zahadzane sviecky

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

zahadzane sviecky

Příspěvek od mrk »

Nedavno som menil sviecky (BOSCH --> NGK). Boschky boli dost zahadzane (cierne) a po vymene som citil plynulejsi zaber v nizkych otackach. Ale po asi 500-1000km tento prijemny pocit zmizol a mam pocit, ze aj tie nove sviecky su zasrateee. Cim to moze byt ? Je to tym, ze je nieco na motore zle nastelovane, alebo sa tam ani nic neda stelovat ? Alebo pomoze aj kebyze vymenim kable ku svieckam ? (su tam originalne mam pocit). Motor slape plynulo, ziadne problemy s nim nie su, ani olej nezerie. Sice som tie sviecky este nepozeral, ale na 100% budu zasrateee. dik.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Bohata zmes? Viac benzinu ako vzduchu. Kablami to zrejme nie je. Potrebne je nastavit motor podla analyzatora spalin a nastavit taktiez predstih zazihu.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

tiez sa mi zda bohata zmes & vyssia spotreba (iba v meste - ale ja jazdim uplne kludne do 3500ot max)
zle spalovanie - mozno uz aj katalyzator odisiel (hadam nie), ale mal som 10x viac jednych splodin ako byva obvykle, ale v pohode.
pozrem sa na tie sviecky a ak budu zasrate dam to do Hermesu, nech sa na to pozru.

dik.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Na a tiez by asi nezaskodilo,keby si ho obcas trosku prevetral a prefukol tie sviecky. Ja som kedysi radil a jazdil tiez ako dochodca ale spotreba bola rovnaka ako ked som zacal jazdit svizne a dynamicky - ale pozor,nie ako pretekar s presmykujucimi sa kolesami. Preradujem vzdy az nad 3.000 ot./min.,samozrejme okrem jednotky. A nedusim patku pod 80 km/h ale stvorku tocim az ponad 95 km/h. Mam palubny pocitac,takze lahko sa da spotreba ustriehnut aj pri dynamickej jazde. Odporucam kazdemu,ale mam 16V. Nebyt momentalnej mojej poruchy,nemam problem.
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Radoslav Hološka píše:Bohata zmes? Viac benzinu ako vzduchu. Kablami to zrejme nie je. Potrebne je nastavit motor podla analyzatora spalin a nastavit taktiez predstih zazihu.
Mám pocit, že tak jako předstih, tak ani bohatost na Lanosu nenastavíš. Vše je dáno ŘJ. Bohatost asi můžeš ovlivnit pouze výměnou vzduchového filtru. Není zanesený? Podívej se na tepelnou hodonotu svíček. Domnívám se, že kabelem by to mohlo být, ale to by si cítil, že v určitých otáčkách motor vynechává. Nejvíce to bylo znát tak kolem 1200, potom se to zase ztratilo.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Petr Krtička píše:
Radoslav Hološka píše:Bohata zmes? Viac benzinu ako vzduchu. Kablami to zrejme nie je. Potrebne je nastavit motor podla analyzatora spalin a nastavit taktiez predstih zazihu.
Mám pocit, že tak jako předstih, tak ani bohatost na Lanosu nenastavíš. Vše je dáno ŘJ. Bohatost asi můžeš ovlivnit pouze výměnou vzduchového filtru. Není zanesený? Podívej se na tepelnou hodonotu svíček. Domnívám se, že kabelem by to mohlo být, ale to by si cítil, že v určitých otáčkách motor vynechává. Nejvíce to bylo znát tak kolem 1200, potom se to zase ztratilo.
presne preto som sa pytal, lebo tiez si myslim ze tam neni co stelovat skrutkovacom ako v starej skodovke. vzduchovy filter je tam novy vymeneny koncom minuleho roka spolu s olejom a svieckami NGK BPR6ES, ktore su samozrejme spravne. a uz sme pri tych kabloch. presne tak. mam pocit, ze pri volnobeznych otackach (to je jedno ci so studenym motorom okolo 1500ot/min alebo s mierne teplym pri 900ot/min) mam problemy - zda sa mi ze ked pridam plyn tak to vzdy hrkne/cukne/vynecha. uz som si hovoril, ze asi sa na tom nenaucim nikdy jazdit, ale po vymene sviecok to islo chvilu bez toho hrkania/cukania. jednoducho bud musim totalne pomalicky pustat spojku a velmi pomalicky stlacat plyn aby to nevynechalo alebo to jednoducho vynecha. ale pri vyssich otackach slape normalne. mozu to byt teda aj tie kable ? mozno by som ich aj rad vymenil, ked su uz aj tak stare. ale zasrate su vsetky sviecky mam pocit, aspon tie stare boli. musim to este pozriet.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

myslel som tym, ze ked po preradeni stlacim pedal tak to hrkne. nie hocikedy ked ho stlacim. volnobeh drzi normalne.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Asi nic jiného, než je zkusit vyměnit ti nic nezbyde. V servisu by asi postupovali stejně. Já bych to vyměnil. Z Tesly stojí kabely kolem 400, tak zas tak hrozná investice to není. Jsou kvalitnější, než ty dražší značkové.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“