Elektrika

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Elektrika

Příspěvek od Peggy »

Koukal jsem do manuálu na pojistkovou skřínku vnitřní a pojistka F11 značí že je to Osvětlení odkládací schránky a Zvonek. Co ten zvonek znamená, tak to fakt nevím. Napadlo mě že třeba když zapomeneš zapnuté světla a nebo třeba dveře, tak některá auta vydávají pískací ton. Ale u mě nic. A scránka my taky nesvítí. Hledal jsem tam žárovku a žádnou sem tam nenašel. Klucí vám ta odkl. skřínka svítí ?
Peggy
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

....no mne nesviti, nesvitila ani nikdy svitit nebude :lol: Nie je tam ziarovka ale popolnik po vysunuti ma svietit Obrázek
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Elektrika

Příspěvek od Peggy »

Aha takže popelník a né odkládací skřínka u spolujezce. A co ten zvonek ?
U vnitřní pojistkový skřínky na stěně je taková krabička a vypadá to jako reproduktorek a je to v hnědém plastu. Tak jsem myslel že to je ten zvonek. No nesvítí my taky kontrolka na rezervu (palivo) a kontrolka na mlhový světla. No a tak jsem si myslel že jsou prasklé kontrolky v přístrojovce (tachometru) No tak jsem to celý demontoval a vyndal jsem i tachometr. Zjistil jsem že ty žárovičky jsou v pořádku. A tak nevím kde by mohla být chyba. Ručička palivoměru ukazuje normálně a když zapnu i ty mlhovky, tak kontrolka ve vypínači taky svítí. Tak fakt nevim kde by to mohlo zlobyt.
Jinak ti děkuju za objasnění s tim popelníkem.
Peggy
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Re: Elektrika

Příspěvek od Mareman »

Peggy píše:Koukal jsem do manuálu na pojistkovou skřínku vnitřní a pojistka F11 značí že je to Osvětlení odkládací schránky a Zvonek. Co ten zvonek znamená, tak to fakt nevím. Napadlo mě že třeba když zapomeneš zapnuté světla a nebo třeba dveře, tak některá auta vydávají pískací ton. Ale u mě nic. A scránka my taky nesvítí. Hledal jsem tam žárovku a žádnou sem tam nenašel. Klucí vám ta odkl. skřínka svítí ?
Peggy
No já bych řek, že zvonkem se myslí gong, kterej prndá když nemáš zapnutý pásy nebo chceš zdrhnout z auta se zapnutejma světlama atd. Jinak žárovku tam mám.....dokonce mi i svítí.......a taky jsem objevil jednu "novou" nad popelníkem :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Elektrika

Příspěvek od Peggy »

Aha. No mě to žádný zvuk při nezapnutých pásech nebo při zapomenutých světlech nevydává. Tak to budu muset prověřit. A tobě to vydává gong ? Jinak popelník my taky svítí, ale přihrádka u spolujezdce nikoliv. Ani jsem tam nenašel žárovku. Přesto děkuju za pomoc a napiš mi jak je to u tebe s tim gongem. Lanos r.v.98
Peggy
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Re: Elektrika

Příspěvek od Mareman »

Peggy píše:Aha. No mě to žádný zvuk při nezapnutých pásech nebo při zapomenutých světlech nevydává. Tak to budu muset prověřit. A tobě to vydává gong ? Jinak popelník my taky svítí, ale přihrádka u spolujezdce nikoliv. Ani jsem tam nenašel žárovku. Přesto děkuju za pomoc a napiš mi jak je to u tebe s tim gongem. Lanos r.v.98
Peggy
Jasně, že ano. A určitě to dělaj všechni Laníci. Jestli jsi našel, že má žárovka a gong jednu pojistku, tak to prověř. Jestli to nebude pojistkou, tak může být upadnej drát od ní, nebo studeňák. Dokonce jsem tu kdesi četl, že se někomu nevyplatilo starotvat dokud ještě gong gonguje.....že mu pak něco odešlo a po opravě už startuje až po tom co to přestane řvát a v pohodě :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: ned dub 03, 2005 13:10

Elektrika

Příspěvek od Peggy »

OK. Musím to prozkoumat.
A Dík !!!
Peggy
mazesk
Příspěvky: 349
Registrován: pát bře 05, 2004 11:14
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrika

Příspěvek od mazesk »

Mareman píše:
Peggy píše:Aha. No mě to žádný zvuk při nezapnutých pásech nebo při zapomenutých světlech nevydává. Tak to budu muset prověřit. A tobě to vydává gong ? Jinak popelník my taky svítí, ale přihrádka u spolujezdce nikoliv. Ani jsem tam nenašel žárovku. Přesto děkuju za pomoc a napiš mi jak je to u tebe s tim gongem. Lanos r.v.98
Peggy
Jasně, že ano. A určitě to dělaj všechni Laníci. Jestli jsi našel, že má žárovka a gong jednu pojistku, tak to prověř. Jestli to nebude pojistkou, tak může být upadnej drát od ní, nebo studeňák. Dokonce jsem tu kdesi četl, že se někomu nevyplatilo starotvat dokud ještě gong gonguje.....že mu pak něco odešlo a po opravě už startuje až po tom co to přestane řvát a v pohodě :roll:
ale tak, gongovat? ked sme kupili auto, tiez som si myslel, ze to gonguje preto, ze mam cakat dokial si auticko natianhe benzin a podobne srandicky, ze mu to chvilku trva.. (asi 3 sek.) ale potom som prisiel na to, ze to sposobuje nezapnuty pas... to by nemalo spolu moc suvisiet.. :roll:
Obrázek

lanos 1,5; hatchback 5D; bez výbavy :-)

(stale som tu s vami, aj ked uz velim francuzovi :) )
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Jasný, logicky je to tak jak říkáš, gong by měl být pouze na upozornění něčoho zapnutýho/vypnutýho. Jen jsem tlumočil příspěvek, kterej jsem na foru objevil. Nejsem si už jistý jestli to byl Lanos nebo jiný Daewoo. Ale každopádně je rozumný otočit klíček do zapalování.......sluchem počkat až čerpadlo nasosne beneli a teprve po tom startovat ;)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Jinak mě gong vyhovuje, protože většinou mám zapnutý světla i teď přes den a jelikož na palubce Lanose není žádná kontrolka zapnutých světel......mimo toho že se rozsvítí osvětlení budíků a podsvětlení naklonění světel (což ale ve dne není vidět), tak by se mi určitě stávalo, že bych z auta odešel se zapnutýma světlama a pak se odpoledne vztekal, že mám baterku v pytli Gong pěkně gongne a já vím, že neco není jak by mělo :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
mazesk
Příspěvky: 349
Registrován: pát bře 05, 2004 11:14
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazesk »

tak tak :D inak mne sa ten zvuk tahania benzinu paci, doteraz som sa s takym zvukom nikde nestretol.. citit z neho taku silu :lol: :lol:
Obrázek

lanos 1,5; hatchback 5D; bez výbavy :-)

(stale som tu s vami, aj ked uz velim francuzovi :) )
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

mazesk píše:tak tak :D inak mne sa ten zvuk tahania benzinu paci, doteraz som sa s takym zvukom nikde nestretol.. citit z neho taku silu :lol: :lol:
To už ale zavání nějakou úchylkou........to sem radši netahej :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Mareman píše:
mazesk píše:tak tak :D inak mne sa ten zvuk tahania benzinu paci, doteraz som sa s takym zvukom nikde nestretol.. citit z neho taku silu :lol: :lol:
To už ale zavání nějakou úchylkou........to sem radši netahej :mrgreen:
Ja zasa casto voniam zo svojho vyfuku! Jednoducho sa mi ta vona paci,nie je to hned uchylka! Dufam ze teraz po novej GO bude "voniat" este krajsie. Aj ked raz mi tu jeden kolega z klubu odpisal - Necichat,jezdit...
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Kluci s tim gongem jestli mate všecky pojistky vyndane a zas vracene a samo zkontrolované tak zkuste odpojit přímo konektor na gongu a znovu zapojit.většinou se probere.A ještě lanos nemá kontrolku na mlhovku v přístrojovce,jen na spínači.A ještě kontrolka na rezervu svítí až když je nádrž skoro prázdná.Chce to pevné nervy nebo plný kanystr v kufru. :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

palikx píše: .A ještě lanos nemá kontrolku na mlhovku v přístrojovce,jen na spínači. :D
Ja som si bol isty, ze tam kontrolka je. Ale ked som cital tvoje vyjadrenie, popadli ma pochybnosti a pred chvilou som utekal do auta zistit, ako to v skutocnosti je :lol: . A zistil som, ze sa poriadne mylis :!: :roll: . Moj SX r.v. 1998 ma nalavo od tachometra zelenu kontrolku prednych hmloviek (akoby dolava svietiaci reflektor s toma lucmi preskrtnutymi zvislou ciarou), a napravo od tachometra oranzovu kontrolku zadnych hmloviek (doprava svietiaci reflektor preskrtnuty zvislou vlnovkou).
A kedze ten moj je r. 1998, nechapem, preco by to novsie Lanosy nemali mat. Iba ak by to bola zalezitost "luxusnej" SX-kovej vybavy 8)
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Odpovědět

Zpět na „LANOS“