Hluk v zadnej časti

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Rolet
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 15, 2011 18:16
Bydliště: Ba

Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Rolet »

Zdravím, priatelia mám takýto problém. Chcem sa skôr niečo dozvedieť ak je to možné, než pôjdem do servisu. Servis, to je to čomu neverím.
Ide o to, že moja Captiva začala v zadnej časti nejako hučať. Motor to nieje ten som vylúčil, ide to určite zozadu a samozrejme sa mení rýchlosťou. Je to taký vrčiaci zvuk. Kilometrov mám ešte málo na to aby sa niečo opotrebovalo. Najprv to bolo pomerne tiché ale neviem či na to má vplyv chlad, teraz sa mi to zdá pomerne hlučné až ma to jeduje. Nestretol sa niekto s takouto diagnózou?
Ďakujem za prípadné poznatky.
Reklama
 

HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od HonzaKLE »

Ahoj!
U mé Captivy odešlo ložisko v předním kole po 35 tis. km, hluk se zvětšoval až byl nesnesitelný.
Zkušený mechanik to musí poznat po pár metrech.
Honza
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Honza K. »

Rolet píše:Zdravím, priatelia mám takýto problém. Chcem sa skôr niečo dozvedieť ak je to možné, než pôjdem do servisu. Servis, to je to čomu neverím.
Ide o to, že moja Captiva začala v zadnej časti nejako hučať. Motor to nieje ten som vylúčil, ide to určite zozadu a samozrejme sa mení rýchlosťou. Je to taký vrčiaci zvuk. Kilometrov mám ešte málo na to aby sa niečo opotrebovalo. Najprv to bolo pomerne tiché ale neviem či na to má vplyv chlad, teraz sa mi to zdá pomerne hlučné až ma to jeduje. Nestretol sa niekto s takouto diagnózou?
Ďakujem za prípadné poznatky.
Mění se hučení v zatáčkách? Pokud ano, ložisko je víc než pravděpodobné.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Richard »

ještě je vzadu jedno ložisko a to na té el.mag. spojce co přiřazuje pohon 4x4 hned jak je vzadu přišroubován kardan.... před tou spojkou v suché skříni spojky je zapouzdřené ložisko, které bývá také často příčinou vrnění a hučení ..... v počátku se to slyší až po chvilce jízdy, později už furt a ještě později si toho všimne i hluchej........ bohužel servis mění celou spojku za cca 40tis. i když se dá normálně rozebrat a měnit jen ložisko či gufero......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Mefisto »

No mely by tam byt dve spojky, jedna elektromagneticka a druha vicelamelova v olejove lazni
Vojtech B.
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 21, 2015 16:53

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Vojtech B. »

To opotřebení bych zase tak nevylučovat, kolikrát stačí jeden blbej kanál a dějou se věci ;-). Jinak se taky přikláním k ložisku.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Richard »

to mefisto: vzadu je jen jedna spojka a to elektromagneticky ovládaná vícelamelová spojka nejspíš suchá, neměl jsem ji rozebranou u Captivy, ale v Hyundai Santa fe ano .... dle mě v tom nebude velký rozdíl, systém 4x4 korejských automobilek bude víceméně stejný. I hlavní spojka u motoru je suchá u VCDI dvojhmota, pak je převodovka s předním diferenciálem a od něj je přes rozdělovací převodovku poháněn kardan směrem dozadu..... no a pak je ta suchá vícelamelová spojka která přiřazuje v případě potřeby zadní nápravu, pak už je jen diferenciál , ale v něm je pár lamel, které jakoby suplují samosvorný diferenciál..... to je opravdiu všechno ;)
Kardan se otáčí vždy, když auto jede, akorát ta el.mag. spojka je při normální jízdě rozpojená a v případě potřeby přenáší na zadek točivý moment a současně supluje prokluzem i mezinápravový diferenciál, který tam opravdu nenajdeš ;)
a to mnou zmiňované ložisko je za přírubou kardanu vzadu a za těsnícím kroužkem, tedy točí se pořád a také často odchází, nejdřív vrní pak pláče, pak duní a houká a jak jde do kytek ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Mefisto »

Chevrolet Captiva je k dispozici s pohonem všech kol ITCC (Intelligent Torque Controlled Coupling) od japonské dodavatelské firmy JTEKT. Tento systém využívá také nejnovější generace vozů Toyota RAV4 i sesterský Opel Antara. Klíčovými prvky systému ITCC jsou dvě spojky – elektromagnetická primární spojka a vícelamelová spojka v olejové lázni. Elektronicky řízený systém reguluje přenos hnací síly na kola přední a zadní nápravy. Výhodami této konstrukce v porovnání s konvenčně řešenými systémy jsou bezúdržbový provoz, kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Zařízení reaguje okamžitě a zabraňuje parazitním silám v pohonném systému, ke kterým může dojít například při pevném spojení náprav.

Systém pohonu všech kol komunikuje prostřednictvím vysokorychlostní datové sběrnice CAN s elektronickým řídícím programem a neustále vyhodnocuje důležité informace, např. o otáčkách všech kol, natočení řízení a poloze pedálu plynu. Za normálních okolností jsou poháněna pouze přední kola, což znamená, že lamelová spojka u zadní nápravy je rozepnutá. Pokud ale elektronický systém dá pokyn k připojení pohonu zadních kol, stane se tak během 100 milisekund. Výkon se mezi přední a zadní kola dělí plynule v poměru 100 : 0 až 50 : 50.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Hanzy »

To je v klidu pokud máš klepotřepčmouda tak aspoň to máš vyvážené i ze zadu takže vlasně stereo hluk :D :PP:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Rolet
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 15, 2011 18:16
Bydliště: Ba

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Rolet »

Honza K. píše:
Rolet píše:Zdravím, priatelia mám takýto problém. Chcem sa skôr niečo dozvedieť ak je to možné, než pôjdem do servisu. Servis, to je to čomu neverím.
Ide o to, že moja Captiva začala v zadnej časti nejako hučať. Motor to nieje ten som vylúčil, ide to určite zozadu a samozrejme sa mení rýchlosťou. Je to taký vrčiaci zvuk. Kilometrov mám ešte málo na to aby sa niečo opotrebovalo. Najprv to bolo pomerne tiché ale neviem či na to má vplyv chlad, teraz sa mi to zdá pomerne hlučné až ma to jeduje. Nestretol sa niekto s takouto diagnózou?
Ďakujem za prípadné poznatky.
Mění se hučení v zatáčkách? Pokud ano, ložisko je víc než pravděpodobné.
Nevšimol som si nejakú zmenu v zákrutách, ale skúšal som jemne pribrzďovať, možno sa mi to zdalo, ako keby sa to trochu stíšilo.
Uživatelský avatar
Rolet
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 15, 2011 18:16
Bydliště: Ba

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Rolet »

Richard píše:ještě je vzadu jedno ložisko a to na té el.mag. spojce co přiřazuje pohon 4x4 hned jak je vzadu přišroubován kardan.... před tou spojkou v suché skříni spojky je zapouzdřené ložisko, které bývá také často příčinou vrnění a hučení ..... v počátku se to slyší až po chvilce jízdy, později už furt a ještě později si toho všimne i hluchej........ bohužel servis mění celou spojku za cca 40tis. i když se dá normálně rozebrat a měnit jen ložisko či gufero......
Tak to si ma nepotešil, to je ako keby som mal vypálenú žiarovku a musím vymeniť celý predok. :oops:
Uživatelský avatar
Rolet
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 15, 2011 18:16
Bydliště: Ba

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Rolet »

Vojtech B. píše:To opotřebení bych zase tak nevylučovat, kolikrát stačí jeden blbej kanál a dějou se věci ;-). Jinak se taky přikláním k ložisku.
Mám najazdené veľmi málo, na to aby bolo niečo opotrebované, ale skôr mám obavy či mi to nemohlo pri servise oleja vymeniť. U nás sa také veci dejú. :oops:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Richard »

Bohužel v dnešní době kdy se auto stává běžným spotřebákem se postupuje asi takto:
v roce 2000 - dejte tam ložisko co vydrží minimálně 120000km
v roce 2014 - dejte tam ložisko co vydrží max. 80000km.....

co víc k tomu říci.....že máš málo najeto není vůbec rozhodující.... nám u Santa Fe to ložisko v el.mag. spojce odešlo v cca 85000km což vůbec není moc, zato ložiska v kolech zatím jsou zticha (najeto 150000km)
A dál už se v tomto tématu nebudu vyjadřovat jen ještě jeden drobný poznatek, ložiska v kolech jsou víc slyšet třeba v zatáčce, naopak když přibrzdíš tak to destičky jakoby vycentrují a ložisko trochu ztichne..... tomu ložisku vzadu u kardanu je to jedno řve dle otáček furt stejně ale většinou po malé chvilce, cca tak po kilometru nebo dvou.......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Hanzy »

Kolik máš najeto píšeš málo ale to není žádná informace?
Já mám kolem 90000 a zatím klid.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Rolet
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 15, 2011 18:16
Bydliště: Ba

Re: Hluk v zadnej časti

Příspěvek od Rolet »

20151112_104238.jpg
Hanzy píše:Kolik máš najeto píšeš málo ale to není žádná informace?
Já mám kolem 90000 a zatím klid.
Viem, že to nie je číslo, ale málo je málo, prikladám dnešný stav. Myslím, že k tým km by sa nemala vyskytnúť takáto závada.
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“