Matiz netáhne

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Míša
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 18, 2015 12:24

Matiz netáhne

Příspěvek od Míša »

Mám Matize r.v. 98 obsah 0,8. Jela jsem do kopce a úplně to ztrácelo výkon jelo to max. 30 km/h. Druhý den když jsem to jela projet už to vůbec nejelo, nejde to do otáček a jakmile přidám více plynu má tendenci chcípnout. Z výfuku jde bílí kouř a je cítit benzín a motor divně klepe. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz netáhne

Příspěvek od Petr S. »

Míša píše:Mám Matize r.v. 98 obsah 0,8. Jela jsem do kopce a úplně to ztrácelo výkon jelo to max. 30 km/h. Druhý den když jsem to jela projet už to vůbec nejelo, nejde to do otáček a jakmile přidám více plynu má tendenci chcípnout. Z výfuku jde bílí kouř a je cítit benzín a motor divně klepe. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za rady.
Těsnění pod hlavou,přidřenej motor,možná. :(
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz netáhne

Příspěvek od ozzman »

pozri či ti ubúda chladiaca kvapalina a v nádržke, ak ano, tak je to na 90% tesnenie pod hlavou. Ak z tade idú pri zapnutom motore navyše bubliny a smrdí to po benzíne tak je to jasné. Motor nemá kompresiu. Každopádne návšteva servisu ťa neminie.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Matiz netáhne

Příspěvek od Richard »

ale raději nepokoušej osud a nesnaž se motor natáčet, někdy voda nateče do spalovacího prostoru a naplní ho...... při startu pak můžeš motor zničit (ohnout ojnice, může prasknout hlava)- voda není stlačitelná narozdíl od plynu ..... pokud ti z výfuku jde bílej kouř je to skoro jasný...... do spalovacího prostoru jde voda !!!!!
těsnění pod hlavou, nebo prasklá hlava......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“