Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu....

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu....

Příspěvek od smidra »

Tak sme si s protelkyni vcera zakoupili lanose, diky moc vsem, co mi v minulym threadu radili s koupi :) pokud to nekoho zajima, je to 1.6 SX, r.v. 1999, 2xSRS, ABS, klima, predni mlhovky, najeto 51000, puvodne z italie. s autem celkem spokojenost, budu vedet vic, az nejakej ten tisic najezdim... a ted k tem par dotazum, jestli bude nekdo tak hodnej a poradi... (jeste dodam, ze auto pred prodejem delsi dobu stalo - majitel byl 65letej pan, kterej s tim ke konci nejezdil, takze vetsina tech zavad tim muze asi bejt zpusobena)

1) pri popojizdeni po praze obcas volnobezny otacky casto vyskocej na 1500 - ale cet sem tady o tom, takze asi zkusim kouknout na ten krokovej motorek, jestli ho najdu :)

2) klima nechladi, asi zkontrolovat pojistku, pripadne nechat doplnit, nebo na tom neco zkontroluju sam?

3) nemam vyskove stavitelny sedadlo ridice, nebo sem na to neprisel... mam tam jednu paku a pritom mam pocit, ze v SX by to melo bejt seriove...

4) kdy se rozsveci kontrolka benzinu? mela by probliknout uz pri startovani? dneska sem jel, ze byla rucicka benzinu v cervenym a kontrolka nic, tak jestli nemam prasklou zarovku...

5) jel sem 200km z brna a hodne sem to hnal a mel sem pocit, ze se mi hreje stredovej tunel, kolem rucni brzdy a tak, nic extremniho, ale bylo to proste teplejsi, nez treba palubka... je to normal?


diky moc za rady, treba si este na neco vzpomenu :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

4) ona bude v cervenom tak 50km potom zacne slabunko svietit a onedlho svieti uz silno (aspon u mna) a rucicka este klesa a klesa, ale ja radsej "capujem" benzin prv nez sa rozsvieti, lebo ked svieti sa mi horsie startuje. pri startovani to neproblikuje.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

mrk píše:4) ona bude v cervenom tak 50km potom zacne slabunko svietit a onedlho svieti uz silno (aspon u mna) a rucicka este klesa a klesa, ale ja radsej "capujem" benzin prv nez sa rozsvieti, lebo ked svieti sa mi horsie startuje. pri startovani to neproblikuje.
jinak receno sviceni kotrolky teda asi znamena "hele uz fakt natankuj, mas na to dveste metru..." :) dik :)

to all> jinak este bych byl moc rad, kdyby se tu vyskytla prirucka ke stazeni, protoze v ty svy italsky si fakt moc nepoctu :))) beru klidne i anglickou, neni nekde?

a este pokud nekdo doporucite dobrej, prijemne a levnej servis v praze, dik :)
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

smidra píše: jinak receno sviceni kotrolky teda asi znamena "hele uz fakt natankuj, mas na to dveste metru..." :) dik :)

to all> jinak este bych byl moc rad, kdyby se tu vyskytla prirucka ke stazeni, protoze v ty svy italsky si fakt moc nepoctu :))) beru klidne i anglickou, neni nekde?

a este pokud nekdo doporucite dobrej, prijemne a levnej servis v praze, dik :)
ani nie, este tam ma byt okolo 6l ak sa nemylim, to by stacilo aj na 80km. ALE - citujem prirucku: "Vyprazdnenie palivovej nadrze moze sposobit poskodenie katalyzatora. (okrem ineho aj spalenie palivoveho cerpadla) Ihned po rozsvieteni oznamovaca doplnte palivo."
a ako som uz napisal, mne to s prazdnou nadrzou horsie startuje.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

3) a mas aj vyskovo nastavitelny volant ?
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

mrk píše:3) a mas aj vyskovo nastavitelny volant ?
volant jo, sedadlo ne :)
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

smidra píše:
mrk píše:3) a mas aj vyskovo nastavitelny volant ?
volant jo, sedadlo ne :)
asi ked ho vyrabali nemali zrovna nastavitelne sedacky na sklade. DAEWOO.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

mrk píše:
smidra píše:
mrk píše:3) a mas aj vyskovo nastavitelny volant ?
volant jo, sedadlo ne :)
asi ked ho vyrabali nemali zrovna nastavitelne sedacky na sklade. DAEWOO.
aha, nekde udelali soudruzi v koreji chybu... no supr :)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Tak uz jsem taky jeden s Lanosem! :) a mam par dotazu...

Příspěvek od Blue Lanos »

smidra píše:Tak sme si s protelkyni vcera zakoupili lanose, diky moc vsem, co mi v minulym threadu radili s koupi :) pokud to nekoho zajima, je to 1.6 SX, r.v. 1999, 2xSRS, ABS, klima, predni mlhovky, najeto 51000, puvodne z italie. s autem celkem spokojenost, budu vedet vic, az nejakej ten tisic najezdim... a ted k tem par dotazum, jestli bude nekdo tak hodnej a poradi... (jeste dodam, ze auto pred prodejem delsi dobu stalo - majitel byl 65letej pan, kterej s tim ke konci nejezdil, takze vetsina tech zavad tim muze asi bejt zpusobena)

1) pri popojizdeni po praze obcas volnobezny otacky casto vyskocej na 1500 - ale cet sem tady o tom, takze asi zkusim kouknout na ten krokovej motorek, jestli ho najdu :)

2) klima nechladi, asi zkontrolovat pojistku, pripadne nechat doplnit, nebo na tom neco zkontroluju sam?

3) nemam vyskove stavitelny sedadlo ridice, nebo sem na to neprisel... mam tam jednu paku a pritom mam pocit, ze v SX by to melo bejt seriove...

4) kdy se rozsveci kontrolka benzinu? mela by probliknout uz pri startovani? dneska sem jel, ze byla rucicka benzinu v cervenym a kontrolka nic, tak jestli nemam prasklou zarovku...

5) jel sem 200km z brna a hodne sem to hnal a mel sem pocit, ze se mi hreje stredovej tunel, kolem rucni brzdy a tak, nic extremniho, ale bylo to proste teplejsi, nez treba palubka... je to normal?


diky moc za rady, treba si este na neco vzpomenu :)


1) moze byt krokac - ale neviem ci to sam opravis
2) klima je fuse ok tak ti uslo medium a radsej to nepustaj - Doplnit! Horsia varianta - Kopresor v cudu :oops:
3) ani na to neprides pac ho urcite nemas :) Rocniky 98 99 urcite nemali vyskovo stelovatelne sedaky. Mozes byt rad, ze mas aspon volan ja nemam ani to. A keby si ozaj chcel povedz eMKasovi nech ti da soferske sedadlo on ma stelovatelne ale nema stelovatelny volant hihi :lol: :lol:
Asi mali tamani v tom case prebytek sedakov :):):) Lenze on ma polaka...
4)tak ako pisal mrk
5)ja som to nikdy nesledoval :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Blue Lanos> no doufam, ze ta klima nebude kompresor, precejenom se na leto hodi a novej asi nebude lacina zalezitost... se sedadlem se teda nejak smirim a na tu kontrolku asi nervy mit nebudu, abych cekal, jestli se rozsviti ;) dik :)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

nemas zac ;) neboj kompresor bude fit inak novy stoji asi okolo 10tis :roll:
Sedadlo je detail na to jaku mas suprovu vybavu Obrázek
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

>> Smidra >>
Za prvé blahopřeju ke koupi. Mám víceméně to stejné co ty (rok, výbava, stav tachometru). Co se týče bodu 4, tak jsem to nedávno zkoušel. Pokud se trvale rozsvítí hladový oko, tak je v nádrži asi 4L beneli ;) Ten volnoběh máš vysokej, já mám i se studeným motorem něco přes 1000, pak to spadne asi na 800-850. Klimu si poslechni jestli sepne když ji zapneš a trochu by měly klesnout otáčky. O tom zahřátým tunelu taky nevím.......ale takhle dlouhou trasu jsem ještě nejel :)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Blue Lanos píše:nemas zac ;) neboj kompresor bude fit inak novy stoji asi okolo 10tis :roll:
Sedadlo je detail na to jaku mas suprovu vybavu Obrázek

Hlavně Blueovi neříkej, že máš sklopitelný zadní sedadla.......on to blbě nese :twisted: :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:Hlavně Blueovi neříkej, že máš sklopitelný zadní sedadla.......on to blbě nese :twisted: :mrgreen:
ok, tak ja to nerikam :D

jinak mam pocit, ze ta klima nesepne, resp. otacky neklesnou... ale jaksi sem se este nedostal ke kontrole ty pojistky, tak doufam, ze to bude tim...
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:
Mareman píše:Hlavně Blueovi neříkej, že máš sklopitelný zadní sedadla.......on to blbě nese :twisted: :mrgreen:
ok, tak ja to nerikam :D

jinak mam pocit, ze ta klima nesepne, resp. otacky neklesnou... ale jaksi sem se este nedostal ke kontrole ty pojistky, tak doufam, ze to bude tim...
No, pojistka může rupnout i tak.......ale neměla by. Většinou praskne z nějakýho důvodu :roll: V Lanosu jsou dvoje pojistky, jedny pod volantem a druhý v motorovým prostoru napravo. Řek bych, že pojistka klimy bude tam :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Odpovědět

Zpět na „LANOS“