divný zvuk

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

divný zvuk

Příspěvek od Peggy »

Mám dotez. Když natočim motor u Lanose, tak slyšim takový něco jako slabý pískání něco jako kdyby hodně šustil řemen od alternátoru neni to tedy nák hrozný, ale prostě takový hodně šustivý a mírně pískavý zvuk. Slyším to na levé straně, jako od klínovýho řemene. Je to slyšet i při běhu motoru na volnoběch ale za jízdy to neslyším. A když zhasnu motor, tak jak to doběhne, tak je to taky slyšet. Nejdříve mě napadl klínový řemen od Alternátoru, ale to se mi moc nezdá. Taky nevím jestli tam neni třeba náká maznička nebo něco podobnýho. Tak se ptám jestli máte taky tento zvuk slyšet.
Auto mám jeden měsíc a najel sem něco přes 2000 Km a dělá mi to od začátku co ho mám. Ale zatím s tim nemám žádné potíže, ani sebemenší náznak, že by něco nebylo v pořádku. Tak nevím. Ale upřimně si toho začínám všímat až teď.
Neni to náká chyba ?
Peggy
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No muže to být řemen zkus na něj něco za běhu srříknout a když to přejde tak ho vyměn.Když ne tak sendat řemen a pak možna rozvody.Težko říct.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Příspěvek od Peggy »

Dneska sem to skoumal a vypadá to fakt na řemen. Motor je fakt tichý a řekl bych že i absolutně normální zvuk i při přidání otáček. Furt sem poslouchal sluchem od kuď to šustění nebo spíš takový jako by slabý syčení de a přidemi to, jako spíš od rozvodáku ale těžko říct. Ono se to může i přenášet od jinud. Znáš to. Rozvodovej řemen byl ted v Lednu vyměněn, tak by to snad mělo být v pohodě. Ještě pro jistotu skusim na ten klínový řemen něco stříknout jak my radíš no a uvidim.
Přesto ti zatím děkuji za radu.
Peggy
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Určitě to zkus.On ten řemen je vždy trošičku slyšet.ale nic výraznýho.Rozvody to asi teda nebudou.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Příspěvek od Peggy »

No tak sem to lehce postříkal a výsledek je stejný. Výpadá to na 99% na rozvodovej řemen, ale asi je to tak normální. Vždyt ten řemen byl ted v lednu měněn a určitě to i skoušely jak ten motor běží. Až se mi někdy povede někde slyšet jiný Lanos, tak pak to mohu porovnat. Říkám ono to neni nák hrozný, vypadá to že ten řemen je možná takhle normálně slyšet. Jestli ho taky slyšíš (takový mýrný jako by syčení), tak je to v pohodě.
Měl sem před tím hodně stará auta a tovíš že tam rachotilo skoro všecno. Tak tady se snažim nic nezanedbat. Přece jenom je to pro mě velký klenot.
Tak se měj a dík za příjemnej pokec.
Peggy
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Já teda nevím, jak je to v Lanosovi, ale jestli jako ve většině aut, tak jsou řemeny hned vedle sání a na kámošový Astře to taky vydávalo takový jako šumící zvuk někde z toho prostoru a nakonec to byla dikra v hadici sání.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ja na podzim prijel k mechanikovi a on vysel z domu a volal na me uz asi z 10 metru, ze mi hvizda klinak, tak mi ho musel vymenit, kdyz si to vymyslel :lol: ale ne, tim jsem chtel napsat, ze, jsme tu s BLuem resili takovy zvuk tsssssssssssss, nebo spis cccccccccccc, no a u me to bylo ono, pak to slo krasne potichu....
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Neni zač jen takoveto zvuky se napsat moc nedaj že akri.ale jestli to slyšíš jen lehce a u zavřeneho motoru ještě mín tak je to asi ok.Ale pro klid duše bych ten klin.řemen sendal a zkusil ahoj
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

palikx píše:Neni zač jen takoveto zvuky se napsat moc nedaj že akri.ale jestli to slyšíš jen lehce a u zavřeneho motoru ještě mín tak je to asi ok.Ale pro klid duše bych ten klin.řemen sendal a zkusil ahoj
Jo jo, popsat je to tezky, a kdyz uz to popises, tak stejne ten kdo to nikdy neslysel, si mysli, ze ti spis hrabe, kdyz to ukazujes a predvadis :oops:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No vidíš a někdy ani nemusíš nic předvadět a myslím si to :lol: :lol: :lol:
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Příspěvek od Peggy »

Klucí planej poplach. Měl sem konečně možnost slyšet jiný Lanos a ten zvuk to mělo taky přesně jako já. Takže je to v pohodě.
Peggy
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Peggy píše:Klucí planej poplach. Měl sem konečně možnost slyšet jiný Lanos a ten zvuk to mělo taky přesně jako já. Takže je to v pohodě.
Peggy
a pááán přesedlal z něčeho lepšího :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Panko asi chodil MHD :lol:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Odpovědět

Zpět na „LANOS“