Cesta do Francúzka

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Isli by ste autom 2000 km ?

Anketa končí za pon dub 04, 2005 20:41

Ano
10
83%
Nie
2
17%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Cesta do Francúzka

Příspěvek od Dede »

...taak planujem cestu na zapadne pobrezie Francúzka a rad by som to absolvoval Nexiou. No ale je to skoro 2000 km a ja neviem ci mi to moje auto vydržíííí. Poradte na čo treba pred cestou pozriet, čo by sa mohlo pravdepodobne odfajčit cestou, veď predsa je to daleko :? Auto je 3000km po servisnej prehliadke ...
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Ja mam najazdene 75000 a mozem sadnut do auta hoci kedy a ist do francuzka a nemusim sa bat ze nedojdem.Ked absolvujem kazdy rok dovolenku NEXIA ide v kuse len s malymi prestavkami 1200km v pohode.Skontolujem si pred jazdov olej a vodu a uz prasim :D :D :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nevim jak ted ale driv sem to rict nemohl nenajel sem ani 1000KM v kuse porad odchazelo neco asi trikrat se mi znicil imobilizer v klicku odesel alternator v H.Kralove na srazu mi odesla spinacka ted je v hajzlu posylovac brzd.ja bych bohuzel sve nexii nemohl duverovat :cry:
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Spinacku som uz davnejsie rozobral a riadne premastil.Sem tam zadymela. :( Od premastenia nemam problem.V alternatore som kontroloval uhliky.Boli v poriadku :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta do Francúzka

Příspěvek od Ivan »

Dede píše:...taak planujem cestu na zapadne pobrezie Francúzka a rad by som to absolvoval Nexiou. No ale je to skoro 2000 km a ja neviem ci mi to moje auto vydržíííí. Poradte na čo treba pred cestou pozriet, čo by sa mohlo pravdepodobne odfajčit cestou, veď predsa je to daleko :? Auto je 3000km po servisnej prehliadke ...
A proč by prosímtě Nexie neměla tu cestu vydržet????

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

.... lebo ma uz 9 rokov :?
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

Ja bych se toho nebal. Byl sem uz dvakrat v Chorvatsku a auto slapalo jako hodinky ;)
S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

Neboj,jestli jí máš v dobrym stavu,tak to vydrží uplně v pohodě...Dyť to neni škodovka...
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

...sak prave auto mam necele 4 mesiace, je po garannej prehliadke, je v dobrom stave ale bojim sa aby mi neodislo tesnenie pod hlavou, alternator, spinacia skrinka alebo cokolvek ine. Idem z Kosic do Nantes a je to 2298km, je to dost aj na mna ale viac sa bojim o auto. Mozem ist aj 2 rocnou octaviou co ma mama ale, neviem ci by si zvykla na moju nessiu :(
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

Hele kdyby jsi takhle premyslel tak bys nemohl jet skoro nikam :lol:

Stejne tak se muze neco vys..t i na ty oktavce, vzdyt je to jen technika a pokud mas auto po prohlidce a vse je ok tak bych to neresil.
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

..potom ok! ! ! snad sa nic nepoje** a dojdem !! Vsetko nafotím a poslem potom tu na forum ...hehe moj chevrolet pod eifelovkou, pri oceáne .... na champs ellysés :lol: :lol: :lol: :lol:
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Dede píše:...sak prave auto mam necele 4 mesiace, je po garannej prehliadke, je v dobrom stave ale bojim sa aby mi neodislo tesnenie pod hlavou, alternator, spinacia skrinka alebo cokolvek ine. Idem z Kosic do Nantes a je to 2298km, je to dost aj na mna ale viac sa bojim o auto. Mozem ist aj 2 rocnou octaviou co ma mama ale, neviem ci by si zvykla na moju nessiu :(
Cloveceee :shock: tam sme boli koncom novembra z prace na sluzobke nie priamo v Nantes tam sme boli len na vylete :lol: Byvali sme v Chateaudun je to tiez pekna streka. Isli sme ale octaviou 1.9TDI cez nemecko to dalo 210km osobne testovane. Ibak cesta je to nekonecna hlavne cez to pomale Francuzko. V Nemecku sa musis trocha prisposobit rychlejsej ale podla mna bezpecnejsej jazde. Mz sme isli 2 vodici jedenkrat sme to robili za jeden den ale to sme isli este dalej Montilieres start bol o 0.00 a do ciela sme dosli o 22.15 takze pre jedneho skoro nemozne tolko km/1den :roll: Druhu cestu sme isli samozrejme s prestavkou v Nemecku a pekne sviezi sme potom dorazili do FR ;)

Samozrejme by som si dal Nessi skontrolovat a ak sa da pomenit olej brzdovku a tak...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ja byl presne tam kde Blue, a taky sluzobne (asi to bude tym ze robime v tej istej firme :lol: :lol: :lol: ).

Isli sme na dvakrat, vyrazali sme v pondelok okolo 15,00 a v rakusku nas zastihla snehova kalamita. stali sme asi dve hodiny na dialnici kvoli 5 or 6 skrizenym kamionom. Spat sme sli pre polnocou a vstavali sme okolo 5,00 a vyrazali sme zasa na cesty.

Cez nemecko bola cesta v pohode a po francuzsku po dialniciax taky do pohody. horsie sa mi zdali byt kruhace, aj v malej dedine minimalne dva :D .
Po navrate na slovensko mi kruhace zacali xybat. clovek ked nevedel kam odbocit tak sa tri krat potocil na kruhaci spolujazdec kukol v maposovi spravny smer a mohli sme opustit kruhac :lol: :lol: :lol: .

Samozrejme si zober zo sebou dost vody do ostrekovacov, my sme minuli asi 12 - 15 litrov. ale to bola zima a vsade snex a voda, teraz by to malo byt uz lepsie.
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

Anonymous píše:ja byl presne tam kde Blue, a taky sluzobne (asi to bude tym ze robime v tej istej firme :lol: :lol: :lol: ).

Isli sme na dvakrat, vyrazali sme v pondelok okolo 15,00 a v rakusku nas zastihla snehova kalamita. stali sme asi dve hodiny na dialnici kvoli 5 or 6 skrizenym kamionom. Spat sme sli pre polnocou a vstavali sme okolo 5,00 a vyrazali sme zasa na cesty.

Cez nemecko bola cesta v pohode a po francuzsku po dialniciax taky do pohody. horsie sa mi zdali byt kruhace, aj v malej dedine minimalne dva :D .
Po navrate na slovensko mi kruhace zacali xybat. clovek ked nevedel kam odbocit tak sa tri krat potocil na kruhaci spolujazdec kukol v maposovi spravny smer a mohli sme opustit kruhac :lol: :lol: :lol: .

Samozrejme si zober zo sebou dost vody do ostrekovacov, my sme minuli asi 12 - 15 litrov. ale to bola zima a vsade snex a voda, teraz by to malo byt uz lepsie.
to som bol ja, ;) ;)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Tak ja jsem byl pod pařížem Oktávkou 1.9TD pač jsem neměl ještě vlastní auto. Možná že toho roku to testnu již svou Nubirou 3 :)

Na jeden zatah to jde, (z Košic už asi ne) ale nestojí to za to pak cely den jsem prospal. Až další den jsem k něčemu byl.

cca 6 let tomu jsem byl tranzitem v italsku ve Foggi (1800km od Třince), který nejel víc jak 120km/h (trohu vylitaný motor) a to jsem dal taky na jeden zatah (jel jsem to 20hod. + 3hod zastavek). Dnes mohu tvrdit ze bych už to nedal. Z fizičkou bych to dal ale zodpovědnost za 8 lidí zamnou za nějaký karambol kvůlí ušetřených pár hodin nemá cenu. Čim jsem starší tím jsem opatrnější (aspoň se snažím) 8)

Jet z autem delší trasu po nějaké prohlídce bych se nebál, pač auto se víc kazí popojižděním než nizkým letem nad dálnicí :). Pokud se ti nesí nerozsype do německých hranic (což je min. 1/3 cesty) tak už to podle mě dotáhne do konce.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“