Hodiny na palubovke

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Hodiny na palubovke

Příspěvek od Bady »

Chcem sa spytat, ci z vas uz niekto neriesil podobny problem, ak sa to da vobec nazvat problemom.. Ale stve ma taka vec: ak mam rozsvietene svetla na nexii, tak tie digitalne hodiny na palubovke svietia dost slabo, a ak chodim s rozsvietenymi svetlami cez den, tak to vobec nie je vidiet, kolko je hodin. A kedze na Slovensku sa uz pravdepodobne bude jazdit aj v lete cez den so zapnutymi svetlami, chcel by som, aby tie hodiny svietili tak intenzivne a silno, ako pri vypnutych svetlach. Co myslite, da sa to?
Reklama
 

Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Ak som si dobre vsimol, tak ked sa zapnu svetla,tak ide podsvietenie hodin a radia dole, takze pozri ako to svieti bez svetiel a ked tak odpoj (ak najdes) kabel co ide z okruhu od osvetlenia. Na radiu je to tusim stredny kolik v spodnom rade. .. Aspon ja by som to takto skusil...
Alebo kup druhe hodiny :D
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Nebo vysoce svitive LED diody :P
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Rad by som vedel preco ta svietivost hodin je takto "logicky" vyriesena. Este naopak by mali viac svietit so stretavackami ako bez nich. Horsie, ze ci netreba rozobrat kvoli tej uprave palubovku :-(
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voyo »

Dano píše:Rad by som vedel preco ta svietivost hodin je takto "logicky" vyriesena. Este naopak by mali viac svietit so stretavackami ako bez nich. Horsie, ze ci netreba rozobrat kvoli tej uprave palubovku :-(
tato vec JE logicky vyriesena - predpoklada sa totiz, ze sa svieti len vecer resp. v noci a skus jazdit v noci s niecim co ti neustale svieti do xychtu.
mal som dost ked som mal blaupunkt radio a ten modry bod tak silno v noci svietil, ze sa to nedalo vydrzat ;)


druhe co som chcel povedat -> mne tie hodinky nefunguju uz od vyroby -> skusal som ich vybrat - uplna pohodicka - vyberies to odpojis konektor a mozes sa s nimy hrat - ale ostane ti taka dierka v palubovke ;)
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Presne jak pise voyo. I kdyz i me to meneni intenzity stve, protoze svitim porad a proto lituju, ze moje Nubira nema kolecko na nastavovani intenzity podsvetleni pristroju (nektere Nubiry ho maji), to by to vyresilo :( . Nebo aspon tlacitko, jako tatova Toyota, kterym by se ty dve intenzity daly prepinat rucne.
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

ja len dufam, ze neschvalia aj svietenie v lete. V zime uznavam, ale naco v lete ked bude 30 stupnov :evil:
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Na Oltcite boli hodinky hore, ako je osvetlenie interieru. Bolo to tam paradne. A teraz ke xcem, tak si kuknem hodinky na teplomeri alebo na radiu.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

To svietenie má niečo do seba aj v lete. Ja svietim stále už dlho. Dokonca uvažujem, že si spravím svetlá zapínajúce sa po naštartovaní. Rozhodne to može bezpečnosti len pomocť.
Tie hodinky v nexií sú cez deň naprd. Keď svieti slnko, tak sa na nich nedá vidieť vobec nič a stačí trocha prachu, aby opaleskoval.
No a na to používam hodiny na ruke.
Na Oltcite boli hodinky hore, ako je osvetlenie interieru. Bolo to tam paradne
To riešenie nebolo tiež najdokonalejšie. Čas, ktorý potreboval vodič, aby na ne pozrel, bol dosť dlhý. Bolo to skor pre zasných cestujúcich
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Asi budeme svietit

Příspěvek od phalanx »

Tak vyzerá to tak že budeme svietiti po celý rok :

http://spravy.pravda.sk/sk_domace.asp?r ... domace_p12
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Hodiny u Nubiry taky mění intezitu světla, se zapnutím světel svítí míň. Ale jsou na střeše u zrcátka a je na ně vidět i ve dne, jinak mám i hodiny v radiu. To horní umístění je fajn, protože na něj všichni cestující vidí. Myslím, že by se mělo svítit celoročně, až bude teplo a čas, zkusím nějaké automatické rozsvěcování vykoumat. :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ja jsem nekde videl takovy bazmek :D diky kteremu se svetla rozsviti hned po nastartovani. Stalo to asi 300kc. Zjistim, najdu a dodoam info, sam si to do auta taky dam, protoze CELOROCNE SVITIT BY MELA BYT POVINNOST ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

voyo píše:
Dano píše:Rad by som vedel preco ta svietivost hodin je takto "logicky" vyriesena. Este naopak by mali viac svietit so stretavackami ako bez nich. Horsie, ze ci netreba rozobrat kvoli tej uprave palubovku :-(
tato vec JE logicky vyriesena - predpoklada sa totiz, ze sa svieti len vecer resp. v noci a skus jazdit v noci s niecim co ti neustale svieti do xychtu.
mal som dost ked som mal blaupunkt radio a ten modry bod tak silno v noci svietil, ze sa to nedalo vydrzat ;)
To co hovoris by bola pravda, keby tie hodiny svietili normalne. Su take slabe, ze aj bez stlmenia svietia malo a pochybuejm, ze by mohli niekoho oslepovat a znervoznovat. Mali ich nechat tak a hotovo.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

To automaticke rozsveceni svetel dela treba Jablotron:
http://www.jablotron.cz/autotechnika.ph ... ucts/as-12
na jejich shopu za 570 bez, 678 s dani.

A ja mam na Nubire II hodiny v palubce, ze by dalsi rozdil mezi I a II?
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Na Matizovi je mam taky v palubovce, ale po oknem a sviti nadherne a taky maji tu vlastnost, ze pri zapnutych svetlech se intenzita snizi...me to ale neva, pac na ne krasne vidim i pres den s rozsvicenymi svetly ;) :lol:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“