď jde oko ale zase rafička ne jen vyleze k první čárce ode dna a to jsem natankoval plnou. Se už na to vy..ru. už mě to nebaví. jestli se mi tam sekla nějak ta hadice co vede vevnitř od plováku nevim kam nebo já už nevim. tak zase musim počkat až benzín vyjezdim a pak to zase musim rozebrat. chjoo.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od Dark69 »

Ak Vám nefunguje hladove oko, tak na 100% je chyba v tom, ze sa prepalila tato suciastka na plavaku co je na fotke...

Obrázek

Obrázek

to franto: ak si vymenil plavak za novy a nefunguje, tak si niekde urobil asi chybu. Musi fungovat. Zaklad je napojit na neho tu hadicu co je vo vnutry nadrzi...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od Franta P. »

to jsem napojil. ale asi se mi o ní seknul plováček co chodí nahoru a dolu. zkusim vyndat čerpadlo a ze zhora tam šáhnu a uvidim. rafička mi vyleze jen o jednu čárku. takže plovák musí někde být seklý.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
klokan2
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2011 10:07
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od klokan2 »

No mam podobni problem a am prepalenu tu suciastku zaujmalo bi ma cim sa to da nahradit alebo len vymneit za novy ??
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: prosba o pomoc - kontrolka benzínu a zatékání do auta

Příspěvek od Dark69 »

Nikde sa nezistilo aka je tam suciastka... Takze kupit novy plavak, alebo kaslat na kontrolku rezervy a nechat to tak...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“