Osvedcenie o evidencii

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Osvedcenie o evidencii

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Od 1.3. 2005 sa u nas pri prihlaseni vozidla do evidencii vydava namiesto niekdajsich velkych TP a malych OEV uz len jeden doklad - Osvedcenie o evidencii. List vo formate A4. Prisiel som na niekolko nepraktickych veci:
1. Strasne zly format,velky,je sice mozne ho poskladat do maleho obalu,ale pri cestnej kontrole to rozbalite 3-4 krat a uz bude dokrceny atd.
2. Su v nom uvedene vsetky udaje,dokonca aj rozmer diskov a pneu - pre nas tunerov velmi nepohodlne,lebo policajti pri cestnej kontrole hned zistia nepovoleny rozmer diskov aj pneu,pokial ich nemate dopisane ako alternativny rozmer,co ma u nas malokto. Uz sa donho ale nevpisuju kontroly TS,na to sluzi uz iba cervena karticka z STK,prip. zelena z EK.
3. Mam auto na lizing,original velkeho TP mala lizingovka,male OEV ja ako najomca - co teraz poslat do lizingovky,ked mam uz iba jeden doklad? Akceptuje sa pravne aj kopia overena notarom? Staci to lizingovke ako doklad o tom,ze oni su vlastnikom?
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

hmmm tak s tymi kolami to asi nijakeho tunera nepotesi :(
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Niektory z nas tu uz raz riesil zapisanie ineho rozmeru,nie? Ako to teda dopadlo? Dal by som si ich zapisat aj ja. Certifikat od diskov mam,ale len v nemcine...
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Bol som tuto stredu na odbore dopravy aj ja :evil: ale ako iste spravne tusite nepochodil som kladne....ale co v tejto republike ide lahko fuck :x

Pan tam na mna kukal jak kebych mu zjedol uz veceru cumel do toho TUW certif a do VT a po 20sekundach z neho vypadlo, ze oni to vlastne UZ ani nerobia a ze este nevysiel :idea: zakon o technickom stave vozidla, takze to nespravia ani policajti :evil: no ale toto ma uz vazne na*ralo!! Tak sa ho pytam, ze co potrebujem vlastne k tomu aby to slo vobec teraz? Panecek sa hlboko zamyslel a zdelil mi, ze mam poziadat importera aby to dal pisomne, ze sa tam daju tie kola pouzit :lol: Ja mu na to ale oni sa so mno o tom nebudu ani bavit!! On ze, co by nie, ze za nejaky poplatok Vam to vydaju :roll: Chceeem to vidiet!!!

Som sa o tomto probleme bavil z Richim hadam nam nieco blizsie o tom poskytne aj on. :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

No Blue,ja uz som to minuleho roku skusal riesit u dovozcu priamo v BA a neuspel som. Museli by vraj mat podklad od vyrobcu z Korei na povolenie ineho rozmeru diskov aj pneu. A stacilo tak malo,mozno len podplatit sekretarku aby to natukala na hlavickovy papier v slovencine a Odbor dopravy by to uznal a zapisal do TP. Takze?!
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

no takze pozeram, ze tu rozoberate znamu temu..... :D
ako uz blue spominal, zakon c. 116/1996 stratil platnost 28.2.2005, to znamena, ze vsetky suvislosti, tykajuce sa sposobilosti a technickehostavu vozidla su momentalne neupravitelne...pretoze neexistuje smernica a ani zakon, podla ktoreho postupovat...do noveho zakona ma prist 76 novyhc zariadeni podla EU a uplny zakon bude az 1.1.2005...to znamena, ze do 1.7. nemusite rieist problem s pneumatikami...
ja sam si tera vybavujem zapisanie mijich 16" tak potom napisem ako presne postupovat...ale hlavne je mat aplikacny list danych kolies alebo vyjadrenie TUV, resp. uz solvenskej STK... :arrow:
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Odkial si zohnal Richi aplikackny list alebo vyjadrenie TUV? Od predajcu diskov? Ja ich mam doma na CD od AEZ a ENZO diskov,ktore mam ja. Ale su v nemcine. Takze - najprv uradny preklad,potom slovenska STK,potom odbor dopravy,nakoniec inspektorat?
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

no kedze mam OZ, tak tam sa take dava ku kazdemu kolesu....kedze boli urcene na export, mam len aplikacny list a tuv nie.....ale to staci...ked to mas v nemcine, nevadi..ja to mam v anglictine...netreba preklad....priklada sa to ako priloha k ziadosti o zmenu technickeho stavu vozidla starsiemu referentovi na ODI...a potom treba cakat na vyjadrenie....este neviem presne ako to bude..konzultujem to na OR PZ sekcia dopravy a dopravnych nehod..tak potom dam vediet
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Tak konzultuj rychlo,nexcem aby mi na ceste moje 15" vyzuli polisi! :lol:
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

nevyzuju, to sa neboj....keby nieco tak mi volaj...ja uz to vyriesim....len pri kontrole nerob zo seba debilka...
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

richiprofi píše:nevyzuju, to sa neboj....keby nieco tak mi volaj...ja uz to vyriesim....len pri kontrole nerob zo seba debilka...
Myslis,ze si trufnu ked uvidia znacku PP-NEXIA? :shock:
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

ano...pretoze vidia, ze mas love, kedze si dal 10000 za spz..asi tak... 8)
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

richiprofi píše:ano...pretoze vidia, ze mas love, kedze si dal 10000 za spz..asi tak... 8)
Lenze nebudu vediet,na koho natrafili...
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

no vidim, ze nemas az take skusenosti s policiou :D ale v pohode....tam na vychode su sami droooti :lol:
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

richiprofi píše:no vidim, ze nemas az take skusenosti s policiou :D ale v pohode....tam na vychode su sami droooti :lol:
S Policiou mam len kladne skusenosti. Jedna pokuta 500,- Sk v Ziline za rychlost,jedna 150,- v Kosiciach za nespravne otacanie a jedna 100,- Sk v Poprade za statie na travniku. Ostatne kontroly OK,slusny,zazelal som im prijemnu sluzbu a oni mne stastnu cestu. Nie kazdy je frajer ako Vy Blavaci,na polisov treba len slusne a kamaratsky,nie frajersky a povysene!
Odpovědět

Zpět na „POKEC“