Espero?!

Moderátor: Blue Lanos

slavkoman
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:13

Espero?!

Příspěvek od slavkoman »

Rozhodujem sa kupit bud Feldu,alebo Espero!
Poradte mi naco si mam davat pozor pri Espere?
Ako je to s kvalitou karoserie acelkovo spolahlivost vozu a najcastejsie chyby!
Dik za odpovede!
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Espero?!

Příspěvek od PetrCBR »

slavkoman píše:Rozhodujem sa kupit bud Feldu,alebo Espero!
Poradte mi naco si mam davat pozor pri Espere?
Ako je to s kvalitou karoserie acelkovo spolahlivost vozu a najcastejsie chyby!
Dik za odpovede!
No Felicie a Espero a jsou uplne jine kategorie. Pokud ti jde o jednoduchost tak jdi do Felicie ... pokud chces pohodli, komfort a hodne prostoru, jdi do Espera. Caste vady Espera ? No je dobre zkontrolovat veskerou elektroniku (a ze ji tam je pozehnane) a klasicke veci, ktere se kontroluji .... tedy napr. olej (jestli neni na vicku emulze), celkova tesnost motoru, cepy, loziska a tlumice (zkusebni jizdou), ABS, AirBag, vyfuk (jsou to 3 dily a obecne docela trpi).
Jak jsem psal ... Espero je uplne jina kategorie vozidla ... ja jsem si ho vybral a zatim nelituju ... sice jsem hned po koupi do nej investoval, ale jsou to vsechno spotrebni veci, ktere jsem menil spise preventivne.
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

PetrCBR píše:
slavkoman píše:Rozhodujem sa kupit bud Feldu,alebo Espero!
Poradte mi naco si mam davat pozor pri Espere?
Ako je to s kvalitou karoserie acelkovo spolahlivost vozu a najcastejsie chyby!
Dik za odpovede!
No Felicie a Espero a jsou uplne jine kategorie. Pokud ti jde o jednoduchost tak jdi do Felicie ... pokud chces pohodli, komfort a hodne prostoru, jdi do Espera. Caste vady Espera ? No je dobre zkontrolovat veskerou elektroniku (a ze ji tam je pozehnane) a klasicke veci, ktere se kontroluji .... tedy napr. olej (jestli neni na vicku emulze), celkova tesnost motoru, cepy, loziska a tlumice (zkusebni jizdou), ABS, AirBag, vyfuk (jsou to 3 dily a obecne docela trpi).
Jak jsem psal ... Espero je uplne jina kategorie vozidla ... ja jsem si ho vybral a zatim nelituju ... sice jsem hned po koupi do nej investoval, ale jsou to vsechno spotrebni veci, ktere jsem menil spise preventivne.
Ještě bych dodal k té větě "Pokud ti jde o jednoduchost tak jdi do Felicie ..." Pokud ti jde o jednoduchost, pískání brzd při příjezdu ke křižovatce a nasledne pusteni brzdoveho pedalu, předraženost, velice snadna vykradatelnost, a ani si nejsem jist zda ma posilovač řízení,takže pro žesnkou totalní posilovna... Proste nebud blázen,ale starou felicii si v ZADNEM pripade nekupuj...Mas tady na trhu spousty lepsich,kvalitnejsich a min problemovych aut... Espero je v pohode volba... Za 8 let používaní byl meneny akorat pravdielne olej, vzduchový filtr, vyfukove potrubi, silentbloky zadní nápravy, tlumič zadní nápravy, "prasatko" v zadním bubnu, ložiska zadní nápravy a motorek elektricekho stahovani jednoho okna.. (To že sem mel spise vady na zadní náprave,je asi nejspis zpusobeno tim,že tam mam tažne a tatik s tim jezdil do prace a sem tam na tom voziku nejakou tu tunu odvezl,no.. :? Jinak si myslim,že tyto závady jsou v celku minimalni a bezne položky..
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

T-PK píše:
PetrCBR píše:
slavkoman píše:Rozhodujem sa kupit bud Feldu,alebo Espero!
Poradte mi naco si mam davat pozor pri Espere?
Ako je to s kvalitou karoserie acelkovo spolahlivost vozu a najcastejsie chyby!
Dik za odpovede!
No Felicie a Espero a jsou uplne jine kategorie. Pokud ti jde o jednoduchost tak jdi do Felicie ... pokud chces pohodli, komfort a hodne prostoru, jdi do Espera. Caste vady Espera ? No je dobre zkontrolovat veskerou elektroniku (a ze ji tam je pozehnane) a klasicke veci, ktere se kontroluji .... tedy napr. olej (jestli neni na vicku emulze), celkova tesnost motoru, cepy, loziska a tlumice (zkusebni jizdou), ABS, AirBag, vyfuk (jsou to 3 dily a obecne docela trpi).
Jak jsem psal ... Espero je uplne jina kategorie vozidla ... ja jsem si ho vybral a zatim nelituju ... sice jsem hned po koupi do nej investoval, ale jsou to vsechno spotrebni veci, ktere jsem menil spise preventivne.
Ještě bych dodal k té větě "Pokud ti jde o jednoduchost tak jdi do Felicie ..." Pokud ti jde o jednoduchost, pískání brzd při příjezdu ke křižovatce a nasledne pusteni brzdoveho pedalu, předraženost, velice snadna vykradatelnost, a ani si nejsem jist zda ma posilovač řízení,takže pro žesnkou totalní posilovna... Proste nebud blázen,ale starou felicii si v ZADNEM pripade nekupuj...Mas tady na trhu spousty lepsich,kvalitnejsich a min problemovych aut za stejnou a mnohdy jeste lepsi cenu.... Espero je v pohode volba... Za 8 let používaní byl meneny akorat pravdielne olej, vzduchový filtr, vyfukove potrubi, silentbloky zadní nápravy, tlumič zadní nápravy, "prasatko" v zadním bubnu, ložiska zadní nápravy a motorek elektricekho stahovani jednoho okna.. (To že sem mel spise vady na zadní náprave,je asi nejspis zpusobeno tim,že tam mam tažne a tatik s tim jezdil do prace a sem tam na tom voziku nejakou tu tunu odvezl,no.. :? Jinak si myslim,že tyto závady jsou v celku minimalni a bezne položky..
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Re: Espero?!

Příspěvek od goror »

slavkoman píše:Rozhodujem sa kupit bud Feldu,alebo Espero!
Poradte mi naco si mam davat pozor pri Espere?
Ako je to s kvalitou karoserie acelkovo spolahlivost vozu a najcastejsie chyby!
Dik za odpovede!
ak chces feldu tak si kup aspon 1,6glxi a ta by mala mat aj slusnu vybavu
inac espero ma v o vybave takmer vsetko moje nema akurat klimu ale manualna je aj tak na figu, a feldy sa aj o daco drahsie predavaju
slavkoman
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 17, 2005 23:13

Espero vs. Felda

Příspěvek od slavkoman »

Este aby som upresnil:
Presne na to som myslel.Aj to je mi jasne,ze felda nema vybavu a napr. zadne dvere dost rychle "hniju" a pod.,ale zas nahradne diely su lacne aj znamych mechanikov mam co by mi feldu "rozobrali a poskladali" uz pomali poslepiacky.No ale zas za rovnaky peniaz mozem mat vacsie auto s vybavou,s klimou samozrejme je drahsi servis a nahradne diely preto som sa obratil na vas s touto otazkou?AKo je to vydrzou karoserue u espera,myslim tym prehrdzavenie?Aby som sa priznal v Espere som este nesiel takze ak sa tu najde niekto z Kosic a je majitelom Espera uz dlhsi cas tak nech sa mi prosim ozve ak bude mat chut!Mimochodom ja som mal doteraz Favosa a v praci jazdim na Fabii Combi!
Caute, pekny den!
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Re: Espero vs. Felda

Příspěvek od goror »

slavkoman píše:Este aby som upresnil:
Presne na to som myslel.Aj to je mi jasne,ze felda nema vybavu a napr. zadne dvere dost rychle "hniju" a pod.,ale zas nahradne diely su lacne aj znamych mechanikov mam co by mi feldu "rozobrali a poskladali" uz pomali poslepiacky.No ale zas za rovnaky peniaz mozem mat vacsie auto s vybavou,s klimou samozrejme je drahsi servis a nahradne diely preto som sa obratil na vas s touto otazkou?AKo je to vydrzou karoserue u espera,myslim tym prehrdzavenie?Aby som sa priznal v Espere som este nesiel takze ak sa tu najde niekto z Kosic a je majitelom Espera uz dlhsi cas tak nech sa mi prosim ozve ak bude mat chut!Mimochodom ja som mal doteraz Favosa a v praci jazdim na Fabii Combi!
Caute, pekny den!
koroziu chyta aj espero zo spodu na dverach moje ma 9rok jazdene leto zima inac karoseria je v uplnom poriadku ,ked kupis espero co bude mat malo najazdene od nejakeho deda co to vyberie dva krat do roka tak budes mat super auto a s pohodlim oproti felde sa to neda vobec porovnat :D
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Espero je dobrá voľba!

Som spokojný a servis nie je drahší ako na feldu!
Ak porovnáš ceny korektne t.z. značkový servis vs značkový servis
a značkové diely vs značkové diely atď...

Už len mať šťastnú ruku...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

tak vitaj esperak,kolko ma to tvoje najazdene_??
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
Shibby
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 02, 2004 19:21
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Shibby »

Jedine ESPERO nic jinyho, vube nechapu jak si mohl volit mezi ESPEREM A FELINOU 8)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

goror píše:tak vitaj esperak,kolko ma to tvoje najazdene_??
To bolo mne? :roll:

140 000 km...
mám ho 2,5 roka a som spokojný, aj keď bez chýb nieje... 8)
zrovna dnes som menil struny (zadné)... ;)
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
metlive
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 05, 2005 14:29

new Espero

Příspěvek od metlive »

caute,

ja som sa dneska stal majtelom tmavomodreho Espera 1.8 CD De Luxe '97

Som zvedavy, ake budem mat skusenosti ja :o))
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Re: new Espero

Příspěvek od Brainman »

metlive píše:caute,

ja som sa dneska stal majtelom tmavomodreho Espera 1.8 CD De Luxe '97

Som zvedavy, ake budem mat skusenosti ja :o))
Co je de luxe?
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
metlive
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 05, 2005 14:29

Příspěvek od metlive »

DAEWOO ESPERO 1.8 CD Executieve de Luxe '97 INRUIL toto je cely nazov...
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

To je ale nejakej dovoz ne? Ja mel (mam) 2,0lt CD max. co sla koupit v CR a takovej nazev nemelo
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“