pripojeni radia sony (konektor+funkce anteny), prosim o radu

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

pripojeni radia sony (konektor+funkce anteny), prosim o radu

Příspěvek od smidra »

mam autoradio Sony CDX-4000R, konektor uplne jinej, nez ma lanos :(
to autoradio ma tenhle (teda provedenim se shoduje, dratama nevim):
Obrázek
lanos ma, jak sem tu vycet asi DIN...

tusite nekdo, jak to zdratovat podle barvy dratu, nebo jestli jde nekde koupit redukce (praha) a hlavne jak pak funguje vysouvani anteny? diky moc, sem se tesil, jak pripojim radio a nic :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Na nexiu jesto dostat redukciu. Ale ono sa to da normalne zapojit, kedze na dratoch je napisane co su zac.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

]Rebro[ píše:Na nexiu jesto dostat redukciu. Ale ono sa to da normalne zapojit, kedze na dratoch je napisane co su zac.
diky, ale bud sem se blbe dival, nebo to na dratech napsany nemam :(

zabehnu se radsi podivat este jednou :) tusis, jestli to vysouvani anteny funguje se vsim, nebo je to zavisly na radiu?
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Vysuvanie anteny sa uvadza do cinnosti pomocou signalu z radia. Bol to asi modry kablik.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

]Rebro[ píše:Vysuvanie anteny sa uvadza do cinnosti pomocou signalu z radia. Bol to asi modry kablik.
parada diky moc! :)

doufam, ze se mi podari nekde najit ty draty a zapojit to :)
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Neboj, pohoda, len nech ti neskratnu kable o kostru, alebo navzajom o seba. Inac neviem ci si skusal sa pokukat v oddeleni AUTO-HIFI na tomto fore ;) Je tam dost doho.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

]Rebro[ píše:Neboj, pohoda, len nech ti neskratnu kable o kostru, alebo navzajom o seba. Inac neviem ci si skusal sa pokukat v oddeleni AUTO-HIFI na tomto fore ;) Je tam dost doho.
koukal sem tam, ale o moc moudrejsi nejsem... no zkusim to nejak vykoumat a zdratovat, pripadne se poohlidnout, kde by se dala koupit redukce, diky moc :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Redukci na DAEWOO od roku 97 nahoru na ISO koupíš, já ho taky kupoval. Ale dost mě udivuje, že u rádia nemáš redukci na ISO, to už by mělo kařdý rádio dnes mít. Jinak anténa je ovládaná z rádia tím, že se v okamžiku zapnutí rádia na vývodu objeví napětí, které sepne relé motorové antény. Já osobně mám anténu motor by Mareman - vylezu z auta a vytáhnu ji ručně :mrgreen: Podle toho tvýho konektoru to bude asi to REMOTE ;)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:Redukci na DAEWOO od roku 97 nahoru na ISO koupíš, já ho taky kupoval. Ale dost mě udivuje, že u rádia nemáš redukci na ISO, to už by mělo kařdý rádio dnes mít. Jinak anténa je ovládaná z rádia tím, že se v okamžiku zapnutí rádia na vývodu objeví napětí, které sepne relé motorové antény. Já osobně mám anténu motor by Mareman - vylezu z auta a vytáhnu ji ručně :mrgreen: Podle toho tvýho konektoru to bude asi to REMOTE ;)
no radio je kupovany od kamarada za litr, takze k nemu byla akorat original krabice a v ni samotny radio, ani navod nemam :)
mam pocit, ze to nakonec bude drat na drat bez konektoru ;)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:
Mareman píše:Redukci na DAEWOO od roku 97 nahoru na ISO koupíš, já ho taky kupoval. Ale dost mě udivuje, že u rádia nemáš redukci na ISO, to už by mělo kařdý rádio dnes mít. Jinak anténa je ovládaná z rádia tím, že se v okamžiku zapnutí rádia na vývodu objeví napětí, které sepne relé motorové antény. Já osobně mám anténu motor by Mareman - vylezu z auta a vytáhnu ji ručně :mrgreen: Podle toho tvýho konektoru to bude asi to REMOTE ;)
no radio je kupovany od kamarada za litr, takze k nemu byla akorat original krabice a v ni samotny radio, ani navod nemam :)
mam pocit, ze to nakonec bude drat na drat bez konektoru ;)
No a alespoň ten protikus co zasuneš rovnou do rádia máš? :? Každá firma má ten konektor na rádiu jinej, ale proto tam dávaj redukci na ISO. A Korea aby byli frajeři si vymysleli zase jinou, takže pořádnej Hifista má v Lanosu redukce dvě :mrgreen: Zeptej se ho jestli nemá i tu redukci ze SONY na ISO.......stejně mu samotná k ničemu nebude :idea:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:No a alespoň ten protikus co zasuneš rovnou do rádia máš? :? Každá firma má ten konektor na rádiu jinej, ale proto tam dávaj redukci na ISO. A Korea aby byli frajeři si vymysleli zase jinou, takže pořádnej Hifista má v Lanosu redukce dvě :mrgreen: Zeptej se ho jestli nemá i tu redukci ze SONY na ISO.......stejně mu samotná k ničemu nebude :idea:
bohuzel nemam vubec nic, ten kluk je hifista ve stylu "hele me tu lezi nejaky radio, asi to ma CD, jestli chces, tak mi rekni, co bys za nej dal...", takze asi zkusim zjistit, co ktera barva na kabelu v lanosu znamena a pude to naprimo :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:
Mareman píše:No a alespoň ten protikus co zasuneš rovnou do rádia máš? :? Každá firma má ten konektor na rádiu jinej, ale proto tam dávaj redukci na ISO. A Korea aby byli frajeři si vymysleli zase jinou, takže pořádnej Hifista má v Lanosu redukce dvě :mrgreen: Zeptej se ho jestli nemá i tu redukci ze SONY na ISO.......stejně mu samotná k ničemu nebude :idea:
bohuzel nemam vubec nic, ten kluk je hifista ve stylu "hele me tu lezi nejaky radio, asi to ma CD, jestli chces, tak mi rekni, co bys za nej dal...", takze asi zkusim zjistit, co ktera barva na kabelu v lanosu znamena a pude to naprimo :)
No hlavně nevyzkratuj napájení, nevím jestli je to jištěný i na té pojistkové desce nebo jen na rádiu. Bys mohl mít čmoudíka nebo plamínka :twisted: Kolik jsi za to auto dal? A co jinak stav, koroze, podřený lak atd? :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:Kolik jsi za to auto dal? A co jinak stav, koroze, podřený lak atd? :roll:
stalo to 97000, stav je v pohode, byl tam se mnou kamarad automechanik a jediny co nasel je, ze tak za pul roku bude potreba vymenit zadni dil vejfuku... jinak puvodni majitel byl 65letej ital, takze podle toho to vypada, par skrabancu na naraznikach, ale na ty to nejezdi :)
jak to dlouho stalo v primorskym podnebi, tak je tam nejaka povrchova koroze ruznejch dilu od vlhkosti. kamos rikal, ze na fuknckci to vliv nema a veci jako zamky ve dverich a tak si pres vikend promazu.... zase je vyhoda, ze zadna zima, zadna sul na silnicich a tak... :)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Stav se někde kde je značková prodejna sony a oni ti dodaj propojovací kabel z rádia na ISO a pak už jen redukci Daewoo - ISO a bude to OK nic nepájej v konektoru rádia je strašně málo místa ;)
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

no uz sem to dneska vyresil, vratil sem sony a koupil si za 1900 kenwood MP33 v tescu, nejaka sleva, pac to melo rozbitou krabici :)

jo a pozor, pokud byste nekdo nekdy pouzival to zapojeni konektoru sony, co je nahore, tak sem zjistil, ze je OBRACENE!!! tj, je to pravdepodobne zapojeni kabelu, na radiu je napajeni na levy strane a pokud byste ho pripojili napravo, znicite radio!
Odpovědět

Zpět na „LANOS“